Casino.com Преглед на казино - Account

Casino.comResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусДо 400 €/$ + 200 бесплатни вртења
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Casino.com
До 400 €/$ + 200 бесплатни вртења
Deposit methodsPayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Account

Account

Кога се обидувате да отворите сметка, од клучно значење е да пополните точни лични податоци. Копии од вашите документи ќе бидат потребни првиот пат кога ќе треба да направите повлекување. Во оваа фаза треба да ги споделите следните информации со казиното: име, презиме, пол, датум на раѓање, телефонски број, е-пошта, земја, адреса, град и поштенски број/поштенски број.

Во следниот чекор од процесот на регистрација, треба да изберете единствено корисничко име и лозинка што ќе треба да ги користите подоцна секогаш кога ќе сакате да се најавите на вашата сметка. Во овој момент на регистрација, ќе треба да ја изберете вашата претпочитана валута и да имате на ум дека тоа можеНе се менува подоцна. Потоа, казиното ќе испрати линк до вашата адреса за е-пошта и треба да кликнете на неа за да го завршите процесот на регистрација на сметката. На малолетните играчи не им е дозволено да отвораат сметка.

Различни земји имаат различно законодавство за тоа на која возраст лицето се квалификува како возрасен, па Casino.com ќе ги почитува тие правила. Исто така, дозволено е да отворите само една сметка по лице и домаќинство. Доколку казиното дознае дека имате втора сметка, таа сметка ќе биде суспендирана. Во случај да сте ги користеле вашите сметки за лажни цели, вашите сметки ќе бидат суспендирани и добивките ќе бидат поништени.

Повторно отворете ја сметката

Повторно отворете ја сметката

Дозволено е да имате само една сметка. Во случај да сте отвориле две сметки, казиното ќе ги префрли вашите средства на вашата прва сметка и ќе ја затвори втората. Ако сте ги користеле вашите сметки за лажни цели, Casino.com ќе ги заплени двете ваши сметки.

Ограничете ја сметката

Ограничете ја сметката

Добра идеја е да ја ограничите вашата сметка дури и пред да започнете со коцкање, на тој начин ќе имате поголема контрола над она што го правите на страницата. Можете да поставите дневни, неделни или месечни лимити за депозит.

Процес на верификација

Процес на верификација

Можете да ја потврдите вашата сметка со поднесување на вашите лични документи. Треба да ги скенирате или фотографирате вашите документи и да испратите копии на следната е-пошта docs@casino.com. Секоја датотека треба да биде 1MB или помалку, а прифатливите типови на датотеки се jpeg, tiff или pdf. Валидна фотографска лична карта - Кога станува збор за фотографска лична карта со видливи потпис, име и фотографија, казиното ги прифаќа следните документи:

  • Пасош
  • Возачка дозвола
  • Национална лична карта

Кредитна картичка – Треба да испратите копија од кредитната картичка што ја користите за финансирање на вашата сметка. Испратете копија од предната и задната страна на картичката. Првите 6 и последните 4 цифри од бројот на вашата кредитна картичка треба да бидат видливи и можете да ги покриете средните броеви за ваша безбедност.

Доказ за адреса – Исто така, ќе треба да ја потврдите вашата адреса како дел од процесот. Можете да испратите копија од сметката за комунални услуги, кредитна картичка или извод од банка. Документот мора да биде датиран во последните 3 месеци, а копијата треба да биде читлива и сите рабови на хартијата да бидат видливи. Најдобар начин да ги испратите овие документи е преку е-пошта или можете да ги објавите и на следната адреса: Casino.com MEMBER SERVICES, PO Box 1240, Gibraltar.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот