CasinoIn Преглед на казино - FAQ

CasinoInResponsible Gambling
CASINORANK
8.67/10
БонусБонус за добредојде до 200 € + 60 вртења
Достапно во многу земји
Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Достапно во многу земји
Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
CasinoIn is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Прочитајте ја збирката ЧПП што ја истражуваа нашите експерти за казино.

Кои игри можам да ги играм во CasinoIn?

CasinoIn нуди плејада на различни игри што можете да ги играте. Значи, без оглед на вкусот на игрите, ние сме сигурни дека можете да најдете нешто што би сакале. Можете да играте игри од некои од најпопуларните провајдери на софтвер, а во исто време и од некои од помалку познатите.

Дали е безбедно да се игра во казино?

Да, можете да бидете сигурни дека CasinoIn ги презеде сите неопходни мерки за да ги заштити своите клиенти и нивниот производ. Тие ја користат најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека и вашите лични и финансиски детали се безбедни.

Може ли да депонирам во криптовалута?

Да, можете да користите криптовалути како Bitcoin, Ethereum и Litecoin за да ја финансирате вашата сметка.

Може ли да играм игри со мојот паметен телефон?

CasinoIn има мобилна платформа која ќе ви овозможи пристап до казиното користејќи го вашиот рачен уред. Можете или да преземете апликација или да се најавите на вашата сметка користејќи го вашиот прелистувач. Како и да е, изберете вие, сигурни сме дека ќе уживате играјќи во казиното.

Може ли да се повлечам во биткоин?

И двајцата можете да ја финансирате вашата сметка користејќи криптовалута, а можете и да направите повлекување.

Може ли да пристапам до казиното од САД?

За жал, во овој момент играчите од САД не се прифатени да играат во казиното. Се надеваме дека тоа ќе се промени во иднина.

Може ли да освојам вистински пари ако депонирам во криптовалута?

Да, кога играте користејќи криптовалута, можете да освоите вистински пари.

Дали треба да создадам сметка за да играм во казиното?

Ако сакате да играте во CasinoIn за вистински пари, ќе мора да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура која ќе ви одземе само неколку минути од вашето време и многу брзо ќе ја имате вашата сметка.

Што ќе се случи ако ги заборавам моите детали за најавување?

Можно е да ги заборавите вашите детали за најавување, но тука нема што да се грижите за тоа. Можете лесно да ја вратите вашата лозинка ако одите на страницата за најавување и кликнете на врската „Ја заборавивте лозинката“.

Дали ќе добијам понуда за регистрација кога ќе креирам сметка?

Првиот пат кога ќе се регистрирате за сметка и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете дарежлива понуда за добредојде. Ова е одлична можност што треба да ја искористите бидејќи бонусните средства ќе го подобрат вашиот биланс и ќе ви овозможат да ја продолжите играта.

Може ли да го користам Trustly за депонирање на мојата сметка?

За жал, Trustly не е достапен во CasinoIn. Постојат и други начини на плаќање што можете да ги користите за финансирање на вашата сметка и за повлекување на вашите добивки, а ние сме сигурни дека ќе го најдете оној што ви одговара.

Каде можам да ги најдам условите за бонусот за добредојде?

Кога ќе кликнете на картичката „Промоции“, ќе го видите бонусот за добредојде и треба да кликнете на копчето „Дознај повеќе“ и тука можете да ги најдете сите потребни информации.

Дали играчите од Русија можат да создадат сметка?

Играчите од Русија не само што можат да се регистрираат за сметка, туку можат дури и да го користат својот мајчин јазик.

Кои игри можам да ги играм во казиното?

Во CasinoIn можете да најдете повеќе од 4000 различни игри за играње и тие постојано додаваат нови наслови. Ова значи дека сигурно нема да ви недостасува избор откако ќе се приклучите на семејството CasinoIn. Најпопуларните игри овде се игрите со видео слот и не е изненадување што тие се оние кои покриваат најголем број од сите игри.

Рулетот е најпопуларната игра кога станува збор за категоријата игри на маса. А добрата вест е што казиното нуди различни варијации на истото, па ако сте негови обожаватели, можете да уживате со часови и часови истражувајќи го казиното.

Може ли да ја проверам мојата историја на трансакции?

Секогаш можете да ја следите историјата на трансакциите во CasinoIn. Сè што треба да направите е да се најавите на вашата сметка и да отидете во полето „Моја сметка“. Таму можете да ги најдете сите потребни информации што треба да ги знаете.

Дали треба да го преземам софтверот на мојот компјутер?

Преземањето на софтверот за казино е нешто од минатото. Сега можете лесно да пристапите до казиното користејќи го вашиот прелистувач и нема потреба да го преземате софтверот.

Како можам да знам дали има достапни нови промоции?

Ќе добивате известувања од казиното секогаш кога ќе ве чека промоција.

Кој може да се приклучи на страницата и да игра во казиното?

Казиното е многу строго за тоа кој може да пристапи до нивната веб-страница. Треба да сте полнолетни за да можете да коцкате и треба да доаѓате од земја каде што коцкањето е легално.

Каде можам да ја најдам врската за преземање на мобилната апликација?

Кога ќе ја отворите страницата за казино, треба да дојдете до дното на страницата каде што можете да ги видите логоата. Едното лого е за Android, а другото за iOS. Кликнете на логото што е соодветно за вас и инсталирајте ја апликацијата на вашиот уред.

