CasinoIn Преглед 2024 - Games

CasinoInResponsible Gambling
CASINORANK
8.67/10
БонусБонус за добредојде до 200 € + 60 вртења
Достапно во многу земји
Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Достапно во многу земји
Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
CasinoIn is not available in your country. Please try:
Games

Games

Можете да најдете плејада различни игри во CasinoIn за играње. Добрата работа кога ќе се приклучите на казиното е што можете прво да ги истражувате и играте повеќето игри во забавен режим. Ова е одлична можност да научите како функционира играта без да мора да трошите свои пари.

Бакара

Бакара

Постојат различни Baccarat игри што можете да ги играте во казиното, вклучувајќи:

 • Бакара ВИП
 • Бакара мини
 • Бакара 4
 • Бакара 777
 • Бакара Делукс
 • Baccarat Нема комисија
 • Baccarat Pro
 • Baccarat Врховниот
 • Baccarat Врховниот Нема комисија
 • Baccarat Нулта комисија

Бакара е многу популарна игра со карти и не е изненадување што постојат различни варијации на играта. Но, тука нема што да се грижите бидејќи штом ќе ги научите основите на играта, можете да играте каква било варијација таму.

Бакара е игра на среќа и среќата има голем удел во играта, но тоа не значи дека не можете да направите ништо за да ги подобрите вашите шанси за победа. Најважно на почетокот е да научите како функционира играта. Не сакате да започнете да играте за вистински пари без да знаете како работи софтверот или пред да ги научите основните правила на играта. Главната идеја на играта е да се добие рака со вкупна вредност од 9.

Како да се игра Baccarat

Играњето бакара е многу едноставно. Играта започнува со ставање облог, а потоа дилерот ќе подели две карти за вас и две карти за себе. Ако вашата рака или дилерот има вкупно 8 или 9, тогаш ова се нарекува природен бакара и кој ја има раката ќе победи во кругот. Ако никој нема природен бакара, играта ќе продолжи.

Кога станува збор за бакара, играта се игра според однапред поставени правила кои треба да ги следите и не можете никако да влијаете на играта. Вие сте првиот што ќе игра со рака и мора да играте следејќи ги овие правила:

· Ако имате рака која изнесува помеѓу 0 и 5, ќе добиете трета картичка.

· Ако имате рака која изнесува помеѓу 6 и 7, ќе стоите.

Правилата за дилерот се малку потешки и доброто е што ќе го оставите дилерот да си игра со рака и не треба да се грижите за ништо. Но, ако сакате да знаете што се случува пред вас, ова се правилата што дилерот треба да ги следи:

· Кога раката на дилерот изнесува помеѓу 0 и 3, тие ќе цртаат без разлика како играчот ја завршил раката.

· Кога раката на дилерот е вкупно 4, тие ќе извлечат трета карта кога третата карта на играчот е помеѓу 2 и 7, и тие ќе стојат ако третата карта на играчот била 1, 8, 9 или 10.

· Кога раката на дилерот е вкупно 5, тие ќе извлечат трета карта кога третата карта на играчот е помеѓу 4 и 7, и тие ќе стојат ако третата карта на играчот била 1, 2, 3, 8, 9 или 10.

· Кога раката на дилерот е вкупно 6, тие ќе извлечат трета карта кога третата карта на играчот е помеѓу 6 и 7, и тие ќе стојат ако третите карти на играчот биле 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 , 9 или 10.

Baccarat е веројатно една од наједноставните игри што можете да ги играте во казиното. Позната е и под името „Single Play“ игра бидејќи единствениот потег што треба да го направите е да го ставите вашиот облог. Ова е добра работа затоа што можете да седите и да се опуштите и да не се грижите многу за играта и да дозволите вашата среќа да се одвива.

