Casino.com Преглед на казино - Tips & Tricks

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Tips & Tricks

Една од многуте причини зошто Casino.com е толку популарен е фактот што процесот на пријавување е едноставен и може да започнете да играте веднаш. Едноставно притиснете го копчето „Играј сега“ и следете ги едноставните упатства.

Процесот на пријавување е многу лесен и се што треба да направите е да му дадете на казиното точни лични податоци. Во првиот чекор, треба да го вклучите вашето име и презиме, пол, датум на раѓање, домашна адреса и поштенски број. Ќе го имате најдоброто искуство на Casino.com ако го преземете нивниот софтвер. Откако софтверот ќе се преземе и ќе се зачува на вашиот компјутер, можете да бидете сигурни дека игрите ќе се одвиваат непречено.

Кога ќе се регистрирате во казиното за прв пат, имате право на бонус за добредојде што е 100% бонус за депозит до 400 долари и тоа не е се, ќе добиете дополнителни 200 бесплатни вртења. Кога правите депозит, не заборавајте да го користите промотивниот код PROMOCODE за да имате корист од овие понуди.

Казиното нуди различни промоции и за нивните постоечки играчи. Така, можете да се придружите на некои турнири или да ги искористите предностите на бонус за викенд или бонус за среќен час и многу повеќе. Ако играте во четврток и депонирате Casino.com, можете да добиете вратени до $50. Единственото нешто што треба да направите е да депонирате во 18:00 и 19:00 часот. Уште повеќе, како лојален играч ќе добиете 1 Поен за лојалност за секои 10 долари што ќе ги обложите. Откако ќе достигнете 1000 поени, можете да заработите 10 долари и да платите со тоа веднаш.

Совети за добивање бесплатни вртења

Бесплатните вртења се многу интересен начин што го користат казината за да привлечат нови играчи и да ги наградат постоечките играчи. Тие исто така нудат бесплатни вртења секогаш кога има нова игра, што е одличен начин да се воведе. Бесплатните вртења ви овозможуваат да освоите пари без да мора да трошите свои. Некои бесплатни вртења доаѓаат со барања за обложување, така што треба да ги прочитате одредбите и условите дури и пред да го прифатите бонусот.

Повеќето казина нудат бесплатни вртења како бонус за добредојде на новите играчи што се регистрираат. Некои бесплатни вртења се даваат при пријавувањето, а други бараат од вас прво да направите депозит. Не можеме доволно да нагласиме колку е важно внимателно да ги читаме условите и условите за секој бонус. Затоа што таму се е објаснето во врска со барањата за обложување, игрите што мора да се играат, максималната граница за повлекување и многу повеќе.

Специјалните промоции се уште еден начин на кој играчите редовно се наградуваат. Затоа, погрижете се вашата е-пошта да е ажурирана за да добивате известувања секогаш кога има промоција. Игрите со бонус функции нудат бесплатни вртења кога ќе постигнете одредена комбинација на симболи. Во повеќето случаи, некои множители ги придружуваат вртењата што драстично ќе ја зголемат вашата победа.

Како да победите кога играте слотови?

Можете да најдете многу стратегии на Интернет, па дури и некои книги кои ја покриваат темата „Како да победите на слотови“. Можете да потрошите цело богатство, а сепак можетеНе ја најде тајната. Причината за тоа е затоа што нема никаква тајна. Во секој случај, не можете да го предвидите исходот од следното вртење бидејќи игрите користат генератор на случаен број. Ова значи дека секое вртење е единствено и RNG не користи фиксна шема што можете да ја сфатите. Ве советуваме да одредите буџет уште пред да започнете со коцкање, на тој начин ќе можете да ја контролирате играта. Секое казино нуди функции што можете да ги користите и кои ќе ви помогнат да се коцкате поодговорно. Секогаш држете се до вашиот буџет и играјте според него.

Совети и трикови за почетници

Ако само што доаѓате со онлајн игрите за прв пат, ве советуваме да започнете да ги играте игрите во режим на вежбање. На овој начин можете да испробате различни техники на игра и да ги видите вашите вештини за играње без да мора да трошите сопствени пари. Треба да го научите и софтверот. Иако е интуитивно, сепак треба да вежбате за да знаете како да го поставите облогот и да го изберете бројот на активни линии за плаќање во слотови, на пример. На Casino.com можете да најдете класични онлајн игри заедно со нови врвни игри кои користат најнова технологија. Секогаш кога ви треба помош, можете да контактирате со тимот за поддршка на клиентите и тие ќе одговорат на вашето прашање без разлика во кое време од денот е, бидејќи тие се достапни 24/7 само за ваша погодност.

Total score7.0
Добрите
+ Одличен избор на Playtech
+ Брзи повлекувања
+ Мегавејс слотови секција

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Австро-германски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
Финска
Шпанија
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Samsung PaySkrillSwitch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (1)