Casino.com Преглед на казино - Games

Casino.comResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусДо 400 €/$ + 200 бесплатни вртења
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Casino.com
До 400 €/$ + 200 бесплатни вртења
Deposit methodsPayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Games

Games

Можете да ги најдете сите ваши омилени игри на Casino.com и да добиете бонус за добредојде до $400. Можете да играте за забава или ако се чувствувате поавантуристички, можете да почнете да играте за вистински пари и да почнете да добивате готовина.

Бакара

Бакара

Играта Бакара е донесена од Италија во петнаесеттиот век. Зборот „бакара“ преведен од италијански значи „нула“ и луѓето веруваат дека тоа е затоа што во оваа игра картите со лице имаат вредност нула. На почетокот, играта го привлече вниманието на француските аристократи кои развиле страст за варијантата наречена Chemin De Fer. Baccarat отсекогаш била игра која привлекувала играчи со високи влогови, но има варијанти со ниски влогови развиени од онлајн казина и за ниски ролки.

Игра Шансите

Baccarat е многу лесна игра со низок раб и едноставни правила. Имате достапни само три опции за обложување, обложување на играчот, обложување на банкарот и обложување на нерешено. Облогот со вратоврска има највисока предност на куќата и на играчите, особено на почетниците им се препорачува да го избегнуваат овој облог. Од друга страна, нерешениот облог добива исплата од 9:1 што е многу привлечно, мора да признаеме, наспроти другите облози кои нудат исплати 2:1.

Правила на играта

Како што рековме претходно, Baccarat има многу едноставни правила и од играчите се бара да се обложуваат на еден од следниве облози:

 • Раката на играчот ќе победи.
 • Раката на банкарот ќе победи.
 • Играта ќе резултира со нерешено.

Кога играте Baccarat, играте само против дилерот, без разлика колку играчи има на масата. Играта има за цел да создаде рака со вредност девет или блиску до девет без да пропадне. За да ја започнете играта треба да ставите облог. Потоа ќе добиете две картички, така и банкарот. Откако ќе ги имате вашите две карти во рака, треба да одлучите кој ќе биде вашиот следен потег.

Картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност, картичките и десетките имаат вредност 0, а асовите имаат вредност од 1. На пример, ако добиете две карти со вредност девет и шест, тогаш вредноста на вашата рака не е 15, туку 5. бидејќи вредноста на 10 се намалува на 0.

И вие и банкарот можете да добиете трета картичка ако не сте задоволни од вредноста на вашата рака. Овде мора да се следат некои правила и тие се како што следува:

· Ако раката на играчот е еднаква на 6 или повеќе, тие мора да стојат. · Доколку банкаротРаката на е еднаква на 7 или повеќе, тие стојат. · Ако раката на играчот е еднаква на 5 или помалку, тогаш тој добива трета карта. · Банкарот добива трета картичка само ако вредноста на раката е 2 или помала. · Банкарот ќе добие трета картичка само во следниве случаи:

„Ако вредноста на раката на банкарот е три, а третата картичка на играчот е осум; ако вредноста на раката на банкарите е четири, а третата картичка на играчите е нула, еден, осум или девет; ако вредноста на раката на банкарот е пет, а играчите трета картичката е нула, еден, два, три, осум или девет; ако вредноста на раката на банкарите е шест, а третата картичка на играчот е нула, еден, два, три, четири, пет, осум или девет

Копчиња за игра

За да имате успешна сесија за игри, треба да ги знаете копчињата за игра. Ова е причината зошто ги советуваме играчите да ја играат играта бесплатно за прво да се навикнат на неа.

 • Влогови – На дното на екранот на играта можете да најдете различни опции за обложување. Треба да кликнете на облогот што сакате да го поставите.
 • Договор - ова копче се користи секогаш кога сакате да примате картички.
 • Избриши облози – Ова копче ќе ги отстрани сите облози ставени на масата.
 • Нова игра - Кога ќе кликнете на ова копче, ќе започнете нова игра.
 • Rebet – Кога ќе го притиснете ова копче, ќе се обложите истата сума како и во претходната игра.