Најдобрата стратегија што можете да ја користите кога играте Baccarat е да ги знаете правилата на играта што ја играте и да го изберете облогот што сакате да го поставите. На крајот на краиштата, како што рековме, тоа е единствената одлука што ја донесувате кога играте. Има три облози во Бакара, облог на играчот, облог на банкарот и облог на нерешено. Статистички гледано, облогот на банкарот ќе победува почесто од кој било друг облог. Дебитантна грешка што ја прават новите играчи е обложување на нерешено. Овој облог нуди највисока исплата што е вистинита, но шансите за победа на овој облог се многу помали и, за волја на вистината, овој облог ретко ќе се случи.

Можеби има некои стратегии на интернет, но мразиме да ве разочараме, ниту една од нив нема да работи. Само држете се до облогот на банкарот или облогот на играчот и избегнувајте го облогот за нерешено и ќе бидете добри.

Процеп

Процеп

Онлајн видео слотовите се без сомнение едни од најпопуларните игри што можете да ги играте во казиното. Тие можат да понудат часови и часови забава и забава и никогаш нема да бидете покуси за избор. Слотовите може да се разликуваат во однос на теми, симболи и специјални симболи, само за да именуваме некои. Бидејќи побарувачката за овие игри е колосална, програмерите постојано се обидуваат да смислат нови игри. Во овој момент, ова се достапните слотови што можете да ги играте во CasinoIn:

· 3 ролни – ова се наједноставните игри што можете да ги најдете во кое било казино. Тие се состојат од само три ролни и се многу слични на првите слотови. Слотови за 3 ролни немаат уникатни симболи и една игра што може да ја пробате е Bar Bar Blacksheep.

· 5 ролни – овие игри се малку понапредни во споредба со слотови за 3 ролни. Тие имаат 5 ролни и повеќе линии за плаќање, како и специјални симболи кои ќе ги подобрат вашите шанси за победа. Еден пример за слот со 5 ролни е White Rabbit.

· Прогресивни слотови – Прогресивните слотови нудат огромни суми кои ќе ви го променат животот и ќе ви го променат животот. Мал дел од вашиот облог оди во базен кој станува се поголем и поголем со секој направен облог. Некои од најпопуларните прогресивни слотови вклучуваат Mega Fortune, Crazy Vegas и Mega Moolah.

· 3D слотови – 3D слотови се помодерни игри кои ви овозможуваат пореално чувство. Betsoft е еден од провајдерите на софтвер што создадоа Marvel Slots што треба да ги испробате.

· Бонус слотови – Овие се меѓу најпопуларните слотови во секое казино, а главната причина за тоа е што нудат одлични бонуси. За време на бонус, игрите со видео слот може да платат дури и повеќе отколку за време на редовна сесија. Значи, исчекувањето да се појават вистинските симболи и да се активира функцијата ги прави овие игри многу повозбудливи во споредба со другите игри.

· Класични видео слотови - Некои играчи ги претпочитаат старите игри во ретро стил и можете да најдете многу од нив во CasinoIn, вклучувајќи ги Fire n Hot и Fruit Zen, само за да наведам некои.

покер

покер

Покер е уште една интересна игра што можете да ја играте во CasinoIn. Ова е многу популарна игра со карти која е многу предизвикувачка и потребно е време да се совлада играта. Постојат многу различни варијации на играта и можете да ги најдете следните во CasinoIn:

