CasinoIn Преглед на казино - Live Casino

CasinoInResponsible Gambling
CASINORANK
8.67/10
БонусДо 200 € + 60 вртења
Достапно во многу земји
Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Достапно во многу земји
Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
CasinoIn
До 200 € + 60 вртења
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNeteller
Добијте го бонусот
Live Casino

Live Casino

Казиното во живо ви нуди можност да играте во казиното со дилер во живо и да имате искуство блиску до играње во вистинско копнено казино. За да играте, само одете во делот Live Dealer Casino и можете да најдете игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер, вклучувајќи ги Microgaming, Ezugi и Pragmatic Play.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е интересна игра што можете да ја играте во живо во казиното и добрата вест е дека има многу различни варијации на истата, а некои од нив вклучуваат:

 • Mambo Неограничен Блек Џек
 • Меренге Блек Џек 2
 • Моќ Блек Џек
 • Румба Блек Џек 1
 • Салон Privé Baccarat А
 • Салон Privé Блек Џек Б
 • Салон Privé Блек Џек Д
 • Salon Privé Blackjack F
 • Брзина Блек Џек Е
 • Брзина Блек Џек Г
 • Брзина Блек Џек Х
 • Брзина Блек Џек I
 • Брзина Блек Џек Ј
 • Брзина Блек Џек К
 • Брзина Блек Џек Л
 • Брзина Блек Џек М
 • Турски Блек Џек
 • Türkçe Блек Џек 1
 • Türkçe Блек Џек 2
 • Неограничен Блек Џек
 • Неограничен Блек Џек
 • Неограничен турски Блек Џек
 • ВИП Блек Џек
 • ВИП Блек Џек со Предавање

Блек Џек е игра која има свои корени во Франција и на почетокот била позната како 21. Ова е очигледно име бидејќи идејата на играта е да се добие рака со вкупно 21. Не мора да имате рака тоа е вкупно 21 секој пат за победа. Потребно е само да имате рака повисока од онаа на дилерот и која не надминува 21.

Играта се игра со стандардна палуба со 52 карти и правилата се многу едноставни. Започнувате со ставање облог и дилерот ќе подели 2 карти на вас и 2 карти на себе. Вашите карти ќе бидат обете свртени нагоре, додека дилерот ќе има една карта свртена надолу и една карта свртена нагоре. Ако сте доволно среќни да добиете карта со вредност од 10 и кец, ова се нарекува „Природен Блек Џек“, вие сте добитник на раката, истото важи и за дилерот. Ако никој нема природен Блек Џек, тогаш играта продолжува. Ќе треба да донесете одлука кој треба да биде вашиот следен потег, откако ќе ја видите вредноста на вашата рака и картата на дилерот. Постојат неколку различни потези што можете да ги направите кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака. Ги имате следните опции, да удрите, да стоите, да се поделите или да се удвоите.

Овде картите имаат малку поинакви вредности, кецовите се вреднуваат со 1 или 11, картите со лице се вреднуваат со 10, а картите со броеви имаат номинална вредност.

Најкористените опции за подобрување на вредноста на раката се удирање и стоење. Да се погоди значи да се добие уште една картичка надевајќи се дека ќе ја подобри вредноста на вашата рака, а кога ќе стоите не ви треба друга картичка. Во некои случаи, изборот е многу очигледен, но во други случаи, не е, особено кога имате карти со вкупна вредност помеѓу 12 и 16.

Ако добиете две карти со иста вредност, тогаш можете да ги поделите вашите парови и да ги играте како две посебни раце. Ќе мора да ставите друг облог со иста вредност како вашиот првичен облог и да играте со раката како две одделни раце.

Кога сте задоволни со вашата рака и верувате дека само една карта ќе ви донесе победа, тогаш можете да се удвоите. Ова значи дека ќе треба да ставите уште еден облог и ќе добиете една картичка.

Кога ќе завршите со играње со рака, на ред е дилерот да игра. Дилерот има само две опции, да удри и да стои.

Можете исто така да купите Осигурување, што е спореден облог дека дилерот има Блек Џек. Ова е дозволено само кога дилерот покажува кец. Може да се обложите до половина од вашиот оригинален облог.

Постојат некои основни потези кои треба да ги научите доколку сте почетник. Ова не значи дека тие секогаш ќе ви помогнат да победите, но драстично ќе ги подобрат вашите шанси за победа.

· Секогаш треба да удирате по рака која изнесува вкупно 11 или помалку.

· Секогаш треба да стоите на 17 и повеќе.

· Кога имате рака која е помеѓу 12 и 16, треба да погодите ако дилерот има 7 или повисока, и да стоите ако дилерот има 2 или 3.

· Никогаш не треба да се осигурувате.

· Секогаш треба да делите асови и 8-ки.

· Никогаш не треба да делите картички со 4, 5 и 10 вредносни картички.

· Никогаш не треба да се удвојува кога имате помалку од 8.

· Секогаш треба да се удвои на 11.

· Ако имате 10 поени, треба да се удвоите кога дилерот ќе покаже 2 и 9.