Совети и стратегии

Во Baccarat не можете да ги подобрите вашите шанси за победа без разлика што правите бидејќи ова е игра на среќа. Но, во секој случај, постојат некои работи што можете да ги направите за да ги подобрите вашите шанси за победа. Само следете ги овие едноставни совети:

 • Знајте ја играта што ја играте - Не можеме доволно да нагласиме колку е важно да ја разберете играта што ја играте. Постојат неколку варијанти на играта и мора да ги знаете правилата на играта што ќе изберете да ги играте. Генерално, сите варијанти се засноваат на истите стандардни правила и има некои мали разлики помеѓу секоја игра. А за да победиш, треба да ги знаеш тие мали разлики.

 • Знајте кога да престанете - Многу почетници се губат во играта и не знаат кога да се откажат. Тие почнуваат да бркаат загуби и да се обложуваат надевајќи се дека тие загуби ќе ги претворат во победи. Играчите мора да одредат сума што се подготвени да ја изгубат дури и пред да почнат да играат, а штом ќе го направат тоа, тогаш треба да престанат да играат.

 • Не ставајте облози на нерешено – Знаеме дека овој облог најмногу се исплаќа, но тоа е оној кој ретко се случува. Во принцип, повеќето почетници се во искушение да се обложуваат на нерешено, само поради високите исплати.

 • Секогаш избирајте игри со помалку палуби - варијантите на Baccarat кои користат помалку палуби се оние кои се погодни за играчите, затоа изберете ги тие игри.

 • Одредете буџет - Треба да бидете сигурни дека кога играте Baccarat, нема да ги разнесете сите ваши пари одеднаш. Поставете буџет и штом ќе го исцрпите вашиот субсидиум, треба да престанете да играте.

 • Внимателно ставајте ги вашите облози - иако Baccarat има помалку опција за обложување, тоа не значи дека не треба да бидете внимателни кога го ставате вашиот облог. Имено, секој облог има различна предност на куќата и играчите треба да избегнуваат облози со највисокиот раб на куќата како што е облогот нерешено. Во игра со бакара со една палуба, хаусот на облогот за банкар е 1,01%, облогот на играчот е 1,29% и нерешениот резултат е 15,75%. Исто така, треба да имате на ум дека треба да платите провизија од 5% ако го добиете и облогот за банкар.

 • Искористете го бонусот – Онлајн казина нудат редовни бонуси за своите играчи и вие треба да ги прифатите. Тие ќе ви ја подобрат рамнотежата и ќе ви помогнат да го продолжите вашето искуство со игри. На пример, Casino.com нуди огромен бонус за добредојде од 100% депозит за натпревар и 200 бесплатни вртења. И добрата вест е што можете да ги искористите овие бесплатни пари и за да играте бакара.

Основен речник

Baccarat има некои термини кои добро е да ги знаете дали сакате да стекнете мајсторство над играта, а тие се како што следува:

 • Банко - Терминот „банко“ значи банкар.
 • Chermin De Fer – Ова е француска варијанта на играта.
 • Мини-бакара – Ова е вообичаената игра на бакара, но единствената разлика е што се игра на мала маса.
 • Природна осумка - ако првите две картички што ги добивате имаат вредност од осум, тогаш се вели дека сте добиле „природна осумка“.
 • Природна деветка - ако првите две картички што ги добивате имаат вредност од девет, тогаш се вели дека имате „природна деветка“.
 • Punto – Овој термин значи играч.
 • Стенд-оф - Овој термин значи нерешено.
 • Vigorish – Ова е процентот што се плаќа на куќата како провизија за победа на банкарската рака.
 • Банкарски облог – Ова е облогот што го ставате на можноста дека банкарот ќе ја има победничката рака.