 • ACES & DEUCES БОНУС ПОКЕР
 • Аса и лица
 • Сите американски покер 1 рака
 • Сите американски покер 10 рака
 • Сите американски покер 100 рака
 • Сите американски покер 5 рака
 • Сите американски покер 50 рака
 • Американско злато за покер
 • Американски покер В
 • БОНУС ПОКЕР
 • Бонус покер
 • Бонус покер 1 рака
 • Бонус покер 10 рака
 • Бонус покер 100 рака
 • Бонус покер 5 рака
 • Бонус покер 50 рака
 • Карибите на плажа покер
 • Карибите Холдем
 • Кариби покер
 • Карибите Студ покер
 • Казино Hold'Em
 • Двоен бонус покер
 • Двоен бонус покер 1 рака
 • Двоен бонус покер 10 рака
 • Двоен бонус покер 100 рака
 • Двоен бонус покер 5 рака
 • Двоен бонус покер 50 рака
 • Двоен бонус покер HD
 • Двоен двоен бонус покер 1 рака
 • Двоен двоен бонус покер 10 рака
 • Двоен двоен бонус покер 100 рака
 • Двоен двоен бонус покер 5 рака
 • Двоен двоен бонус покер 50 рака
 • Двоен Џокер покер
 • Двоен Џокер покер HD
 • Покер со висока рака
 • Во помеѓу покер
 • Џек или подобро
 • Џокер покер
 • Џокер покер 1 рака
 • Џокер покер 10 рака
 • Џокер покер 100 рака
 • Џокер покер 5 рака
 • Џокер покер 50 рака
 • Џокер покер Ацес HD
 • Џокер покер кралеви
 • Џокер покер кралевите HD
 • Магичен покер
 • Оаза покер
 • Оаза покер класичен
 • Покер тинејџерка Пети
 • Покер соба
 • Руски покер
 • ТРОЈЕН БОНУС ПОКЕР
 • Тексас Холдем
 • Тексас Холдем бонус
 • Тексас Холдем покер
 • Покер со три карти
 • Делукс покер со три карти
 • Хабанеро
 • Треј покер
 • Турбо покер

Тексас Холдем се смета за најпопуларна варијанта, а откако ќе ги научите правилата, можете да играте која било варијанта таму. Секој играч на масата има можност да биде дилер на рундата, иако не мора физички да се справувате со картите. Има предност да се биде дилер, и поради таа причина, секој има можност да биде еден, а по секоја рака, копчето за дилер се префрла на следниот играч.

Двајцата играчи лево од дилерот се обврзани да ставаат облози, кои се задолжителни и принудни. Износот на слепите се одредува според влоговите на играта.

Откако ќе бидат објавени ролетните, на секој играч му се делат две карти познати како дупка карти.

Првиот круг на обложување се нарекува пред-флоп и првиот играч што ќе дејствува е оној што седи лево од големиот слеп. Ако сте тој играч, тогаш ги имате следните опции, да го повикате износот на големиот слеп, да подигнете или да го преклопите.

По завршувањето на првата рунда на обложување, три заеднички карти се делат свртени нагоре во средината на табелата, и тоа е познато како флоп. Следува уште едно обложување и тука можете да проверите или да се обложите. Проверка значи ниту да се обложите ниту да се преклопите, а дејството се префрла на следниот играч. Ако сите играчи решат да проверат, тогаш играта се префрла во следната рунда.

По завршувањето на втората рунда на обложување, се дели четврта карта и картичката се нарекува „сврт“ и следи уште една рунда на обложување.

Откако ќе заврши третата рунда на обложување, се дели петтата и последна карта на табла и картичката се нарекува „реката“.

Откако ќе заврши последната рунда за обложување, време е да се види кој има најдобра рака и кој ќе го земе тенџерето. Во овој момент, сите карти се поделени и секој играч може да ги комбинира своите две дупки со која било од петте карти на таблата.

Игри со готовина и турнир покер

Игри со готовина и турнир покер

Претходно споменавме дека има многу различни варијанти на покер, но има и различни формати на игра. Двата главни формати се игри со готовина и играње турнири.

Игрите со готовина се играат на една маса, додека турнирите може да се играат на една маса или на повеќе маси.

Ако играте игра со готовина, можете да купите чипови и обично има минимална и максимална сума за купување, додека на турнирите на сите играчи им се дава иста количина на чипови.

Можете да се откажете кога сакате кога играте игра со готовина и можете да ги замените чиповите што останале. Додека на турнирите играта завршува кога има еден победник кој ги има сите чипови.

Во кеш игрите, ролетните се секогаш исти, додека на турнирите цената на слепите ескалира.

Ако ги изгубите сите пари додека играте игра со готовина, можете да купите повеќе чипови и да продолжите да играте. На турнирите, откако ќе ги изгубите сите чипови, ќе завршите со играње.

