CasinoCasino - Affiliate Program

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Affiliate Program

Како може да се приклучите на придружната програма на CasinoCasino?

Првото нешто што треба да направите е да креирате сметка во филијалите на CasinoCasino. Кога ќе се регистрирате за сметка, партнер-менаџер ќе ве контактира и ќе ви помогне да го промовирате казиното.

Откако ќе ја креирате вашата сметка, можете да пристапите до сите маркетинг алатки и банери што ги има казиното. Треба само да отидете во делот за медиуми и да најдете уникатни банери што можете да ги користите на вашата веб-локација и да чекате да започне првиот играч.

Колку можете да заработите користејќи ја придружната програма?

Ќе ви биде платено пред 10-ти секој месец и ова е провизискиот план што се користи при пресметување на вашиот месечен приход. Треба да заработите 100 долари пред да може да ви бидат платени.

· Кога ќе достигнете 2.500 евра нето приход, ќе ви биде платена провизија од 20%. · Кога ќе достигнете помеѓу 2.501 и 5.000 евра нето приход, ќе ви биде исплатена провизија од 25%. · Кога ќе достигнете помеѓу 5.001 и 10.000 евра нето приход, ќе ви биде платена провизија од 30%. · Кога ќе достигнете помеѓу 10.001 и 25.000 евра нето приход, ќе ви биде платена провизија од 35%. · Кога ќе достигнете помеѓу 25.000 евра и повеќе, ќе ви биде платена провизија од 40%.

CasinoCasino нуди и различни CPA решенија кои прво треба да бидат одобрени од филијали менаџер.

· Ако можете да добиете помеѓу 1 и 25 клиенти месечно, ќе добиете 150 евра. · Ако можете да добиете помеѓу 26 и 50 клиенти месечно, ќе добиете 250 евра. · И ако можете да добивате помеѓу 51 и 100 клиенти месечно, можете да преговарате со казиното за износот што треба да ви го платат.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (16)