Casino Lab Преглед на казино

Age Limit
Casino Lab
Casino Lab is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Казино Лаб е онлајн казино основано во август 2020 година. Иако светот доживуваше кошмар, индустријата за игри забележа неколку победи. 

Casino Lab е во сопственост на реномирана iGaming компанија која управува со неколку други популарни онлајн казина. Работи под повеќе лиценци, што го прави легитимна дестинација за игри. Casino Lab нуди одличен избор на игри од избрани највисоки провајдери на софтвер. Постојат бројни бонуси што играчите можат да ги искористат за да ги прошират салдата на нивните сметки. 

Комбинирањето на одлично казино лоби и пристојни бонуси нуди возбудлив пат до магична напивка од забава и огромни исплати. Овој преглед ќе нагласи некои врвни карактеристики обезбедени од Casino Lab. 

Зошто да играте во Казино Лаб

И покрај тоа што е нов учесник во сцената на iGaming, Casino Lab нуди широк спектар на игри со дилери во живо. Во последно време, делот за казино во живо го привлекува вниманието на играчите. Игрите со дилери во живо обезбедуваат добра доза на возбудувања и вистинско казино искуство. Тој е надополнет со ексклузивна колекција на казино игри напојувани од реномирани провајдери на софтвер. 

Казино Лаб поддржува и бројни опции за плаќање, вклучително и PayPal. Играчите со седиште во Обединетото Кралство можат да прават депозити и повлекувања користејќи PayPal, пионерска платформа за дигитално плаќање. Веб-страницата на Casino Lab има импресивен дизајн инспириран од науката и распоред што е лесен за корисниците. И на крај, сите операции се поддржани од повеќејазичен тим за поддршка, достапен преку повеќе канали.

Games

Казино Лаб нуди голем избор на казино игри и наслови на дилери во живо од реномирани провајдери на софтвер. 

Лобито е категоризирано во Hot Games, Slots & Jackpots, Live Casino, Casino Games и Game Provider. 

Играчите можат лесно да најдат одредени игри во казино користејќи ја опцијата „Пребарај“. Повеќето од игрите се достапни во демо-режим освен игрите со дилер во живо. 

Видео слотови

Во моментов, Casino Lab нуди над 1.500 видео слотови. Категориите на истакнати слотови вклучуваат видео слотови, слотови за џекпот, класични слотови, истакнати слотови за купување, мегавеј слотови и џекпот за мора да паднат. 

Тие нудат возбудлива игра со различни системи за линии за плаќање и бонус функции. Популарни слотови во Казино Лаб се:

 • Делукс на среќата на Џокер
 • Книга на мртвите
 • Гром II
 • Gonzo's Quest Megaways
 • Ѕвездено избувнување

Игри на маса

Игрите на маса се многу популарни меѓу обичните играчи. Тие нудат возбудливо искуство кое бара претходни вештини и стратегија за да се направи значителен профит. 

Овие игри имаат различни опции за обложување, со некои табели резервирани за високи ролери. Тие вклучуваат:

 • Прво лице Молња Блек Џек
 • Европски рулет
 • Брзина Бакара
 • Премиер Блек Џек
 • Класичен рулет

Казино во живо

Делот Live Casino во Casino Lab е посветен само на игри со дилери во живо. Тој нуди возбудливо гејмерско искуство со игрите што ги хостираат живи крупиери. 

Некои главни категории во делот за казино во живо вклучуваат блек џек, рулет, бакара, емисии за игри и специјални игри. Популарни игри на маса се:

 • Молња рулет
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Супер Сик Бо
 • Има или нема договор
 • Казино ХолдЕм

Други игри

Играчите кои бараат специјални игри не се изоставени во Casino Lab. Тие можат да најдат некои интересни наслови во потсекцијата „Други игри“ во категоријата Казино игри. 

Видеото е одличен избор и доаѓа со интересна игра. Некои популарни игри вклучуваат:

 • Лов на богатство на Гонзо
 • Инстант бинго
 • Има или нема договор
 • Пачинко
 • Џокер покер

Bonuses

Казино Лаб нуди бројни бонуси и промоции и на новите и на постоечките играчи. Нејзината страница „Промоции“ е посветена на сите достапни бонуси и промоции на нејзината страница. 