Рангирање на покер

Многу е важно да го научите рангирањето на покерските раце пред да одлучите да играте за вистински пари. Стандардна покер рака се состои од пет карти и колку е повисок рангот, толку се поголеми шансите за победа.

· Ројал Флеш е највисоко рангирана рака и се состои од пет карти од ист костум во низа од 10 до Ас.

· Стрејт флеш е рака која се состои од пет карти од ист костум во низа.

· Four of a Kind е рака која содржи четири карти од ист ранг.

· Фул Хаус е рака која содржи три карти од ист ранг и еден пар.

· Флеш е рака која содржи пет карти од ист костум.

· Стрејт е рака која содржи пет непогодни карти во низа.

· Три од еден вид е рака која содржи три карти од ист ранг и две неповрзани карти.

· Два пар е рака која содржи две карти со соодветен ранг, со уште две карти од друг ранг.

· Еден пар е рака која содржи две карти со соодветен ранг и три неповрзани карти.

· Висока карта е рака што не спаѓа во ниту една од горенаведените категории и картичката со најголема вредност е единствената важна карта овде.

Бинго

Бинго

Бинго е интересна игра што можете да ја играте во CasinoIn. Играта функционира на тој начин што купувате бинго картичка и го означувате бројот што е извлечен. Ќе се изненадите колку е популарно Бинго во некои земји, а сега можете лесно да играте една од многуте варијации овде во казиното:

 • 2050 Бинго
 • Ацтечки Бинго
 • Бинго со банана
 • Бетина Бинго
 • Бинго
 • Бинго Брукарија
 • Bingo Cientista Doidão
 • Бинго Фада да Фортуна
 • Бинго Генио
 • Бинго Хортиња
 • Бинго Иглу
 • Бинго Пирата
 • Лока за бинго сага
 • Бинго Самба Рио
 • Бинго Сењор Тако
 • Бинго Сењорита Калавера
 • Бинго торнадо
 • Бинго Трево да Сорте
 • Бинголачо
 • Бинголија
 • Готвач Бинго
 • Циркус Бинго
 • Крусо Бинго
 • Купидон Бинго
 • Екстра Бинго
 • Модно Бинго
 • Кинг бинго
 • Оз Бинго
 • Магично Бинго на дождовната шума
 • Шамрок Бинго
 • Супер жешко Бинго
 • Слатка алхемиска бинго
 • Викинг Runecraft Бинго
Блек Џек

Блек Џек

Играчите велат дека има нешто посебно во блек џекот, без разлика дали тоа е чувството на играње на играта или фактот дека играта е многу едноставна. Постојат многу различни варијации на играта што можете да ги најдете на CasinoIn за да изберете од:

 • Блек Џек Вегас Газа
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек 1 Седиште со единечна палуба
 • 1 Седиште еден палубата Блек Џек елита издание
 • 3 седишта Атлантик Сити Блек Џек
 • 3 седишта Атлантик Сити Блек Џек елита издание
 • 3 седишта Европската Блек Џек
 • 3 Седиште Европската Блек Џек елита издание
 • 3 седишта Вегас Газа Блек Џек
 • 3 Седиште Вегас Газа Блек Џек елита издание
 • Американски Блек Џек
 • Блек Џек Лаки Седумс
 • Блек Џек
 • Блек Џек (3 рака)
 • Блек Џек 2
 • LuckyStreak
 • Блек Џек 21
 • Блек Џек 3
 • Блек Џек 6
 • Блек Џек Атлантик Сити
 • Блек Џек Класик
 • Блек Џек Класик
 • Блек Џек Двојна изложеност
 • Блек Џек европски
 • Блек Џек Висока
 • Блек Џек Ниско
 • Блек Џек средината
 • Блек Џек Нео
 • Блек Џек Предавање
 • Блек Џек Префрли
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек ВИП
 • Двоен нерешено Блек Џек
 • Европски Блек Џек
 • Лице нагоре 21
 • Брз Блек Џек
 • Повеќерачен Блек Џек
 • Повеќерачен Блек Џек
 • Multihand Блек Џек Про
 • Совршени парови Блек Џек
 • Единечна кутија Блек Џек