Отворете сметка за вистински пари

Новите играчи можат и да играат за забава или вистински пари кога ќе се приклучат на Casino.com. Кога играте Baccarat за забава, можете да ја научите играта и нејзините правила, но за жал, не можете да освоите вистински парични награди. Ако сакате да креирате сметка на Casino.com и да започнете да играте за вистински пари, мора да кажеме дека процесот е многу едноставен. Еве неколку чекор-по-чекор инструкции за новите играчи како да отворат сметка:

 1. Регистрирајте се – Првото нешто што треба да направите е да отидете на официјалната веб-страница на Casino.com и да кликнете на „Приклучи се сега“. Треба да споделите некои лични информации кои казиното ќе ги бара од вас. Ова ги вклучува вашето име, датум на раѓање, адреса, само за да именувате некои. Можете да бидете сигурни дека сите ваши информации се чуваат безбедни и казиното нема да ги сподели со трета компанија.
 2. Вчитајте ја вашата сметка - Откако ќе ја креирате вашата сметка и ќе одлучите да играте за вистински пари, треба да отидете во Касиерката и да изберете начин на плаќање за да направите депозит. Откако ќе го изберете вашиот начин на плаќање, треба да ги внесете потребните детали и износот што сакате да го депонирате.

Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното, имате право на бонус за добредојде што е 100% бонус за депозит кој може да донесе до 400 долари на вашето салдо. А, згора на тоа, ќе добиете и 200 бесплатни вртења.

Процеп

Процеп

Првите автомати за игри на среќа се појавија во 1800-тите и тогаш беа многу поедноставни. И, веројатно ќе се изненадите кога ќе дознаете дека нема парични награди, туку тие понудиле награди како пијалоци и стока. И бидејќи играта не нудеше пари како награда, таа не тргна на почетокот. Но, кога Чарлс Феј, автомеханичар од Сан Франциско го додаде системот за плаќање и ја создаде играта со три тркала што се вртат и пет симболи, работите почнаа драстично да се менуваат. Со текот на времето, популарноста се зголеми и набргу потоа беа пронајдени автомати на секое казино. Потоа, во 70-тите, беа изградени електромагнетно контролирани дизајни и тие засекогаш ги променија слот игрите. Додадени се нови и возбудливи функции и бонус кругови за да се направи играта поинтригантна. Со Интернет, беа создадени онлајн казина за да можете да ја имате вашата омилена игра со видео слот достапна во секое време.

Правила на играта

Правила на играта

Сите онлајн слотови се играат на ист начин. Го ставате вашиот облог, ја вртите ролната и се надевате на победа. Играта е навистина директна и едноставна. Онлајн слотови се направени во различни дизајни, стил на игра и нудат посебни карактеристики кои ќе ве забавуваат со часови. Класични слотови - ова се првите и најстарите слот игри кои имаат една до повеќе линии за плаќање. Ќе победите ако симболите на вашите активирани линии за плаќање одговараат на една од победничките комбинации на табелата за исплата.

Видео слотови – Видео слотови се речиси исти како класичните слотови, но наместо да се вртат ролни, тие нудат некои видови анимирани алтернативи како каскадни ролни, на пример. Овие игри можат да се пофалат со посебни карактеристики и обично се придружени со некои интересни анимации каде што постигнувате победнички комбинации. Линиите за плаќање обично се комплицирани и тие можат да бидат во различни модели како вкрстен или V-облик. Кога сакате да играте вакви игри, треба да го поставите нивото на монетата и да го наведете бројот на линии за плаќање што сакате да ги активирате.

За подобра шанса да постигнете добитна комбинација, одржувајте ги монетите ниски, а бројот на линии за плаќање висок. Исто така, има многу специјални функции на кои треба да внимавате бидејќи тие не само што внесуваат возбуда во вашата игра, туку можат и да ја подобрат вашата рамнотежа.

