Casino Masters Преглед на казино

Age Limit
Casino Masters
Casino Masters is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Casino Masters

Casino Masters е енергично онлајн казино поставено на темна позадина, што го прави визуелно привлечен и елегантен. Casino Masters има посебен ориентален вкус кој добро се вклопува во онлајн казина.

Вообичаено е овие бизниси да имаат посебна тема, а по низата мрачни идни казина, освежувачки е да се види нешто поинакво. Ние особено го цениме заднината на казиното: шесте елементарни воини кои изградија моќно игралиште за играчите на казиното.

Зошто да играте во Казино Мастерс?

Бидејќи казиното испорачува услуги за игри под лиценци од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, безбедноста на играчите е обезбедена од најстрогите и најреномирани власти во светот. Експертизата и угледот на неговите оператори укажуваат на тоа дека Casino Masters е популарно и безбедно казино за играње.

About

Од 2021 година, Casino Masters е најновото дополнување на големото семејство Genesis Global, обезбедувајќи им на своите играчи атрактивни промоции и широк спектар на возбудливи казино игри. Фирмата која работи е стабилна организација со голема експертиза во индустријата за игри на игри, која управува со повеќе познати и успешни брендови со имиџ од високата класа.

Games

Casino Masters нуди различни онлајн казино игри. Што е најважно, овие игри се набавени од доверливи софтверски компании.

слотови

Слотовите се поделени на видео слотови и класични слотови, со различни наслови во категоријата Джакпот. Достапни се популарни слотови како Book of Dead, Starburst и Gonzo's Quest.

Джакпот

Освојте милион долари играјќи ги Frost Queen, Mega Fortune, Jackpot Express и Hall of Gods.

Игри на маса

Иако се чини дека категоријата Игри на маса не функционира, под-категориите Рулет, Блек Џек и Бакара ќе ви помогнат да ги лоцирате овие типови игри заедно со варијантите на дилер во живо. Овде нема многу разновидност, но тоа е повеќе од доволно за да ги задржиме повеќето играчи задоволни.

Казино во живо

Casino Masters нуди 104 казино игри во живо, од кои повеќето се обезбедени од Evolution, до кои може да се стигне со одење во делот Live Casino. Тоа е многу игри со дилер во живо за тестирање, и го става ова онлајн казино пред конкуренцијата.

Bonuses

Ако се придружите на Casino Masters сега, можете да добиете готовински бонус и бесплатни вртења на вашиот прв депозит. Се разбира, иако ова е атрактивна зделка, не е единствената на која ќе наидете за време на вашето време во Casino Masters. Можете исто така да се радувате на две други возбудливи понуди кои ќе ја одржат вашата рамнотежа на црно кога играте во казино.

 • Секоја недела, Avian's Weekly Storm обезбедува совпаѓање од 25%.
 • Во исто време, треба да го разгледате бонусот за наплата за позитивност на Андромеда. Оваа зделка е % совпаѓање со максимална вредност од 50 $. Потребен е минимум депозит од 20 долари за да се искористи зделката, која важи еднаш месечно.

Нуди и ВИП програма.

Payments

Казино мајсторите размислувале за сè. Многу од најпопуларните е-паричници комбинираат традиционални банкарски методи со нив. Се работи беспрекорно и на телефонот. Некои од овие банкарски методи се:

 • Нетлер
 • Paysafe картичка
 • Ecobanq
 • Mastercard
 • Виза

Повлекувањата се веднаш ако користите е-паричник; сепак, повлекувањата од банка/кредитна картичка траат стандардно 3-5 работни дена. Казино мајсторите ретко наметнуваат доплати, а сите достапни банкарски решенија се целосно безбедни и поддржани. Оваа компонента на казиното целосно не задоволи.

Валути

Казино Мастерс поддржува повеќе валути за нивните играчи низ целиот свет. Некои од овие поддржани валути се:

 • американски долари
 • CAD
 • евра
 • INR
 • НЗД

Languages

Casino Masters може да обезбеди игри на различни јазици за гејмерите од целиот свет. Овие јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • фински
 • норвешки
 • германски
 • шведски

Software

Бројот на достапни игри е тешко да се победи, со околу 1500 казино игри од сите 14 добавувачи на игри, заедно со робусни. Ова е показател за фантастично онлајн казино. Некои од овие даватели на софтвер се како што следува:

 • NetEnt живо казино
 • Гамомат
 • Gameburger Studios
 • Еволуција игри
 • Игри на среќа Yggdrasil

Support

Casino Masters обезбедува помош преку копчето „Поддршка“ во лентата со мени. За да ги вратите заборавените лозинки, прелистајте го обемниот дел ЧПП, прочитајте ги правилата на играта, одете на помош.

Казино Мастерс ги нуди следните линии за услуги на клиентите:

 • Контакт Форма на Интернет: изберете го вашиот проблем од паѓачкото мени и пополнете го остатокот од формуларот пред да притиснете на големото црвено копче „Поднеси“.
 • Телефонски линии: Јавете се на онлајн казиното на 911-171-2792-43 од Индија.

Зошто вреди да се игра во Казино Мастерс?

Не гледајте подалеку од Casino Masters ако барате добра локација за казино. Неговите игри ќе ве забавуваат некое време и ќе добивате значителни бонуси на дневна, неделна и месечна основа. Casino Masters сè уште вреди вашето внимание како доверливо и доверливо онлајн казино кое одлично ги покрива сите основи, нудејќи различни начини на плаќање и обезбедувајќи им на играчите разумен износ на награди преку нивната ВИП програма.

Total score7.8
Добрите
+ Царство на игри
+ SSL безбеден
+ Широк избор на живи блек џек

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (16)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Етиопија
Канада
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Полска
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
Apple Pay
AstroPay
Boku
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
СофтверСофтвер (12)