Casino-X - Tips & Tricks

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Едно прашање што често го слушаме е како да се победи на коцкање? И, мораме да ве разочараме, но не постои магична формула која ќе ви помогне да победувате секој пат, но има збир на правила што треба да ги следите и работи што треба да ги научите за да победите кога играте.

Кога за прв пат започнувате со онлајн коцкањето, имате нов свет пред вас со кој треба да научите како да се справите. Секое прашање во врска со коцкањето е толку отворено што не може да има еден конкретен одговор на тоа. Значи, овде споделуваме некои информации со вас што се општо познати за искусните коцкари, но ако сте почетник, многу ќе го цените:

  • Знајте ги шансите на играта - Треба да поминете извесно време за да ги научите спецификите на секоја игра што сакате да ја играте. Знаеме дека сте слушнале за почетничка среќа, но во реалноста, не треба да очекувате да победите секогаш кога ќе фрлате коцки или ќе направите спин. Знаејќи ги шансите на играта што сакате да ја играте може да ве однесе долг пат и ќе ви даде дополнителна предност.

  • Приклучете се на ВИП-клубот – Ако поминувате многу време играјќи онлајн игри во казиното, тогаш веројатно правите огромни депозити. Дали знаевте дека секој висок ролер има право на специјални награди во форма на бонуси или готовина? Проверете со поддршката за корисници и земете ги сите промоции што тие ви ги нудат.

  • Зголемете ги вашите шанси за победа - Пред да изберете игра за играње, дознајте колку голем џекпот нуди таа. Ова ви покажува дали дадена игра е вредна за вашето време или не.

  • Победи го казиното во нивната сопствена игра – Дали знаевте дека можете да ја намалите предноста на куќата во Блек Џек на 0,05%? Па, можете, но само ако ја користите вистинската стратегија за блек џек. Така, ќе биде вредно вашето време да научите и да ја вежбате вашата стратегија за дадена игра и да ги подобрите вашите шанси за победа.

  • Трошете помалку кога играте - Многу е важно да играте паметно кога играте игри во казино. Некои работи треба да ви станат општо познати, но сепак, сакаме да ве потсетиме уште еднаш, доколку сте ги заборавиле. Правилото број еден, кога играте со мал буџет е да играте мал. Ако имате само 50 долари на салдото и играте вртења од 10 долари, иако е можно да постигнете голем удар, тоа е многу малку веројатно. Значи, треба да играте мали и поверојатно е дека ќе победите кога ќе имате повеќе шутеви на еден натпревар.

  • Не бидете суеверни – Поради некоја причина, играчите се секогаш суеверни кога станува збор за коцкање. Па, сите игри во казиното користат RNG, што е генератор на случаен број што произведува резултати случајно. Значи, ништо не можете да направите за да влијаете на играта или да го промените исходот. Само седнете и уживајте во играта што ја играте.

  • Научете како да се коцкате – Кога се коцкате онлајн, треба да научите како да се фокусирате. Најдобар начин да се фокусирате на играта што ја играте е да правите редовни паузи. Невозможно е да се концентрирате ако сте уморни од пример.

  • Научете ги барањата за бонус - Бонусите се одличен поттик за вашата рамнотежа и топло ви препорачуваме да ги прифатите. Но, работата со бонусите е што играчите ретко ги читаат условите за бонусот и подоцна имаат проблеми со повлекување. Повеќето бонуси доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните, а ако не успеете да го направите тоа, нема да можете да направите повлекување откако ќе заврши вашата сесија за игри.

  • Најдете легитимно казино – Онлајн коцкањето е огромна индустрија и секој ден од никаде се појавуваат нови веб-страници за коцкање. Знаеме дека треба да му дадете шанса на секој почетник, но сепак, другите едноставно се засенчени. Има списоци на казина на црната листа и ве советуваме да не се придружувате на казино како тоа. Casino-X е одлично казино кое е достапно многу години и ги имаат сите потребни лиценци за работа. Нивните плаќања се брзи и нудат корисничка поддршка за секој нивен клиент.

  • Немојте да пиете и да се коцкате – пиењето ги затапува вашите способности за донесување одлуки, па затоа не е добра идеја да пиете и да се коцкате. На крајот, можете да ги потрошите парите што всушност не можете да си дозволите да ги изгубите ако пиете додека се коцкате.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Фински
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Руски рубли
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јордан
Канада
Катар
Кина
Кувајт
Норвешка
Полска
Русија
Саудиска Арабија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
LiqPay
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (8)