Casino.com - Payments

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Payments

Она што го прави Casino.com издвоен во толпата е фактот што нуди различни опции за плаќање. Тие знаат дека е во нивен најдобар интерес да понудат различни начини на плаќање бидејќи сите тие доаѓаат со различни лимити за депозит и време на повлекување, така што играчите можат да го изберат оној кој најмногу им одговара.

Skrill е компанија со седиште во Велика Британија која е на пазарот веќе многу години. Тие им обезбедуваат на корисниците онлајн депозитна сметка и тоа значи дека можат да префрлаат пари без никаква потреба од чекови или жичен трансфер. Причината зошто толку многу играчи го избираат Skrill како примарен начин на плаќање е фактот што овозможува управувањето со вашата сметка да биде лесно и едноставно. Нивните услуги имаат алатки кои се лесни за користење кои се дизајнирани за едноставна навигација, додека високотехнолошките безбедносни мерки помагаат да се осигурате дека вашите информации се безбедни во секое време.

Пред да можете да го користите Skrill, треба да се регистрирате за сметка и да ја потврдите на страницата на Skrill. Откако ќе завршите со овој чекор, најавете се на вашата сметка на Casino.com и одете до благајната. Изберете Skrill од делот за плаќање и ќе се појави скокачки прозорец. Сè што треба да направите овде е да ја внесете истата адреса на е-пошта што ја користевте за да ја креирате вашата сметка на Skrill. Изберете ја сумата што сакате да ја депонирате и парите брзо ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Neteller е уште една услуга за е-паричник која е широко препознаена и користена. Исто како и секој друг е-паричник, Neteller ви овозможува да плаќате за стоки и услуги онлајн без да мора да го откриете вашиот идентитет. Neteller нуди и систем за наградни поени. Имено, секогаш кога ќе направите трансакција користејќи Neteller ќе добивате наградни поени. Исто така, ќе добивате поени кога ќе ги упатите вашите пријатели на услугата.

Депонирањето со Neteller е многу лесно. Сè што треба да направите е да се регистрирате за сметка и да им дадете некои основни информации за себе. Треба да користите валидна адреса за е-пошта, активна банкарска сметка и да ја изберете валутата што ја претпочитате. Откако ќе ја потврдите вашата сметка, ќе добиете сигурна лозинка што ќе треба да ја користите секогаш кога ќе треба да направите депозит или повлекување. Одете на вашата сметка на Casino.com и упатете се до Касиерот. Оттаму изберете Neteller како опција за плаќање и следете ги едноставните упатства на екранот.

Ако ова е прв пат да депонирате Casino.com, ќе добиете пакет за добредојде од 100% бонус за депозит до 400 долари. Ќе добиете и 180 бесплатни вртења како додаток на 20-те бесплатни вртења што сте ги добиле при пријавувањето. Кога треба да направите повлекување, само следете го истиот основен процес. Најавете се на вашата сметка и одете во Cashier, оттаму изберете Neteller како опција за повлекување, и тоа е тоа.

PayPal е уште еден е-паричник за онлајн трансакција што се користи ширум светот. Можете да се најавите на вашата сметка на PayPal директно од касиерот на Casino.com. Само изберете PayPal како начин на плаќање и потврдете ја вашата уплата.

PayPal доаѓа со многу поволности, но најважната е дека вашите депозити се осигурани, а тоа значи дека вашите пари се заштитени цело време. Друга работа што ги привлекува играчите да користат PayPal е фактот што е многу едноставен за користење и со само неколку кликања, можете да префрлите пари од вашата PayPal сметка на вашата сметка на Casino.com. Друг многу удобен и безбеден начин на плаќање прифатен на Casino.com е дебитна картичка. Овој метод обезбедува сигурна и брза трансакција на средства. Добрата вест е што има заштита со пинови што е дополнителна заштита од кражба и измама преку Интернет. На Casino.com, MasterCard Maestro и Visa Electron се прифатени и за да започнете треба да отворите сметка со услугата што најмногу ви се допаѓа и да ја поврзете со вашата банкарска сметка. Кредитните картички се уште една многу популарна опција достапна на Casino.com, а играчите можат да избираат помеѓу Visa и MasterCard. Повеќето луѓе користат кредитни картички за онлајн купувања и тие се многу удобно со целиот процес. За да направите депозит треба да отидете во Касиер и да изберете Visa или MasterCard и да ја внесете сумата што сакате да ја депонирате. Трансакциите со кредитни картички над 100 долари се осигурани во случај на некоја неверојатна појава. Друга придобивка од користењето кредитни картички е тоа што можете да заработите милји или поени од вашата компанија за кредитни картички. Повлекувањето е исто така лесно, но кога сакате да го направите тоа, ќе треба да преземете дополнителни безбедносни мерки. Првиот пат кога ќе направите повлекување ќе треба да испратите копија од вашата кредитна картичка.

Банкарските трансфери се еден од најстарите форми на електронски трансфер на пари. На Casino.com можете да плаќате од следниве компании: Przelewy24, Sofort и Moneta.

  • Przelewy24 – Ова е систем кој е роден во Полска и поради таа причина најдобро функционира за клиентите на полските финансиски институции.
  • Софорт - Ова е мрежа за банкарски трансфери во Германија. Тој нуди брз и удобен трансфер на пари, така што ќе имате пари на вашата сметка веднаш штом ќе го направите трансферот.
  • Монета – Ова е систем за банкарски трансфери за руски играчи. Една од карактеристиките што ја издвојуваат Монета во толпата е известувањето што го добивате кога сакате да направите повлекување или депозит.
  • Можеме да кажеме дека има многу предности за користење на банкарски трансфер, а една од нив е дополнителното чувство на сигурност. Сепак, мора да запомните дека може да се применат некои дополнителни такси, а исто така и банкарските трансфери не се моментални. Тоа значи дека треба да почекате неколку дена за да ги добиете парите.

Потврда на сметката

Пред да можете да направите повлекување на Casino.com, од клучно значење е да поминете низ процедурата за проверка на идентитетот. Ова се следниве документи што треба да ги испратите:

  1. Валидна фотографска лична карта – Можете да испратите еден од следните документи, пасош, возачка дозвола или национална лична карта, каде што се видливи вашето име, фотографија и потпис. Треба да испратите копија од предната и задната страна на картичката што ја користите за финансирање на вашата сметка. Првите 6 и последните 4 цифри треба да бидат видливи. Кога испраќате копија од задната страна на картичката, можете да ги скриете 3-цифрените броеви, но вашиот потпис треба да биде видлив.

  2. Доказ за адреса – На казиното ќе му треба и доказ за вашата адреса. Можете да испратите сметка за комунални услуги, сметка за кредитна картичка или извод од банка. Треба да испратите копија со видливи сите рабови.

На казиното може да му бидат потребни до 72 часа за да ги обработи документите и да ја ажурира вашата сметка. Најдобро е да ги испратите документите преку е-пошта или да ги испратите по факс. Доколку сакате да ги испратите документите по факс, можете да го направите тоа на следниот број +44 208 166 1325. А доколку сакате да ги објавите, можете да го сторите тоа на следната адреса: Casino.com Member Service, PO Box 1240, Gibraltar

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Австро-германски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
Финска
Шпанија
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (1)