Casino.com - Bonuses

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Bonuses

За да го побарате бонусот, треба да сте член на Casino.com. Само играчи кои се полнолетни можат да креираат сметка. Кога го користите кодот за бонус, се согласувате со условите и условите на промоцијата.

Casino.com различни бонус понуди

Кога ќе направите депозит, средствата ќе бидат префрлени на вашата сметка на играч и тие ќе се додадат на вашата готовина. Парите што ги добивате како бонус од казиното исто така ќе бидат префрлени на вашата сметка на играч под средства за бонус. Кога ќе почнете да играте игри, прво ќе се обложувате со салдото на готовина, а подоцна ќе се обложувате со вашите бонус средства. Да речеме дека имате 20 УСД во вашиот готовински биланс и 20 долари во салдото на бонус. Вашиот облог прво ќе дојде од салдото на готовина и штом ќе останете без средства во вашата готовина, ќе започнете да се обложувате од салдото на бонус. Казиното прифаќа и мешани облози. Веројатно се прашувате што е тоа, па ќе се обидеме да го ставиме поедноставно. Да речеме дека имате $3 во готовинското салдо и 20 $ во вашите бонус фондови, и сакате да ставите облог од $5, потоа 3 $ од вашата готовина и уште 2 $ од вашиот бонус салдо ќе го формираат облогот. Треба да ги искористите парите од бонус за 30 дена, а ако се обидете да ја повлечете сумата пред да ги исполните условите за обложување, ќе ги изгубите и бонусите и добивките. Ако вашиот бонус не може да се откупи, тогаш вашите пари ќе бидат отстранети од вашата сметка при повлекување. И, нема да заработувате поени за лојалност додека се обидувате да ги исполните барањата за обложување.

Играчите од Хрватска кои користат Neteller за да го направат својот прв депозит немаат право да го добијат бонусот за прв депозит. Ако изберете GBP како валута, но не сте жител на ОК, тогаш нема да имате право на никакви бонуси и промоции. Можете да барате само една понуда за бонус одеднаш и не ви е дозволено да комбинирате различни бонус понуди. Може да имате само една сметка на Casino.com по лице и домаќинство. Ако казиното открие дека сте отвориле втора сметка, тогаш го задржуваат правото да ги откажат сите бонуси и добивки. Казиното го задржува правото да ги промени Општите промотивни услови и услови во секое време и ваша одговорност е периодично да проверувате дали има промени.

Бонуси за бесплатни пари

Максималниот лимит за повлекување на бонус без депозит е 200 УСД, а вие можете да направите само едно повлекување на добивките заработени од бонус за бесплатни пари доколку не сте направиле претходен депозит. Ако сте постоечки играч и претходно сте направиле депозит во казиното, тогаш лимитот за повлекување на бонус за бесплатни пари е 5000 УСД. На играчите од Русија не им е дозволено да добиваат бонус за регистрација или бесплатни пари од Casino.com. Сите добивки од пријавувањето или бонус за бесплатни пари нема да бидат исплатени и ќе бидат отстранети од сметката на играчот кога ќе побараат повлекување.

Бонус за лојалност

Секој пат кога играте игра на Casino.com заработувате поени за лојалност. На пример, за секои 20 долари што ги обложувате на слотови ќе заработите 1 поен за лојалност. Колку повеќе поени заработите, толку повисоко ниво ќе се искачите и со тоа можете да барате подобри бонуси. · Ќе ви требаат помеѓу 0 и 499 поени за да го достигнете бронзеното ниво. · Ќе ви требаат помеѓу 500 и 2999 поени за да го достигнете Сребреното ниво. · Ќе ви требаат помеѓу 3000 и 20.000 поени за да го достигнете златното ниво. · Ќе ви требаат повеќе од 20.000 поени и депозити над 3.000 УСД за да го достигнете нивото на ВИП. · Ќе ви требаат повеќе од 50.000 поени и депозити над 24.000 УСД за да стигнете до ВИП елитата.

Повторно вчитај бонусите

Сите нови клиенти можат да имаат корист од бонусот за совпаѓање на депозитот од 100% првиот пат кога ќе направат депозит. Бонусот може да достигне 400 долари. И тоа не е се, има и други ексклузивни казино промоции достапни за новите играчи, како што се последователните неделни бонуси за повторно вчитување до 400 долари секој. Така, може да добиете вкупно 3.200 $ бонус пари за играње, што не е толку лошо. Овие бонуси доаѓаат со барања за обложување кои се 40x.

Бонус за натпревар

Сите нови клиенти ќе добијат 100% бонус за депозит за прв пат кога ќе депонираат до $400.

Бонус со висок ролери

Високите ролери се играчи кои уживаат да трошат големи пари и Casino.com има нешто посебно за тие видови на коцкари. Тие ја нудат ВИП-програмата која е дизајнирана да ги наградува лојалните клиенти секогаш кога ќе одлучат да играат. Кога играте на Casino.com, ќе бидете наградени со поени кои подоцна се додаваат на нивното салдо. High Rollers треба да депонираат 3.000 УСД и акумулирани 20.000 поени за да влезат во ВИП Програмата. Доколку клиентот потрошил повеќе од 24.000 долари и акумулирал повеќе од 50.000 поени, тогаш тој ќе стане член на програмата ВИП Елита.

Бонус за регистрација

Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете не само 100% бонус за совпаѓање до $400, туку ќе добиете и 200 бесплатни вртења. Во моментот кога ќе се регистрирате во казиното, ќе добиете 20 бесплатни вртења без потреба од депозит, а штом ќе направите депозит ќе добиете дополнителни 180 вртења, 20 вртења дневно за девет дена.

