CasinoCasino - About

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Казино Казино е едно од првите одговорни казина лансирани во Европа. Ова е едно од ретките казина што наместо да се фокусираат на специфичен пазар, тие се фокусираат на специфичен снабдувач на слот, Amatic Industries. Ова е всушност многу популарен провајдер кој започна со копнени слот машини, кои подоцна беа претворени во онлајн игри. CasinoCasino навистина започна со Amatic слотови, и тоа трае веќе неколку години, но подоцна, тие почнаа да додаваат игри од различни провајдери за да ги задоволат потребите на нивните играчи.

Казиното беше лансирано во 2015 година и до денес тие сè уште се силни. Тие имаат совршен бонус за добредојде за нови играчи и има 50 бесплатни вртења за играчи од Норвешка, Финска, Шведска, Ирска, Германија, Австрија и Швајцарија. Бонусот за добредојде е достапен за играчи од сите земји и не смее да се пропушти. Ќе добиете 100% бонус кој оди до 100 € на вашите први 2 депозити. Веб-страницата на CasinoCasino е достапна на англиски јазик и единствената валута што е прифатена во овој момент е еврото. Тие исто така нудат неколку локални решенија за плаќање кои малку ќе ви ги олеснат работите. Казиното поседува лиценца од органот за игри на среќа на Малта и засега тие нудат игри од Amatic, NetEnt и Microgaming. Ова значи дека можете да најдете некои од најдобрите слот и игри на маса, а исто така да уживате и во казино во живо.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на CasinoCasino е L&L Europe Limited, а сегашен извршен директор е Кристофер Дали.

Број на лиценца

L&L Europe LTD е лиценцирана и регулирана од MGA под број на лиценца: MGA/B2C/211/2011.

L&L Europe е лиценциран и регулиран од Британската комисија за коцкање со број на лиценца: 000 038758 R-319451 012. Ова е за клиенти кои живеат во Велика Британија.

Каде се базира CasinoCasino?

Тековната адреса на казиното е: App 7, Vjal Indipendenza, Моста, MST9026, Малта

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (16)