Стратегии и совети

Кога ќе одлучите да играте прогресивни игри, треба да се обложите Max за да имате право да ја освоите сумата за прогресивен џекпот. Ако не го направите тоа, сепак ќе добиете исплата, но таа нема да биде толку голема како џекпотот. Копчето Bet Max ќе ви овозможи да ги обложувате сите можни линии, вклучително и страничниот облог за џекпот и да ги вртите ролните. Како што рековме многу пати, слотовите се игри на среќа, така што за да обезбедите повеќе победи треба да имате поактивни линии за плаќање во акција. Значи, за да го задржите вашиот субсидирам подолго време, добра идеја е да го намалите нивото на паричка. Кога играта има посебни карактеристики, ве советуваме да дознаете кои се тие. Ако знаете што се очекува од вас, тогаш ќе избегнете да правите грешки.

Информации за копчињата за игра

Ако сакате да играте со самодоверба, тогаш треба да ја знаете вашата игра. Ве советуваме да го разберете софтверот, па имајќи го тоа на ум, создадовме преглед на копчињата за игра што треба да ги научите пред да одлучите да играте за вистински пари:

Автоматска репродукција – Ова копче ви овозможува да ги поставите претходно поставените поставки за неколку игри по ред. Кога ќе кликнете на AutoPlay, го поставувате посакуваното ниво на монети и бројот на линии што сакате да ги активирате, а исто така го одредувате и бројот на игри што сакате да ги играте по ред. Ако сакате да ја откажете функцијата, треба да кликнете на копчето Стоп во секое време кога сакате.

Обложувај се Макс – Кога ќе го притиснете ова копче, ги активирате сите можни облози на вашата игра и ги поставувате ролните да се вртат. Пред да го направите тоа, прво треба да го поставите нивото на вашата монета.

Залог Еден – Кога ќе кликнете на ова копче, се обложувате на една линија за плаќање во исто време.

Собери – Ова копче ќе ги собере вашите добивки и ќе ги додаде во вашето салдо.

Коцкај – Оваа функција е достапна само во некои игри. Кога ќе постигнете добитна комбинација, имате можност да ги вложите вашите добивки на бонус игра и можете да ги удвоите вашите пари.

Спин – Ова копче ќе ги постави ролните да се вртат.

Речник

Постојат некои вообичаени термини што треба да ги знаете пред да одлучите да играте онлајн видео-слот игри. Ова ќе ви помогне да се чувствувате посигурни, а тие се како што следува:

 • Бонус игра – Ова е дополнителна игра што се активира кога ќе погодите одредена комбинација на ролните. Може да добивате бесплатни вртења, множители или мини бонус игри, само за да именувате некои.
 • Ниво на монети - Ова е износот што сакате да го обложите по активирана линија за плаќање.
 • Extra Wild – Ова може да биде втора дивина која може да биде дел од оригиналната игра или специјална бонус функција што може да се активира.
 • Expanding Wild – Овој диви симбол ќе се шири низ ролните и со тоа ќе ви даде дополнителни шанси да направите добитна комбинација.
 • Бесплатно вртење - ова е карактеристика што можете да ја играте без дополнителни трошоци.
 • Мултипликатор - Мултипликаторот ќе ги умножи вашите добивки кога ќе го погодите. На пример, ако освоите 50 долари и заработите множител 2x, би освоиле 100 долари.
 • Линии за плаќање – Линиите за плаќање се разликуваат по игра, и зависи од вас колку сакате да активирате. Запомнете дека исплатите се вршат само на активираните линии за плаќање.
 • Прогресивен џекпот – Овие видови на џекпот нудат суми кои го менуваат животот бидејќи износот што можете да го освоите нема горна граница.
 • Распрснување - овие симболи нудат награди кога ќе се појават каде било на макарите, тоа значи дека не мора да бидат на активна линија за плаќање. Во повеќето игри, тие активираат и некои посебни карактеристики.
 • Wild – Овој симбол ќе стои за кој било друг симбол за да се заврши победничката линија. Значи, она што ви преостанува да направите е да отворите сметка за вистински пари и да играте на Casino.com? Добрата вест е што повеќето од игрите можете да ги играте за забава, каде што добивате виртуелни пари од казиното. Единствената разлика помеѓу кога играте за виртуелни пари и не вистински пари е тоа што можете„Не повлекувајте ги вашите добивки. Но, сепак, ова е добар начин да видите како функционира играта и дали можете лесно да ги активирате специјалните функции пред да одлучите да играте за вистински пари.
покер

покер

Онлајн видео покер е многу возбудлива игра која е комбинација од осамен покер и онлајн слот игра. Играте сами, а не на маса со други играчи и картите се делат на машина во стил на слотови. Играта е многу лесна за учење и забавна за играње. Играта има за цел да ја направи најдобрата можна покер рака со пет карти. Исплатите се засноваат на стандардната хиерархија на раката Texas Holdem. За да ја започнете играта, треба да се најавите на вашата сметка и да ја изберете играта што сакате да ја играте.