Играта започнува со ставање облог и примање две карти од дилерот. Вашите картички и оние на другите играчи ќе бидат поделени свртени нагоре, додека дилерот ќе добие една карта свртена нагоре и една карта свртена надолу. Идејата на играта е да се добие рака што е поблиску до 21. Откако ќе ја видите вредноста на вашите карти и картата на дилерот, треба да одлучите како ќе ја играте вашата рака. Постојат неколку опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вредноста на вашата рака.

Ако не ги сакате вашите карти и не сакате да продолжите да играте, дозволено е да се предадете. Ова значи дека ќе престанете да играте и ќе добиете половина од вашиот облог назад.

И ако сакате да продолжите да играте, можете да направите една од следниве работи:

· Може да погодите - тоа значи дека ќе добиете дополнителна картичка која ќе биде додадена на вашиот вкупен износ.

· Можете да стоите - тоа значи дека нема да добивате дополнителни картички.

· Може да поделите – ако двете карти што ги добивате првично се со иста вредност, можете да ја поделите раката и да ги играте како две посебни раце. Ќе мора да поставите дополнителен облог што треба да биде еднаков на вашиот првичен.

· Можете да удвоите – кога сте задоволни со вашата рака, можете да удвоите, што значи дека ќе треба да ставите дополнителен облог и ќе добиете само една картичка.

Кога сите играчи ќе завршат со играњето со рацете, дилерот ќе ја открие нивната карта за долу и тие ќе завршат со играњето со рака. Дилерот мора да следи некои строги правила, па дури и ако имаат рака што ќе му донесе победа, тие сепак треба да продолжат да играат. Единствените две опции достапни за дилерот се да удри и да стои. Дилерот ќе застане на рака која е со вкупна вредност од 17 или повисока, и ќе извлече трета карта ако има рака со вкупно 16 или помалку.

Ако првите две карти што ги добивате се со вкупна вредност од 21, тоа значи дека сте победник на рундата бидејќи имате природен блек џек, истото важи и за дилерот.

Во случај дилерот да покаже кец на десетка, во повеќето варијации на блек џек ви се нуди осигурување. Ова е облог дека долу картичката на дилерот е со вредност 10. Ако сакате да поставите облог за осигурување, можете да обложите до половина од вашиот оригинален облог на линијата за осигурување. Ако дилерот има блек џек, тогаш ќе го добиете облогот за осигурување, но ќе го изгубите вашиот првичен облог.

Рулет

Рулет

Рулетот е вистинска класика на казино и не веруваме дека постои личност која претходно не слушнала за играта. Играта нуди едноставност и софистицираност и веројатно тоа е главната причина зошто играчите ја сакаат оваа игра. Има многу различни варијации на играта и можете да ја изберете онаа што сакате да ја играте. Во CasinoIn можете да ги најдете следниве игри со рулет:

 • Американски рулет
 • Американски рулет 3D класичен
 • Американски рулет Privee
 • Американски рулет Про
 • Американски рулет ТМ
 • Автоматски рулет 1
 • Казино рулет
 • Двоен џекпот рулет
 • Динамичен рулет за табела за плаќање
 • Европски рулет
 • Европски рулет ТМ
 • Европски рулет ВИП
 • Фер рулет
 • Фер рулет Privee
 • Фер рулет Про
 • Тркало на среќата
 • Рулетот на Френки Детори
 • Француски рулет
 • Класичен француски рулет
 • Француски рулет Privee
 • WorldMatch
 • Француски рулет Про
 • Француски рулет ТМ
 • Златен рулет
 • Тркало за златна треска
 • Мини рулет
 • Тркало за пари
 • Портомазо казино рулет 2
 • Рулет Portomaso Oracle 1
 • Европски рулет
 • Рулет 1
 • Рулет Напредно
 • Рулет Нову
 • Рулет ВИП
 • Рулет со патека
 • Рулет со патека висока
 • Рулет со патека ниска
 • Троен џекпот рулет
 • Вип американски рулет
 • Вип европски рулет

Важното нешто што треба да го запомните пред да започнете да играте за вистински пари е да ги научите основните правила на играта. Откако ќе ги знаете основите, можете да играте која било варијација таму. Добрата работа е што играта е многу едноставна за учење и ќе мора да поминете само низ неколку правила.

