CasinoCasino Преглед 2024 - About

CasinoCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Бонус за враќање на готовина
Широк асортиман на slingo
Секогаш 10% враќање на готовина
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус за враќање на готовина
Широк асортиман на slingo
Секогаш 10% враќање на готовина
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
About

About

Казино Казино е едно од првите одговорни казина лансирани во Европа. Ова е едно од ретките казина што наместо да се фокусираат на специфичен пазар, тие се фокусираат на специфичен снабдувач на слот, Amatic Industries. Ова е всушност многу популарен провајдер кој започна со копнени слот машини, кои подоцна беа претворени во онлајн игри. CasinoCasino навистина започна со Amatic слотови, и тоа трае веќе неколку години, но подоцна, тие почнаа да додаваат игри од различни провајдери за да ги задоволат потребите на нивните играчи.

Казиното беше лансирано во 2015 година и до денес тие сè уште се силни. Тие имаат совршен бонус за добредојде за нови играчи и има 50 бесплатни вртења за играчи од Норвешка, Финска, Шведска, Ирска, Германија, Австрија и Швајцарија. Бонусот за добредојде е достапен за играчи од сите земји и не смее да се пропушти. Ќе добиете 100% бонус кој оди до 100 € на вашите први 2 депозити. Веб-страницата на CasinoCasino е достапна на англиски јазик и единствената валута што е прифатена во овој момент е еврото. Тие исто така нудат неколку локални решенија за плаќање кои малку ќе ви ги олеснат работите. Казиното поседува лиценца од органот за игри на среќа на Малта и засега тие нудат игри од Amatic, NetEnt и Microgaming. Ова значи дека можете да најдете некои од најдобрите слот и игри на маса, а исто така да уживате и во казино во живо.

Сопственик и извршен директор

Сопственик и извршен директор

Сопственик на CasinoCasino е L&L Europe Limited, а сегашен извршен директор е Кристофер Дали.

Број на лиценца

Број на лиценца

L&L Europe LTD е лиценцирана и регулирана од MGA под број на лиценца: MGA/B2C/211/2011.

L&L Europe е лиценциран и регулиран од Британската комисија за коцкање со број на лиценца: 000 038758 R-319451 012. Ова е за клиенти кои живеат во Велика Британија.

Каде се базира CasinoCasino?

Каде се базира CasinoCasino?

Тековната адреса на казиното е: App 7, Vjal Indipendenza, Моста, MST9026, Малта