Дали играчите од Индија можат да се приклучат на казиното?

Да, играчите од Индија се добредојдени да се приклучат на казиното и да ги играат сите игри што ги нуди казиното. Уште повеќе, можете да депонирате и индиски рупии.

Може ли да побарам повеќе од еден бонус?

Може да имате само еден активен бонус на вашата сметка. Откако ќе ги исполните условите за обложување на еден бонус, ќе можете да побарате уште еден.

Колку можам да обложувам кога имам активен бонус?

Максималниот износ што можете да го обложите кога имате активен бонус на вашата сметка е ограничен на 10 долари. Ако влоговите над оваа сума, тоа нема да се смета за исполнување на условите за обложување.

Дали има провизија за повлекување?

Ако сакате да избегнете такси за повлекување, тогаш треба да направите повлекување еднаш во 24 часа. Ако направите повеќе повлекувања во текот на денот, тогаш ќе се применува провизија од 5% за секое повлекување што ќе го направите.

Мојот бонус не беше заслужен. Зошто е тоа така?

Ако не сте го добиле вашиот бонус, тогаш веројатно е дека не сте ја внеле бонусната шифра или може да има повлекување во обработка. Ако ништо од ова не се случило, тогаш ви предлагаме да ја контактирате поддршката за корисници за да можат да го разгледаат проблемот.

Дали треба да ја преземам мобилната апликација за да играм?

Не треба да ја преземете мобилната апликација за да пристапите до казиното ако не сакате. Можете да пристапите до казиното користејќи го вашиот прелистувач, а играчите претпочитаат овој начин бидејќи апликацијата зазема простор на вашиот рачен уред.

Колку време е потребно за да се изврши повлекување?

Откако ќе побарате повлекување, казиното ќе го обработи вашето повлекување во рок од 24 часа. Откако ќе се ослободи повлекувањето, тоа зависи од начинот на плаќање што го користите. Некои начини на плаќање нудат инстант повлекувања, додека други може да потраат до 5 дена.

Дали треба да ја активирам понудата за добредојде во казиното?

Единственото нешто што треба да направите за да ја добиете понудата за добредојде е да креирате нова сметка и да го направите вашиот прв депозит. Откако вашиот депозит е успешен, бонусните средства автоматски ќе се додадат на вашата сметка.

Дали казиното нуди бонус без депозит?

Во овој момент, CasinoIn не нуди бонус без депозит. Доколку додадат бонус без депозит во иднина, ќе бидете известени.

Како да контактирате со CasinoIn?

Во случај да ви треба помош, секогаш можете да контактирате со CasinoIn користејќи ја функцијата Разговор во живо што е најзгодниот начин. Можете исто така да испратите е-пошта на казиното на support@casinoin.io.

Како да добиете бесплатни вртења во казиното?

Може да добиете бесплатни вртења кога ќе се придружите на CasinoIn како дел од понудата за добредојде. Сè што треба да направите е да го направите вашиот прв депозит и бесплатните вртења ќе се кредитираат на вашата сметка. Ќе добиете 60 бесплатни вртења во текот на 4 недели, 15 бесплатни вртења секоја недела. Одвреме-навреме се нудат бесплатни вртења како дел од промоција, на пример кога ќе започне нова игра. Ќе добиете известување кога нешто ве чека или ако не сакате да пропуштите ништо, треба одвреме-навреме да одите на страницата Промоции.

Може ли да играм Bitcoin игри во казино?

Биткоинот е една од најпопуларните криптовалути во светот и не е изненадување што казиното им нуди на своите играчи да прават депозити и повлекување користејќи го овој начин на плаќање.

Зошто нема мобилен бонус кога има апликација?

Во овој момент, CasinoIn не нуди посебен бонус за играчите кои ја користат нивната мобилна платформа. Сè уште можете да го искористите бонусот за добредојде користејќи го вашиот мобилен телефон, а во иднина можеби ќе развијат посебен бонус за мобилните корисници.

Може ли да побарам бонус за добредојде без да морам да направам депозит?

Ќе треба да депонирате за да го побарате бонусот за добредојде во CasinoIn. Во овој момент нема ниту понуда без депозит и доколку ова се промени во иднина ќе бидете известени.

Како да го повлечете бонусот за казино?

Може да направите повлекување на добивката од бонус, но прво треба да ги исполните условите за обложување.

Дали е безбедно да се игра во CasinoIn?

CasinoIn е лиценцирано казино и затоа е легитимна платформа за коцкање. Можете да бидете сигурни дека сите ваши лични и финансиски информации се безбедни за да можете да префрлите средства без да се грижите за ништо.

Преглед на казино: доверлив и функционален
2021-03-26

Преглед на казино: доверлив и функционален

Казино е подружница на Reinvent NV, и ги отвори своите врати во 2015 година. Матичната компанија е лиценцирана од страна на органот за коцкање Курасао. Тоа е полн со акција онлајн казино кои соработуваат со водечките програмери на iGaming за да им понудат на играчите многу опции за игри во казино, од џекпот што го менува животот до бонус богат со карактеристики слотови и наелектризирани игри на маса. Во овој преглед на казино Казиноин, ќе ги разгледаме главните карактеристики кои придонесуваат за успехот на казиното.