Идејата на играта е да се погоди бројот на кој ќе слета белата топка. Распоредот на масата ги има сите броеви што може да се најдат на тркалото на рулетот. Постојат три класични варијации на играта, европски, француски и американски рулет. Европскиот и францускиот рулет се состои од 37 броеви, со броеви од 1 до 36 и една нула. Американскиот рулет има 38 броеви, повторно со броеви од 1 до 36 и една нула и двојна нула. Сите броеви се сместени во црвени или црни џебови, додека нулите се во зелени џебови.

Постојат многу различни облози што можете да ги ставите во рулет и ова е нешто што треба да го научите. Главната причина зад ова е затоа што има облози кои се поверојатно да се случат во споредба со другите облози. Некои облози нудат подобри исплати од другите.

Видови облози

Сите облози се поделени во две главни категории, внатрешни и надворешни облози.

Внатрешните облози се ставаат на поединечни броеви или мала група на броеви. Овие облози нудат подобри исплати, но шансите за победа на овие облози се многу помали. Постојат шест различни типови на внатрешни облози: Стрејт-ап, Улица, Сплит, Агол, Шест Линија и Трио.

Надворешните облози нудат речиси 50-50 шанси за победа и ако сте почетник, тогаш ова се облозите за вас. На овој начин можете да играте подолго и да имате можност да научите како функционира играта. Нема да освоите многу, но нема да ги изгубите сите пари ниту многу брзо. Исто така, постојат шест различни типови на надворешни облози и тие ги вклучуваат следните облози: Високи или Ниски, Црвени или Црни, Непарни или парни, Десетици облози и Облози во Колона.

Сик Бо

Сик Бо

Sic Bo е интересна казино игра која можеби не е толку популарна како рулет или блек џек, но сепак има играчи кои уживаат да ја играат. Ова е игра на среќа која се игра со 3 коцки и потекнува од Кина. Постојат неколку варијанти и можете да ги најдете следниве овде на CasinoIn:

 • Шеќер едрилица коцки
 • Семоќна Спарта КОЦКИ
 • Античка Троја коцки
 • Асгардијци КОЦКИ
 • Коцки
 • Малата панда КОЦКИ
 • Среќни коцки 1
 • Среќни коцки 2
 • Среќни коцки 3
 • Ракетни коцки
 • Чешај коцки
 • Сик Бо
 • Сик Бо змејови
 • Сик Бо Макао
 • Вуду коцки

Главната цел на играта е да се обложуваат на конкретни резултати од коцки. Ќе мора да се обложите со ставање чипови на областите на кои сакате да се обложувате. Ако правилно го предвидевте исходот, ќе победите. Постојат два основни облози: мали и големи облози. Мал облог е кога се обложувате дека збирот на коцки е помеѓу 4 и 10. Големиот облог е кога се обложувате дека сумата е помеѓу 11 и 17.

Преглед на казино: доверлив и функционален
2021-03-26

Преглед на казино: доверлив и функционален

Казино е подружница на Reinvent NV, и ги отвори своите врати во 2015 година. Матичната компанија е лиценцирана од страна на органот за коцкање Курасао. Тоа е полн со акција онлајн казино кои соработуваат со водечките програмери на iGaming за да им понудат на играчите многу опции за игри во казино, од џекпот што го менува животот до бонус богат со карактеристики слотови и наелектризирани игри на маса. Во овој преглед на казино Казиноин, ќе ги разгледаме главните карактеристики кои придонесуваат за успехот на казиното.