Нови играчи се придружуваат на Philomena, Prof Slot и Wesley во лабораторијата и уживаат во бонус за добредојде до 1.500 евра плус 300 бесплатни вртења. Понудата е распространета низ првите 4 депозити, исто како суптилната наука и уметноста на правење напивки. 

Други научни бонуси вклучуваат:

 • Неделен бонус за повторно вчитување
 • Бонус за добредојде во казино во живо

Играчите мора да направат минимум депозит од 10 евра и услов за обложување 40 пати за да се квалификуваат. Играчите можат да учествуваат и на неделни турнири и ВИП програми и да уживаат во специјални понуди.

Languages

Казино Лаб нуди повеќејазична платформа која им служи на играчи од различни земји. Разновидноста на играчите кои пристапуваат до веб-страницата на казиното бара повеќе јазици. 

Повеќето од играчите се со седиште во Европа и Канада. Поддржаните јазици се широко зборувани во овие региони. Популарните јазици вклучуваат: 

 • Англиски
 • хинду
 • германски
 • фински
 • норвешки

Валути

Како и јазиците, Casino Lab им овозможува на играчите да вршат трансакции со бројните валути достапни во нивната земја. 

Опцијата за валута е специфична за локацијата; затоа ги предлага препорачаните валути во одредена земја. Поддржаните валути во Casino Lab вклучуваат:

 • евра
 • Британски фунти
 • Норвешка круна
 • американски долари
 • Канадски долари

Software

Собирањето игри на Casino Lab не би било возможно без соодветните добавувачи на софтвер. Во моментов, само 16 даватели на игри имаат мандат редовно да го ажурираат лобито на Casino Lab. 

Тие обезбедуваат играчите да обезбедат висококвалитетна графика и анимација, како и непречена игра. 

Evolution Gaming доминира во делот за игри со дилери во живо, додека повеќето даватели на игри се фокусираат на слотови и прогресивни џекпот. Делот „Даватели на игри“ е дизајниран да ги филтрира игрите од одреден провајдер на софтвер. Некои популарни провајдери на софтвер во Казино Лаб вклучуваат:

 • Играње на големо време
 • Microgaming
 • NetEnt
 • Прагматична игра
 • Quickspin

Support

Поддршката на клиентите одигра клучна улога во репутацијата на Казино Лаб. Тимот работи деноноќно за да ги исполни сите прашања на играчите. Тимот е достапен преку разговор во живо 24/7. 

Алтернативно, тие можат да е-пошта (support@casinolab.com) или јавете се (0800 755 5348) директно. Тие имаат широк дел за ЧПП што нуди голема помош за новите играчи. 

Зошто вреди да се игра во Казино Лаб?

Казино Лаб е добро воспоставено онлајн казино лансирано во есента 2020 година. Имитира научен проект со повеќето графики кои имитираат цртана лабораториска опрема. 

Може да се пофали со широко лоби за игри, со повеќето игри напојувани од реномирани даватели на игри. Високите ролки ќе најдат безбедно засолниште на прогресивните џекпот и избраните игри на маса како што се блек џек и рулет. 

Казино Лаб поддржува повеќе банкарски опции кои им овозможуваат на играчите лесно и безбедно да ги финансираат своите сметки. 

Сите трансакции се обезбедени со користење на најновата технологија за шифрирање SSL; затоа играчите не се грижат за нивната безбедност. И на крај, Casino Lab нуди повеќејазична платформа и услуги за поддршка. 

Запомнете; коцкањето предизвикува зависност; добро искористете ги алатките за самоисклучување.

Deposits

Казино Лаб поддржува широк спектар на безбедни и безбедни начини на плаќање. Играчите уживаат во брзи депозити и навремени повлекувања. 

Казино Лаб прифаќа и конвенционални банкарски опции и плаќања преку е-паричници. Минималниот депозит е 10 евра, додека максималното неделно повлекување е 5.500 евра. Некои популарни начини на плаќање се:

 • EcoPayz
 • Visa/MasterCard
 • Многу подобро
 • iDebit
 • Боку
Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Норвешки
БонусиБонуси (12)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Исландски крон
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (10)
Јужна Африка
Индија
Ирска
Канада
Кипар
Малта
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Хрватски
ИгриИгри (17)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boku
CLICK2PAY
Credit Cards
Debit Card
EasyEFT
Interac
Jeton
MaestroMasterCard
Moneta
Neosurf
Neteller
Nordea
PayPalPaysafe Card
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
Zimpler
СофтверСофтвер (11)