Casino Winner Преглед на казино

Age Limit
Casino Winner
Casino Winner is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Основан во 2009 година, Casino Winner првично беше наречен Kroon Casino пред да биде ребрендиран во Casino Winner во 2019 година. Тој е со седиште во Малта и лиценциран и регулиран од Malta Gaming Authority. Веб-страницата нуди и онлајн казино игри и казино игри во живо со казино игри во живо потврдени од Комисијата за контрола на коцкање во Алдерни.

Casino Winner

Games

Во Casino Winner се нудат повеќе од 1.000 игри. Неговиот импресивен каталог опфаќа видео слотови, класични слотови, игри на маса како рулет, блек џек и глупости, и спортско обложување и виртуелно спортско обложување. За љубителите на покер, изборот е подеднакво широк со многу варијанти кои се нудат од Тексас Холд Ем до Карибите покер.

Withdrawals

Повлекувањата од Казино Победникот може да се направат само преку Trustly. Плаќањето обично ќе биде обработено од страна на Победникот на Казино во рок од еден работен ден, а потоа може да бидат потребни два до пет работни дена за плаќањето да се прими на банкарската сметка на играчот. Победникот на казино има минимален износ за повлекување од 20 евра.

Валути

Обложувањето е дозволено само во евра во Casino Winner, но сепак, популарноста на евра треба да се забележи. Ја користат 19 од 27-те земји-членки на Европската унија и всушност е втора по големина и втора најмногу тргувана валута во светот по американскиот долар.

Bonuses

Казино Победникот има две многу примамливи понуди за оние кои се приклучуваат на казиното. Неговиот бонус за добредојде во казиното го удвојува почетниот депозит на играчот, до максимум 100 евра, а исто така дава и 50 бесплатни вртења на игра во казино. Неговиот бонус за добредојде за спортска книга ќе одговара на депозит до 100 евра и исто така дава бесплатен облог од 10 евра.

Languages

Во Casino Winner се поддржани три јазици - Англиски, норвешки и фински. Со тоа што англискиот е мајчин јазик на 360 милиони луѓе ширум светот, норвешкиот јазик е мајчин јазик на 5,32 милиони луѓе, а финскиот го зборуваат 4,9 милиони луѓе, ова му дава на Casino Winner досег од над 370 милиони потенцијални клиенти.

Mobile

Широкиот опсег на игри на Casino Winner е целосно достапен на мобилни уреди и таблети. Поддржан е и од апликација за Android што може да се преземе.

Live Casino

Има широк дел за казино во живо каде играчите можат да комуницираат со дилерот и да играат цела низа игри во живо, вклучувајќи бакара, рулет и блек џек.

Software

Списокот на провајдери на софтвер што ги користи Casino Winner е како кој е кој од елитата на индустриите и компаниите како Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Push Gaming и многу други често се појавуваат. Неговата гејмерска средина се состои целосно од игри базирани на флеш кои работат на секој оперативен систем и прелистувач, без потреба од преземање софтвер.

Support

Победникот на казино обезбедува наградувана корисничка поддршка, земајќи награда за најдобар оператор за услуги на клиентите на Виртуелните награди на операторот EGR во 2020 година. Обезбедува поддршка во форма на 24/7 Разговор во живо, телефон, а исто така и преку е-пошта. Нејзината веб-локација има и детален дел од Центарот за помош со бројни Најчесто поставувани прашања кои покриваат различни теми.

Deposits

Победникот на казино поддржува голем број начини на депозит, вклучувајќи Visa и Mastercard, Скрил, SOFORT, Neteller, Paysafecard, Trustly, Klarna и Многу подобро. Сепак, вреди да се напомене дека користењето на Neteller во Skrill за да се направи почетен депозит при првото регистрирање на Победникот на Казино, ќе ги поништи бонусите за добредојде што ги нуди казиното.

Total score7.7
Добрите
+ 10+ години искуство
+ MultiPlay функција
+ Одлични понуди за викенд

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Евра
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Бугарија
Германија
Норвешка
Украина
Унгарија
Шведска
ИгриИгри (41)
CS:GO
Casino War
Dota 2
Dragon Tiger
League of Legends
Pai Gow
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (78)