Casino.com Преглед на казино

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Casino.com е брат или брат на две други онлајн казина со седиште во ОК, Mansion и Slots Heaven, кои се појавија во светот на коцкањето во 2007 година. Веб-страницата разви директен пристап кон коцкањето во комбинација со одличен производ на Playtech.

Games

Можете да ги најдете сите ваши омилени игри на Casino.com и да добиете бонус за добредојде до $400. Можете да играте за забава или ако се чувствувате поавантуристички, можете да почнете да играте за вистински пари и да почнете да добивате готовина.

Withdrawals

Различни методи за повлекување се достапни на Casino.com, вклучувајќи Maestro, Neteller, Visa Electron, Visa, Skrill, Wire Transfer, Check, Envoy, MyCitadel, WebMoney. Времето на повлекување може да варира и се зависи од методот на повлекување што го користите. За е-паричници, времето за повлекување е во рок од 24 часа. За дебитни картички и банкарски трансфер, времето за повлекување е помеѓу 3 и 5 дена.

Bonuses

За да го побарате бонусот, треба да сте член на Casino.com. Само играчи кои се полнолетни можат да креираат сметка. Кога го користите кодот за бонус, се согласувате со условите и условите на промоцијата.

Payments

Она што го прави Casino.com издвоен во толпата е фактот што нуди различни опции за плаќање. Тие знаат дека е во нивен најдобар интерес да понудат различни начини на плаќање бидејќи сите тие доаѓаат со различни лимити за депозит и време на повлекување, така што играчите можат да го изберат оној кој најмногу им одговара.

Account

Кога се обидувате да отворите сметка, од клучно значење е да пополните точни лични податоци. Копии од вашите документи ќе бидат потребни првиот пат кога ќе треба да направите повлекување. Во оваа фаза треба да ги споделите следните информации со казиното: име, презиме, пол, датум на раѓање, телефонски број, е-пошта, земја, адреса, град и поштенски број/поштенски број.

Languages

Casino.com е достапен на многу различни јазици, вклучувајќи англиски, бугарски, кинески, чешки, дански, естонски, фински, германски, унгарски, исландски, индонезиски, италијански, јапонски, корејски, латвиски, литвански, норвешки, полски, португалски, шпански, Шведски, украински, француски, грчки, романски, руски, турски, словенечки, австриски германски и малезиски.

Mobile

Мобилното казино нуди широк спектар на опции и е достапно 24 часа на ден. Играчите можат да преземаат казино апликации за Windows, iOS или Android кога ја посетуваат главната или мобилната страница за да се обложуваат на нивните омилени игри.

Tips & Tricks

Една од многуте причини зошто Casino.com е толку популарен е фактот што процесот на пријавување е едноставен и може да започнете да играте веднаш. Едноставно притиснете го копчето „Играј сега“ и следете ги едноставните упатства.

Promotions & Offers

Casino.com нуди многу понуди за своите нови и постоечки клиенти. Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното, треба да го користите промотивниот код %PROMOCODE.

Live Casino

Една од највозбудливите карактеристики што може да ги понуди казиното во денешно време е можноста да играте казино во живо. Вие комуницирате со вистински луѓе и седите на виртуелна маса со дилер во живо. Совршена комбинација на интерактивноста и атмосферата на копненото казино и удобноста на онлајн казиното.

Responsible Gaming

Не можеме да кажеме дека има очигледни знаци или симптоми кога станува збор за зависност од коцкање. Поради таа причина, оваа состојба често се нарекува „скриена болест“. Никој не сака да признае дека развил навика за коцкање која негативно влијае на нивниот живот, па затоа се обидуваат да ја превидат зависноста.

Support

Најзгодниот начин за контакт со казиното е преку разговор во живо. Во долниот десен агол на казинотона веб-страницата, можете да го најдете потсетникот за разговор во живо и можете да разговарате со агентите во секое време. Вие само треба да кликнете на известувањето и прозорецот за разговор во живо ќе се појави на екранот. Ако сите оператори се зафатени, времето на чекање е 5 минути.

Deposits

Кога сакате да играте казино игри со вистински пари, треба да креирате сметка на Casino.com и да направите депозит. Можете лесно да го направите тоа кога одите кај касиерот и го изберете саканиот начин на депозит. Можете да изберете помеѓу некои од овие методи за депонирање на вашата сметка: ClickandBuy, EcoPayz, Laser, Maestro, MasterCard, Neteller, PayPal, Paysafe Card, Switch, Ukash, Visa Debit, Visa Electron, Visa, Entropay, Интернет банкарство, Skrill, Боку и WebMoney

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Casino.com во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Ако сакате да учествувате во партнерската мрежа на компанијата, треба да се регистрирате и да се регистрирате за сметка. Погрижете се сите информации што ги споделувате со компанијата да се вистинити и целосни. Од време на време, компанијата може да бара некои други информации што ви се потребни за да можете да ги испратите на барање.

Total score7.0
Добрите
+ Одличен избор на Playtech
+ Брзи повлекувања
+ Мегавејс слотови секција

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Австро-германски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
Финска
Шпанија
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Samsung PaySkrillSwitch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
СофтверСофтвер (1)