Casino.com - Affiliate Program

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Affiliate Program

Ако сакате да учествувате во партнерската мрежа на компанијата, треба да се регистрирате и да се регистрирате за сметка. Погрижете се сите информации што ги споделувате со компанијата да се вистинити и целосни. Од време на време, компанијата може да бара некои други информации што ви се потребни за да можете да ги испратите на барање.

Кога станува збор за филијали, треба да бидете сигурни дека законите што важат за вас не ви забрануваат да учествувате во мрежата на партнери на компанијата. Компанијата, исто така, може да бара дополнителни докази за идентификација за да ги потврди деталите за вашата апликација. Доколку има некои промени во податоците за вашата регистрација, треба да ја известите компанијата што е можно поскоро.

Вашата апликација може да биде одбиена од компанијата без да бара оправдување.

Филијалата програма промовира сајтови кои не„Не дозволуваат коцкање во следните земји: Киргистан, Камбоџа, Таџикистан, Етиопија, Боливија, Никарагва, Туркменистан, Либерија, Гвинеја Бисао, Гватемала, Уганда, Пакистан, Еквадор, Сиера Леоне, Бурунди, Вануату, Западен Брег (Палестинска територија, Окк. територија), Египет, Појасот Газа, Конго, Демократска Република, Судан, Централноафрикански претставник, Еритреја, Мјанмар, Народна Демократска Република Лао, Венецуела, Либија, Јужен Судан, Босна и Херцеговина, Хаити, Сомалија, Сирија, Јемен, Ирак, Авганистан, Северна Кореја, Чешка, Австралија, Колумбија, Русија, Ирска, Литванија, Антигва и Барбуда, Холандски Антили, Романија, Израел, Франција, Естонија, Кипар, Бугарија, Белгија, Турција, Португалија, Макао, Филипини, Словенија, Хонг Конг, Шпанија, Либија, Австрија, Унгарија, Словачка, Украина, Сингапур и Соединетите Американски Држави. Затоа, треба да бидете сигурни дека вашата страница не таргетира играчи од овие земји.

Колку можете да заработите?

Постојат 3 лесни начини на кои можете да заработите пари преку придружната програма.

  • Првиот е CPA каде што можете да добиете до $500 CPA за вашиот сообраќај.
  • Вториот е дел од приходите каде што добивате договор за удел на приходи до 50%, а исплатите се засноваат на процент од нето приходот од игри.
  • Третиот е приспособена Комисија каде што можете да разговарате за финансискиот модел со компанијата што ќе одговара на двете страни.

Придружни приходи и плаќања

Првиот пат кога ќе се приклучите на придружната програма, вашата сметка ќе биде поставена на стандардната провизија од 20% од нето приходот за компанијата`s казина и 10% од нето приходите за сајтовите за спортско обложување на компанијата.
Ако изберете да добиете CPA наместо тоа, ќе заработувате по играч. Вие сте единствениот кој може да ја бара вашата заработка од партнерството. Не можете да повлечете плаќања за или во име на друго лице. Компанијата го задржува правото од време на време да ја менува структурата на заработката на филијалата. Сите плаќања се вршат преку жица со начин на плаќање што го претпочитате. Сите трошоци за конверзија, обработка и доставување плаќања до вас ќе бидат одбиени од заработката на партнерот.

Ако компанијата открие каква било активност што претставува сообраќај за измама, постојат четири можни сценарија:

  • Тие целосно ќе ја платат заработката на филијалата.
  • Ќе ги прекалкулираат поради сомнителен сообраќај.
  • Ќе ја одложат исплатата до целосно расветлување на случајот.
  • Тие ќе ја загубат вашата заработка од подружницата.

Сите плаќања се обработуваат на 10-ти или 20-ти во месецот. Пред да ги добиете вашите средства, треба да побарате повлекување помеѓу 1 и 5 секој месец. Повлекувањата кои беа побарани меѓу 6-ти и 15-ти ќе се исплатат во вториот круг.

Сите филијали се обврзани да плаќаат даноци на нивните филијали приходи. На компанијата и требаат некои форми на документација за да го потврди вашиот идентитет. Ако не ги испратите потребните документи за 180 дена, тогаш вашата сметка ќе стане неактивна и средствата од вашата сметка ќе бидат отстранети. Ако сте го избрале договорот за CPA и не успеете да донесете сообраќај за 180 дена, вашата сметка ќе биде неактивна и средствата од вашата сметка ќе бидат отстранети. Ако сте го избрале планот за споделување на приходите и не се генерира приход од игри во континуиран период од 180 дена, вашата сметка ќе стане неактивна и средствата ќе бидат отстранети. Ако не побарате повлекување за 180 дена, вашата сметка ќе стане неактивна, а преостанатите средства од вашата сметка ќе бидат отстранети.

Што е партнерска програма Casino.com?

Името на придружната програма е Casinocom, Mansion bet, Slots Heaven, Mansion Casino.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Австро-германски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
Финска
Шпанија
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (1)