Стратегија и совети

Поставете го вашиот буџет - Дури и пред да започнете да играте, треба да ги знаете вашите граници. Одвојте сума што сте спремни да ја изгубите и играјте само со тие пари. Побарајте вајлд-карти - Кога играте покер, добро е да знаете кои карти се диви, бидејќи тие ќе ја подобрат вашата игра со замена на која било друга карта на машината за да ви помогнат да постигнете повеќе добивки. На пример, кога играте Deuces Wild, секоја карта со вредност „2“ делува како дивина.

Проверете ја табела за плаќање – Видео покер машините се засноваат на стандардна хиерархија на покер рака. Ако сакате, можете да ја проверите табела за плаќање на секоја игра за да видите што се нуди кога ќе победите.

Копчиња за игра

Клучно е да научите како работи софтверот за да имате успешна сесија за игри. Поради таа причина, собравме преглед на копчињата за игра за да можете да знаете што правите и да играте со сигурност.

Обложувај се Макс – Ова копче ќе ги активира сите можни облози во вашата игра и ќе ги раздели и картите. Кога сакате да ја користите одликата, прво треба да го поставите нивото на вашата паричка и да го притиснете Bet max. Залог Еден – Ова копче ќе ви овозможи да се обложувате на една линија за плаќање. Собери – Ова копче се користи секогаш кога сакате да ги соберете вашите добивки. Двојно - Ова е карактеристика што ви овозможува да се обидете да ги удвоите вашите добивки. Кога сакате да го направите ова, ќе видите една карта свртена нагоре и две картички свртени надолу. Кликнете на картичката свртена надолу и ако вредноста на картичката што ја одбравте е поголема од онаа што ја покажува ќе победите. Ако изберете погрешно, ќе го изгубите оригиналниот облог. Двојна половина – Со оваа функција, вие коцкате само половина од вашите добивки, додека другата половина оди директно на вашата банка пред да ја играте бонус играта. Држете – Под секоја картичка можете да видите копче на кое пишува Hold. Ова копче се користи секогаш кога сакате да задржите картичка пред да го добиете вториот договор. Зделка – Ова копче ја започнува играта и вие ги добивате вашите картички. Кога ќе кликнете на него по втор пат, го добивате вториот круг.

Речник

Постојат некои вообичаени термини кои се користат кога играте покер и секогаш е добро да ги знаете пред да започнете да ја играте играта.

 • Касиерка – Ова е област во која одите секогаш кога сакате да се справите со вашите парични трансакции.
 • Двојно - Оваа функција ќе ви помогне да ги удвоите парите со бонус игра. Половина двојно – оваа функција е слична на онаа што ја споменавме погоре, но во овој случај, вие земате само половина од вашите добивки.
 • Мулти-рака – Оваа функција ви овозможува да играте повеќе раце истовремено, со што ќе имате повеќе шанси за победа.
 • Прогресивен џекпот – Ова е акумулативен џекпот без горна граница за тоа колку може да плати. Функцијата се активира по случаен избор, и ако сте играле со максимална сума, ќе ја освоите.
 • Диви – Оваа карта може да биде за која било друга картичка за да се заврши победата. Она што ви преостанува е да отворите сметка на Casino.com и да ја играте вашата омилена игра.
Бинго

Бинго

На Casino.com можете да го играте многу популарното поп бинго и да се забавувате со него. Играта се игра на претходно испечатени карти кои содржат броеви, а секој играч има различна картичка. Броевите се означени како исклучени додека повикувачот избира случајни броеви. Оваа игра се игра насекаде не само во казина. На пример, во Италија, играта се игра по Божиќниот ручек како рекреативна активност.

