Casino Cruise Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Withdrawals

За да им ги олесни работите на своите играчи, Casino Cruise додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да ги повлечете вашите добивки. Минималниот износ што треба да го повлечете е 10 долари и можете да изберете еден од следниве методи:

  • Виза кредитна картичка

  • Виза дебитна картичка

  • Кредитна картичка MasterCard

  • Скрил

  • Нетлер

  • Ecopayz

  • Банка

  • Многу подобро

Времето на повлекување е различно за секој метод, некои нудат моментално повлекување додека други може да потраат до 7 дена. Ако сакате да проверите повеќе детали, можете да ги видите времињата на повлекување за сите начини на плаќање во списокот подолу:

· Повлекувањата направени со Visa кредитна картичка траат помеѓу 1 и 3 работни дена.

· Повлекувањата направени со Visa Debit Card траат помеѓу 1 и 3 работни дена.

· Повлекувањата направени со Mastercard кредитна картичка траат помеѓу 1 и 3 работни дена.

· Повлекувањата направени со Банката траат помеѓу 3 и 5 работни дена. · Повлекувањата направени со Skrill, Neteller, Ecopayz и MuchBetter се моментални.

Бонус за повлекување

Има некои работи што треба да ги знаете пред да прифатите бонус. Постојат одредени правила што треба да ги следите за да уживате во целосните придобивки од бонусот.

· Минималниот депозит што треба да го направите за да го побарате бонусот е најмалку 10 долари.

· Имате 30 дена да ги обложите средствата за бонус и да ги исполните условите за обложување.

· Максималниот облог што можете да го ставите по слотови е 5 долари, а која било друга игра е 30 долари.

· Во моментот кога ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете 20 бесплатни вртења. Останатите бесплатни вртења ќе ги добивате во следните 9 дена, по 20 бесплатни вртења секој ден.

· Не можете да направите депозит користејќи Skrill или Neteller ако сакате да ги исполнувате условите за бонусот за добредојде.

· Бесплатните вртења важат само 72 часа по активирањето, а максималното повлекување од бесплатните вртења е 100 долари.

Како да се повлечете?

Сè што треба да направите за да побарате повлекување е да се најавите на вашата сметка и да кликнете на Касиерката. Изберете го омилениот начин на повлекување и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

Првиот пат кога ќе направите повлекување, казиното ќе побара од вас да го потврдите вашиот идентитет. Ќе треба да испратите копии од валидни документи. Процесот може да потрае, бидејќи на казиното ќе му треба малку време да ги обработи документите, но штом вашата сметка ќе биде потврдена, можете да повлекувате кога сакате. Казиното го задржува правото да бара дополнителни документи доколку веруваат дека тоа е неопходно.

Дозволено е да побарате повлекување кога сакате, се додека вашите плаќања се исчистени.

Максималниот износ што можете да го повлечете неделно е 5500 долари и 22.000 долари месечно. Ако освоите прогресивен џекпот, без грижи, нема ограничувања кои важат за оваа победа.

Сите повлекувања може да се направат со истиот метод што го користевте за депонирање на прво место. И ако тоа не е можно, тогаш можете да ги повлечете вашите средства користејќи банкарска сметка само на ваше име.

Ваша единствена одговорност е да ги пријавите вашите добивки и загуби до локалните даночни власти.

Ако вашата сметка била неактивна или затворена поради некоја причина, можете да контактирате со Поддршка за корисници за да ги вратите сите нерешени средства што можеби сè уште ги имате на вашата сметка.

Валути

Во Casino Cruise, можете да користите една од следните валути USD, EUR, NOK, SEK, GBP, CHF, CAD, AUD, ZAR, CZK, PLN, RUB, DKK, RON, GEL, TRY, CNY, NYZ, MXN, NGN, BGN, HRK, HUF, PEN, KRW и UAH. Имајте на ум дека откако ќе поврзете валута со вашата сметка, не можете да ја промените подоцна.

Total score8.0
Добрите
+ Убави тековни промоции
+ Брзи повлекувања
+ Достапни се локални дилери

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Арапски
Германски
Норвешки
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (12)