Casino-X Преглед на казино - Withdrawals

Casino-XResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус за добредојде до $2.000
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Casino-X is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Можете да користите различни начини на плаќање за да ги повлечете вашите добивки во Casino-X, вклучувајќи MasterCard, Neteller, Visa Electron, Visa, Skrill, EcoPayz, QIWI, Yandex Money, Moneta.ru и liqpay.com.

Време на повлекување

Време на повлекување

Времето на повлекување најмногу зависи од начинот на плаќање што го користите на прво место. е-паричниците нудат најбрзо повлекување на вашите средства, кое најчесто е моментално, но понекогаш може да потрае и до 8 часа.

Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

Секој нов играч има можност да бара многу дарежлив бонус за добредојде во Casino-X. Првото нешто што треба да направите за да ја придобиете оваа понуда за добредојде е да креирате нова сметка во казиното и да го направите вашиот прв депозит. Казиното ќе ве награди со многу дарежлив бонус што не можете едноставно да го одбиете. Многу е важно целосно да ги разберете условите и условите за бонусот дури и пред да го прифатите. Најважната работа пред да направите повлекување е да ги исполните барањата за обложување на бонусот. Кога ќе бидете подготвени да направите повлекување, одете кај благајната и изберете го начинот на плаќање што ви е најзгодно. Многу е важно да го изберете истиот метод за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит. Доколку методот што го користевте за депозити не е достапен, тогаш можете да изберете алтернативен.

Валути

Валути

Различни валути се достапни во Casino-X за повлекување, вклучувајќи евра, австралиски долари, канадски долари, јапонски јен, шведски круни, американски долари, норвешки круни, руски рубли и кинески јуани.