Уште повеќе, Casino.com нуди бесплатен бонус за добредојде на луѓето кои сакаат да играат бинго за прв пат.

Блек Џек

Блек Џек

Потеклото на Блек Џек сè уште е нејасно до ден-денес, но се верува дека играта е тесно поврзана со играта Vingt-et-un или 21 на француски. Играта прво се играше во француските казина и подоцна се здоби со огромна популарност, а правилата тогаш беа поинакви, се разбира.

Кога играте блек џек, играте против дилерот. Дури и ако другите играчи се приклучат на табелата, тие не влијаат на вашата игра на кој било начин. Играта започнува со избирање на износот на чипот и ставање на облогот на одреденото место на екранот. Кога ќе го погодите Deal, ќе добиете 2 карти, една свртена нагоре и една свртена надолу. Откако ќе ги видите вашите картички, треба да одлучите кој ќе биде вашиот следен потег. Можете да удрите и да примите друга карта, или можете да стоите и да ја задржите раката што ја имате. Ако имате две карти со иста вредност, можете да ја поделите раката. Играчот секогаш оди прв, и штом ќе го завршите кругот без да пропаднете, тоа е дилероте редот. Кога дилерот ќе го заврши својот круг, двете раце се споредуваат. Победничката рака е рака која содржи вкупно поени 21 или блиску до 21.

Стратегија и совети

Не можеме да кажеме дека постои сигурна формула за освојување вистински пари кога играте Блек Џек, но има некои чекори што можете да ги преземете за да ја подобрите вашата севкупна стратегија на играта. Секогаш барајте бонус – Некои играчи одбиваат пари од бонус затоа што доаѓаат со прикачени жици, но ние би ве советувале да го прифатите. Тие се дизајнирани на тој начин да ви дадат дополнителни средства и да го зголемат вашиот субсидирам. Така, ќе завршите со дополнителни пари што ќе ги користите кога играте Блек Џек. Постојат различни бонуси достапни на Casino.com во форма на повторно вчитување, бонуси за игри или бонуси за натпревари. Новите играчи можат да го искористат бонус за добредојде што е 100% бонус за депозит за натпревар кој може да достигне 400 долари. Знајте ги правилата – Секогаш е добра идеја да ги научите правилата на играта што сакате да ги играте, без разлика колку е тоа едноставно. Ова ќе ви помогне да донесувате брзи и информирани одлуки и како резултат на тоа, ќе можете да играте со поголема самодоверба.

Информации за копчињата за игра

Пред да започнете да играте Блек Џек, треба да научите како работи софтверот. Ова се копчињата што ги користи играта што ќе ви помогнат да започнете да играте Блек Џек за кратко време:

Зделка – Ова копче се користи кога сакате да ја започнете играта. Откако ќе ги поставите вашите облози, кликнете на Договор и ќе ги добиете вашите првични картички.

Двојно/Двојно надолу – Ова е опционален облог што ќе ве чини исто како и вашиот првичен облог. Ќе ви овозможи да извлечете уште една карта за да го видите исходот, а достапна е само на почетокот на играта кога ги имате двете почетни карти.

Удри – Треба да го користите ова копче секогаш кога ви треба дополнителна картичка. Ова е направено за да се подобри едене рака, но изберете мудро за да не пропаднете.

Осигурување – Може да се осигурате секогаш кога ќе поверувате дека постои шанса дилерот да удри блек џек.

Подели – Може да поделите рака која има две карти со иста вредност. Запомнете дека ако поделите асови, вашата поделена рака ќе чини уште еден облог.

Застанете – Тоа значи дека сте задоволни од раката што ја имате и не сакате да правите понатамошни чекори во играта. Кога кругот ќе заврши, ќе ја споредите вашата почетна рака со раката на дилерот, и ако вашата рака победи, ќе добиете исплата.