Бонус за добредојде/придружување

Може да добиете 20 златни чипови во моментот кога ќе се регистрирате во казиното за да можете да играте некои од игрите на маса што ги нуди Casino.com. Ако сакате да го побарате вашиот бонус, треба да направите депозит од 20 УСД и да го користите бонус кодот ТАБЕЛА. Треба да обложите 20 долари на рулет или која било игра со карти. Треба да ја прифатите промоцијата на пакетот за добредојде бидејќи ако ја одбиете, нема да можете да ја добиете подоцна.

За да се квалификувате за овој бонус, треба да вложите минимум 20 УСД и да вложите минимум вкупно 20 УСД на игри со рулет или со карти. Имате само 14 дена за да ги исполните условите за обложување откако ќе го направите депозитот. Ако одлучите да играте Блек Џек, запомнете дека не секоја игра се вбројува во барањата за обложување. Овие игри се исклучени, па ако се обидувате да ги исполните барањата за обложување, тогаш треба да ги избегнувате следните игри: Lucky Lucky BJ, Cashback BJ, BJ Surrender, BJ Cashback, Blackjack Switch.

Некои игри со рулет исто така се исклучени од рекламата за обложување, тие се како што следува: рулет Age of the Gods™ (офлајн), BW-EuropeanRoulette, Spread Bet Roulette Live, Live Roulette Pro, Рулет со повеќе тркала, Рулет (Црвен тигар), Видео рулет, 3D рулет премиум, мини рулет, рулет за флиперчиња, премиер рулет.

Детали за златни чипсови

Откако ќе обложите 20 долари, ќе добиете 20 златни чипови со вредност на секој чип 1 долар. Вашите златни чипови автоматски ќе се кредитираат во делот за бонуси на вашата сметка. Имате 14 дена да ги искористите вашите Златни чипови во спротивно ќе истечат. Златните чипови може да ги користите на следните игри: Премиум рулет, Европски рулет, Премиум Блек Џек, Блек Џек Мултирач и кој било рулет во живо и сите добивки веднаш се откупуваат и може да се подигнат како готовина.

Оваа понуда е достапна само за играчи кои прават депозит користејќи кредитни или дебитни картички, банкарски трансфер или други банкарски методи. Играчите кои користат Neteller или Skrill за да направат депозит се исклучени од оваа понуда. Овој бонус може да го барате само еднаш по сметка и по домаќинство. Повлекувањето пред да ги завршите барањата за обложување ќе значи дека бонусните средства ќе бидат отстранети.

Бонус без депозит

Бонуси без депозит се ценат меѓу играчите. Ова е бонус од Casino.com кој ви е понуден без да барате депозит. Сите игри се вбројуваат во барањата за обложување, но не на ист начин. · Сите слот игри ќе придонесат 100% во барањата за обложување. · Картичките за гребење ќе се бројат 100% на барањата за обложување. · Сите сорти на Pai GO и Red Dog ќе се вбројуваат во 25% на барањата за обложување. · Сите варијанти на Casino Hold„Ќе брои 25% на барањата за обложување. · Сите варијанти на рулет, вклучувајќи ги дивите викинзи и тркалото на светлината, ќе се вбројат во 25% на барањата за обложување. · Сите сорти на Baccarat ќе се вбројуваат во 20% на барањата за обложување. · Сите варијанти на Блек Џек, со исклучок на Блек Џек Свич и Понтон, ќе се вбројуваат во 20% на барањата за обложување. · Страваганза ќе брои 20% на барањата за обложување. · Сите сорти на зарове и сите сорти на Sic Bo ќе се вбројуваат во 20% на барањата за обложување. · Сите видови на видео покер ќе се вбројуваат во 20% на барањата за обложување. · Блек џек прекинувачот и сите варијанти на Pontoon ќе брои 5% на барањата за обложување. · Среќната победа ќе брои 5% на барањата за обложување. · Сите двојни опции на слотови и сите видови на видео покер ќе се бројат 0% на барањата за обложување. · Jacks or Better, Fortunate Five (сите типови на игри), Gold Rally, Everybody's Jackpot, Dead or Alive, Blood Suckers ќе бројат 0% на барањата за обложување. · Сите други игри ќе се вбројуваат 100% на барањата за обложување. Бонусот без депозит е предмет на специфични услови за повлекување што треба да ги исполните за успешно повлекување. Дозволено е да имате само едно повлекување на добивката. Ако ова е ваш прв пат да играте во казино и не сте направиле никакви претходни депозити, ќе имате лимит за повлекување од $200 од вашиот бонус без депозит. Ако веќе сте депонирале Casino.com и сте добиле бонус без депозит после тоа, имате лимит за повлекување од $5.000. Добивките што ги надминуваат овие суми ќе бидат автоматски загубени.

Бонус кодови

Кога играте на Casino.com, не ви требаат бонус кодови за да ги побарате нивните понуди. Во секој случај, кога правите депозит, треба да го прифатите скокачкиот прозорец за бонусот за да ја добиете понудата за бонус.

Правила за повлекување бонус

Некои методи за повлекување може да бидат ограничени врз основа на вашата земја на живеење. Затоа, за да бидете подобро информирани, ве советуваме да контактирате со поддршката за корисници за дополнителни информации. Ако имате други бонуси на вашата сметка, нема да можете да направите повлекување пред да ги исполните условите за обложување. Ако сте искористиле некоја софтверска или системска грешка, или сте учествувале во каква било форма на злоупотреба на бонуси, тогаш вашето повлекување може да биде задржано.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Австро-германски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
Финска
Шпанија
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (1)