Casino.com - Deposits

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Deposits

Кога сакате да играте казино игри со вистински пари, треба да креирате сметка на Casino.com и да направите депозит. Можете лесно да го направите тоа кога одите кај касиерот и го изберете саканиот начин на депозит. Можете да изберете помеѓу некои од овие методи за депонирање на вашата сметка: ClickandBuy, EcoPayz, Laser, Maestro, MasterCard, Neteller, PayPal, Paysafe Card, Switch, Ukash, Visa Debit, Visa Electron, Visa, Entropay, Интернет банкарство, Skrill, Боку и WebMoney

Новите играчи кои ќе го направат својот прв депозит на Casino.com ќе добијат 100% бонус за депозит за совпаѓање до 400 долари. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 долари.

Една од водечките платформи за е-паричник што плаќачите претпочитаат да ја користат е PayPal, а добрата вест е што можете да ја користите за депонирање на Casino.com. Да се направи депозит користејќи го овој метод е многу лесно. Треба само да отидете кај вашата касиерка и да изберете PayPal од изборот на начини на плаќање и да го потврдите вашето плаќање, толку лесно. Ова значи дека можете да се најавите на вашата сметка директно од касиерот, што ги прави работите полесни и побрзи.

Запомнете дека PayPal е достапен само за играчи од ОК и валутата за плаќање е GBP.

Луѓето избираат PayPal како опција за плаќање бидејќи е едноставен за користење и вашите пари се целосно безбедни. Можете да префрлите пари од вашата PayPal сметка на вашата сметка на казино со само неколку кликања.

Кога ја креирате вашата PayPal сметка, ја поврзувате вашата сметка со вашата банкарска сметка или со вашата кредитна или дебитна картичка. Значи, ова значи дека секогаш кога ќе се обидете да префрлите пари, не треба да давате чувствителни финансиски информации. Ова се сите причини зошто PayPal е толку атрактивен избор за онлајн коцкарите. Но, не само PayPal, туку можете да користите и некои други начини на плаќање доколку сакате. Ве молиме имајте предвид дека секој начин на плаќање што можете да го користите како лимит за депозит:

  • Минималниот лимит за депозит за кредитни/дебитни картички е 20 УСД, а максималниот лимит за депозит е 25.000 УСД.
  • Минималниот лимит за депозит за Skrill и Neteller е 10 УСД, а максималниот лимит за депозит е 35.000 УСД.
  • Минималниот лимит за депозит за PayPal е 10 УСД, а максималниот лимит за депозит е 10.000 УСД.
  • Минималниот лимит за депозит за Paysafe Card е 10 УСД, а максималниот лимит за депозит е 250 УСД.
  • Минималниот лимит за депозит за Boku е $5, а максималниот лимит за депозит е $30.
  • Минималниот лимит за депозит за инстант банкарство е 20 УСД, а максималниот лимит за депозит е 8.000 УСД.
  • Минималниот лимит за депозит за iDebit, Entropay, ecoPayz и банкарски трансфер е $20, а максималниот лимит за депозит е $10.000.

Депозит без банка

За сите оние кои немаат банкарски сметки или сакаат да ја зачуваат својата приватност, можат да користат припејд картички за депозит.

Валута

Можете да користите различни валути кога сакате да депонирате Casino.com вклучувајќи британска фунта стерлинг, евро, австралиски долар, канадски долар, американски долар, долар во Хонг Конг, новозеландски долар, јапонски јен, норвешки круни, јужноафрикански ранд, шведски круни, швајцарски франк, дански круни.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Австро-германски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
Финска
Шпанија
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (1)