Ребет – Кога ќе кликнете на ова копче, ќе го повторите вашиот облог на истиот влог.

Речник

Ако сакате да играте Блек Џек со сигурност, тогаш треба да знаете некои основни и најчесто користени термини:

 • Банкар - ова е терминот што се користи за парите што ги имате на вашата сметка со вистински пари што можете да ги користите за играње.
 • Облог - Ова се парите што ги користите од вашата банка за да поставите облог.
 • Ограничувања за обложување – Во секоја игра има минимални и максимални износи што можете да ги обложувате.
 • Блек Џек – Ова е името на најдобрата можна рака со исплата 3:2.
 • Биста - кога вкупната вредност на вашата рака е над 21 и сте надвор од играта.
 • Bust Card – Ова е картичката што ќе ве натера да западнете.
 • Нерешено - Ако играта заврши со тоа што вие и дилерот имате соодветни раце, ова се смета за нерешено и вашиот влог се враќа на вашата банка.
 • Дури и пари - Ова е победнички облог што исплаќа поврат од 1:1.
 • Дупка карта - Ова е картичката што се дели со лицето надолу.
 • Облог - Ова е само друго име за облог.
 • Рулет

Карактеристики на рулет за флипер

Ако сте љубители на флипер и рулет, тогаш ќе го сакате рулетот за флипер. Тоа е нова игра која користи флипер за да црта број по случаен избор. Играчите можат да изберат да поставуваат облози за рулет внатре и надвор. Ако ја користите функцијата Turbo Bet, можете да ги дознаете резултатите речиси веднаш. Можете исто така да ги искористите предностите на копчето Автоматски облог и да играте до 10 игри со истиот износ на облог.

Како да се игра флипер рулет

Првата работа што треба да ја направите кога сакате да играте рулет со флипер е да ставите облог. Потоа се пушта топка во пределот на браникот, а подоцна се спушта во џеб со број земен од машината за рулет. Ако точно го погодивте бројот, тогаш ќе го добиете облогот. Во случај да добиете исплата, се активира опционална функција за коцкање. Ако одлучите да ја играте играта на коцкање, можете да ги помножите вашите добивки до десет пати. Кога ја играте играта на коцкање, се користи друга машина. Овој пат браниците носат множители со различни вредности до x5. И ако имате среќа, можете да земете множител со вредност 10x.

Игри со вистински пари

На сите нови играчи на Casino.com им се препорачува да играат во забавен режим првиот пат кога ќе се регистрираат за нова сметка. По некое време, кога ќе се чувствуваат доволно сигурни, можат да почнат да истражуваат игри и да играат со вистински пари. Откако ќе одлучите да играте за вистински пари, дури тогаш започнува вистинската забава.

Од таа причина треба да поставите сметка за вистински пари и може да ви одземе само неколку минути од вашето време. Кога ќе ја отворите веб-страницата Casino.com, ќе имате две опции за избор, режим на вежбање и играње за вистински пари. Кликнете на втората опција и пополнете некои лични податоци.

Следното нешто што треба да направите е да изберете начин на плаќање што најмногу ви одговара. Откако ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете бонус за добредојде што ќе го зголеми вашето салдо и можете да започнете да барате предизвик за коцкање што го претпочитате. На Casino.com можете да најдете казино игри со вистински пари што можат да го задоволат секој вкус:

 • Слотови за вистински пари – Слотовите се меѓу омилените кога станува збор за игрите во казино. Тие нудат некои нови и возбудливи опции кои ќе ја направат вашата игра пријатна.
 • Игри со карти со вистински пари – На Casino.com можете да најдете неколку различни игри со блек џек од Half Double Blackjack до Jacks or Better и други возбудливи игри со карти.
 • Казино во живо со вистински пари - можете да вкусите вистинска возбуда кога ќе одлучите да играте игри во казино во живо. Испробајте рулет во живо, бакара или блек џек за да видите за што е вревата.
 • Рулет со вистински пари - можете да играте 3D рулет, Европски рулет и мини рулет, сите на Casino.com.
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот