Casino Friday

Age Limit
Casino Friday
Casino Friday is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Казино петок е ново онлајн казино основано во 2020 година. Тоа е подружница во целосна сопственост на 1UP Entertainment BV Таа работи според главната лиценца издадена на нејзината матична компанија од Владата на Курасао. Игрите се напојувани од провајдери на софтвер од највисоко ниво, при што Evolution Gaming доминира во казиното во живо. Достапните игри вклучуваат гребење карти, џекпот, блек џек, рулет и видео слотови.

Зошто вреди да се игра во казино петок?

Казино петок нуди игри со уникатни карактеристики во лобито на играта, вклучувајќи слотови, игри со гребење и игри со џекпот. Казино петок обезбедува иновативни можности за играчите да постигнат огромни победи. Играчите исто така можат да ги искористат предностите на профитабилната ВИП програма. Овие понуди се наменети за проширување на банкротот на играчите. 

Казино петок онлајн казино цели на различни пазари на играчи за повеќе јазици, валути и начини на плаќање. Сигурен и пријателски тим за поддршка на клиентите е подготвен да им помогне на играчите во секое време. Казино петок онлајн казиното има добра репутација и е регулирано од Комисијата за игри на среќа Курасао, реномирана орган за коцкање.

Games

На почетната страница на Казино петок, можете лесно да ги прегледате повеќето игри понудени овде. Повеќето од игрите се достапни во бесплатната демо верзија користејќи виртуелни пари. Ова е лесен начин да се запознаете со слотови и други игри пред да играте со вистински пари. Изборот на игри во Казино петок се состои од слотови, рулет, блек џек и игри со дилери во живо. 

Видео слотови

Казино петок лоби има одличен избор на онлајн видео слотови. Игрите доаѓаат во различни теми, линии за плаќање и други уникатни карактеристики за бонуси. Може да најдете слотови со мотори со фиксни линии за плаќање или мега начини за платежни линии. Некои од овие слотови вклучуваат:

 • 25000 канџи
 • Легенди за гладијатори
 • Дупчете го тоа злато
 • Пари или ништо
 • Лижавче

Джакпот

Делот за џекпот е главната атракција за високо-ролерите во казиното Хорус. Нуди прогресивни и фиксни џекпот со огромни исплати. Тековниот износ на џекпот обично се прикажува во горниот дел од играта. Некои од игрите вклучуваат:

 • Bonanza Megapays
 • Фрост кралица Джакпот
 • Сочен Џокер
 • Ѕвер на богатството
 • Африкански легенди

Игри во живо

Казиното во живо е еден од најжешките трендови во онлајн казината. Идејата е едноставна колку што е забавна - изберете игра во казино во живо и комуницирајте со вистински дилери и колеги гејмери во вашето омилено казино. Некои од игрите со врвни нивоа вклучуваат:

 • Еден Блек Џек
 • Извонреден рулет
 • Казино ХолдЕм
 • Страна залог Сити
 • Супер Сик Бо

Други игри

Казино петок нуди експанзивно казино лоби. Играчите можат да ги истражуваат достапните варијации на видео покер, игри на маса и специјални игри. Овие игри имаат различни теми и правила. Некои од овие игри вклучуваат:

 • Скапоцен камен рулет
 • Блек Џек Нео
 • Брзина Бакара
 • Deuces диви MGs
 • Прво лице игра на зарове

Bonuses

По регистрирањето, време е да се запознаете со бонусот за добредојде до 500 долари плус 200 бесплатни вртења. Минималниот депозит треба да биде само 20 УСД за да го добиете бонусот. Условот за обложување за бесплатни вртења е поставен на 30x, додека условот за обложување за бонусот е 40x. Можете да ги прегледате сите барања за обложување за секоја понуда за бонус под бонусните T&C. Постојните играчи можат да ги искористат предностите на други понуди за бонуси за да ги зголемат своите салда. 

Други бонуси вклучуваат:

 • Воз за пари
 • SpinBooster
 • Паѓа и победи

Играчите исто така можат да се запишат во Програмата за лојалност и да уживаат во персонализирани карактеристики и награди.

Payments

Еден детал што е невозможно да се изостави е широкиот избор на начини на плаќање што им се достапни на играчите. Опциите вклучуваат мешавина од докажани банкарски услуги и нови платформи за е-паричник кои ви помагаат да ви го олеснат животот. Начините на плаќање вклучуваат:

 • Скрил
 • Виза
 • MasterCard
 • Интерак
 • ecoPayz

Languages

Казино петок онлајн казиното е повеќејазична платформа која се фокусира на играчи од различни локации. За да се смести секој играч, казиното поддржува неколку доминантни јазици во земјите каде што е лиценцирано. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици. Некои од поддржаните јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • фински
 • норвешки
 • германски

Countries

Казино петок онлајн казино нуди повеќе опции за валута. Опцијата за валута е специфична за локацијата. На корисниците од ограничените земји како Франција, Грција, Хонг Конг, Аргентина, Израел, Италија и некои други земји не им е дозволено да депонираат и да играат игри со вистински пари. Казиното ги прифаќа следните валути:

 • Канадски долар
 • NOK
 • евра
 • американски долари

Software

Разновидноста на игри е од витално значење за најдобрите онлајн казина. Сепак, всушност разновидноста на даватели на игри е она што го издвојува казиното од останатите. Водечки провајдери на софтвер во индустријата, како што се Pragmatic Play и Microgaming, имаат возбудливи игри. Во исто време, некои помали провајдери даваат нов поглед на некои стари омилени. Има повеќе од 4.000 казино наслови за избор во петок во казино. Оваа огромна армија на игри е исто така лесна за навигација за да можете лесно да најдете нови наслови. Овие студија имаат задача да создадат казино лоби кое ќе го направи незаборавно искуството со игри на секој играч. Некои од овие реномирани провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • Microgaming
 • Црвен тигар 
 • Еволуција игри

Support

Најдобрите онлајн казина обезбедуваат одлична услуга за клиентите. Казино петок го прави тоа така што играчите можат да контактираат со поддршката за корисници 24/7. Играчите исто така можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@casinofriday.com). Освен тоа, секциите за ЧПП нудат некои брзи одговори на општите прашања во врска со плаќањата, бонусите и игрите.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (5)
Јапонски
Англиски
Норвешки
Руски
Фински
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (33)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Андора
Бахреин
Боливија
Бразил
Брунеи
Виетнам
Грузија
Индонезија
Ирска
Исланд
Канада
Катар
Кина
Либан
Лихтенштајн
Луксембург
Монако
Мороко
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Русија
Саудиска Арабија
Србија
Тајланд
Уругвај
Финска
Чиле
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Bank Wire Transfer
BitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Interac
Jeton
Litecoin
Local Bank Transfer
Local/Fast Bank Transfers
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Skrill
Venus Point
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (65)