Рулет во живо

Рулет во живо

Рулет е интересна игра што можете да ја играте во живо во CasinoIn. Ова е многу популарна игра, па не е изненадување што има многу различни варијации на истата:

 • Молња рулет
 • Рулет лоби
 • Американски рулет
 • Авто-рулет
 • Бенелукс Slingshot (автоматски рулет La Partage)
 • Рулет со двојна топка
 • Извонреден рулет
 • ВИП рулет
 • Рулет од прво лице
 • Прво лице Молња Рулет
 • Рулет
 • Француски рулет злато
 • Авто-рулет ВИП
 • Брзински рулет
 • Тркало на среќата
 • 24/7 рулет во живо
 • Американски рулет лоби
 • Автоматски рулет
 • Автоматски рулет LIVE Classic 1
 • Автоматски рулет LIVE Classic 2
 • Автоматски рулет ВО ЖИВО Брзина 1
 • Автоматски рулет ВО ЖИВО Брзина 2
 • Автоматски рулет ВИП ВО ЖИВО
 • Автентичен рулет Bad Homburg казино
 • Блаже рулет
 • Казино кат LIVE рулет
 • Казино Марина рулет 2
 • Кумбија Рулета 1
 • DUO LIVE Auto
 • Дијамантски рулет
 • Прво лице рулет лоби
 • Гранд LIVE рулет
 • Индиски рулет
 • Инстант рулет
 • Брзина на џекпот рулет
 • Јапонски рулет
 • Во живо - лоби рулет
 • Во живо - Мега Сик Бо
 • Во живо - Рулет А
 • Во живо - Автоматски рулет
 • Во живо - Рулет Азур
 • Во живо - Рулет Макао
 • Рулет во живо - брзина
 • Марина казино рулет
 • Namaste рулет
 • Oracle казино рулет
 • Oracle казино рулет 360
 • Портомазо казино рулет
 • Рулет
 • Рулет (со висок ролери)
 • Рулет (низок ролери)
 • рулет (обичен)
 • рулет (ВИП)
 • Рулет 2
 • Рулет злато
 • Злато рулет 3
 • Рулет зелена
 • Рулет лоби
 • Автентично рулет Кралско казино
 • Салон приватен рулет 2
 • Брзина автоматски рулет
 • Брзина автоматски рулет
 • Брзински рулет
 • Турски рулет
 • Türkçe Rulet
 • Türkçe Правило 2

Рулетот е една од оние игри кои се лесни за учење, но во исто време бара трпение и посветеност, особено ако сакате да ги максимизирате вашите шанси за победа. Една, многу важна работа што треба да ја знаете овде е дека можете да ги зголемите вашите шанси за победа, но тоа не значи дека ќе победувате постојано. На крајот на краиштата, рулетот е коцкарска игра и многу зависи од среќата.

Мора да се фокусирате на поставувањето на вистинскиот облог овде, па она што е важно е да ја изберете играта со најдобри коефициенти и да ги поставите најбезбедните облози, барем додека сè уште учите како функционира играта.

Не треба да брзате во ништо, а уште повеќе, можете да ја играте играта во забавен режим барем додека не ги научите правилата.

Европски наспроти американски рулет

Ако сте искусен играч, веројатно веќе ја знаете разликата помеѓу овие два. И веројатно знаете дека треба да ја избегнувате американската верзија на играта, особено ако сте почетник. Американскиот рулет има дополнителна нула што го зголемува работ на куќата и таа дополнителна нула воопшто не работи во ваша корист.

Не треба да се каже дека треба да ги знаете видовите облози што можете да ги ставате кога играте рулет. Се разбира, подобар избор би било да се придржувате до надворешните облози, барем на почетокот. Овие облози ви нудат речиси 50-50 шанси за победа, така што ќе имате побалансирана игра.

Во овој момент, веројатно се прашувате што да правите со парите што ги добивате? Па, најдобриот начин е да ги третирате парите што ги добивате како да не постојат, и треба да продолжите да играте, користејќи го вашиот првичен фонд.

Стратегии за обложување на рулет

Различни стратегии за обложување ќе ви помогнат да ја подобрите вашата игра. Она што треба да го запомните овде е дека не постои една единствена стратегија што ќе ви помогне секогаш кога играте, па најдобро би било да не очекувате многу од нив.

Една од најпопуларните стратегии за рулет е системот за обложување Martingale. Излегува дека играчите сакаат да ја следат оваа стратегија бидејќи таа е најлесната и може да ја подобри вашата игра. Основите на оваа стратегија се многу едноставни, секој пат кога ќе изгубите, треба да го повторите истиот облог, но да го удвоите износот. Треба да се скршите дури и на крајот, но уловот овде е дека ако не победите, тогаш вашите следни облози може да бидат неуправливи.

Друга многу популарна стратегија за обложување е Grand Martingale, но ова се покажува како многу скап систем на рулет и не многумина можат да го следат. Она што треба да направите е да го удвоите вашиот облог кога ќе изгубите и да поставите дополнителна сума што е еднаква на вашиот првичен облог.

Стратегијата за рулет за Џејмс Бонд е уште еден омилен, особено кај почетниците. Мораме да кажеме дека ова е уште една скапа стратегија каде што треба да ставите 3 облози на истиот спин и тие се следните:

 • 10 евра на нула
 • 140 евра на кутијата 19-36
 • 50 евра на кутијата 13-18

Со овој облог покривате голем дел од табелата и губите само ако топката слета на броевите помеѓу 1 и 12.

Бакара

Бакара

Baccarat е една од најпопуларните игри со карти што можете да ги најдете на CasinoIn. Постојат многу различни варијации на играта што можете да ги најдете овде, а некои од нив ги вклучуваат следните:

 • Бакара контрола стискаш
 • Еволуција игри
 • Салон Privé Baccarat D
 • Еволуција игри
 • Во живо - Speed Baccarat C
 • Прагматична игра
 • Бакара лоби
 • Еволуција игри
 • Бакара А
 • Еволуција игри
 • Бакара Б
 • Еволуција игри
 • Стискање на бакара
 • Еволуција игри
 • Молња Бакара
 • Без комисија Baccarat
 • Speed Baccarat A
 • Брзина Бакара Б
 • Бакара
 • Бакара (со висок валјак)
 • Супер лопата игри
 • Бакара (со низок валјак)
 • Супер лопата игри
 • Бакара (обичен)
 • Супер лопата игри
 • Бакара (ВИП)
 • Супер лопата игри
 • Baccarat 2 (со висок валјак)
 • Супер лопата игри
 • Бакара 2 (со низок валјак)
 • Супер лопата игри
 • Бакара 2 (обичен)
 • Супер лопата игри
 • Бакара 2 (ВИП)
 • Супер лопата игри
 • Бакара 22
 • Бакара 23
 • Бакара 24
 • Бакара 3
 • Бакара 3 (со висок валјак)
 • Супер лопата игри
 • Бакара 3 (со низок валјак)
 • Супер лопата игри
 • Бакара 3 (обичен)
 • Супер лопата игри
 • Бакара 3 (ВИП)
 • Супер лопата игри

Играта датира од далечната 1400 година и ја измислил популарниот коцкар, Феликс Фалгиерин. Она што е интересно е дека играта прво се играла со тарот карти, но подоцна била заменета со стандардните карти за играње.

За да играте Baccarat, воопшто не ви треба никаква вештина, бидејќи играта следи строги правила, така што не мора да донесувате никакви одлуки во текот на играта. Излегува дека ова е многу релаксирачка игра каде што можете да седнете и да уживате, а да го оставите крупието да го прави целото кревање тешки работи. Единственото нешто што треба да направите е да се обложите на една од трите достапни опции. Можете да ставите облог на Играчот, на Банкарот или на Нерешено. Идејата овде е да се погоди која рака ќе има вкупна вредност поблиску до 9 или дали двете раце ќе имаат иста вредност. Картите од 2 до 9 имаат вредност, 10-ки, а картите со лице имаат вредност од нула, а асовите се бројат како 1.

Вредностите на двете карти се собираат заедно за да се добие вредноста на раката. Ако вкупната вредност на раката е двоцифрен број, тогаш втората цифра ја покажува вредноста на раката.

Ако вкупната вредност на двете карти што ги добивате е 8 или 9, тогаш ова се нарекува природен бакара и вие сте добитник на раката, истото важи и за дилерот.

Во некои случаи, третата карта се дели за да се подобри вкупната вредност на раката. Кога имате рака со вкупна вредност од 5 или помалку, ќе добиете трета картичка. Правилата за банкарот се малку покомплицирани од ова, но доброто е што не мора да ги знаете за да имате успешна игра. Како што рековме претходно, банкарот е тој што треба да го направи целото кревање тешки.

Бидејќи оваа игра се игра според одредени однапред одредени правила, ништо не можете да направите откако играта ќе започне. Значи, не можеме да кажеме дека постои стратегија што можете да ја вклучите кога ја играте играта. Единственото нешто што можеме да ви кажеме овде е да го избегнувате облогот Нерешено во секое време. Овој облог може да изгледа многу привлечен, особено ако сте почетник, бидејќи нуди најголема исплата. Но, шансите за победа на овој облог се многу помали, да не речам невозможни, во споредба со другите облози.

Статистички гледано, Банкарот ќе победи во повеќе прилики отколку Играчот. Значи, ако барате безбедна игра, тогаш ви предлагаме да се придржувате до овој облог.

Покер во живо

Покер во живо

Покер е уште една игра што можете да ја играте во живо во CasinoIn. Ова е популарна игра, па не е изненадување што има многу различни варијации на истата. Можете да го најдете следново овде на CasinoIn:

 • Казино Холдем
 • Тексас Холдем бонус покер
 • Покер со тројна картичка
 • Карибите Студ покер
 • Екстремни Texas Hold'em
 • Обложување на покер
 • 2 Рачен казино држи
 • 6+ покер
 • Карибите Студ покер лоби
 • Казино Холдем
 • Двоен рака казино Холдем покер лоби
 • Змеј тигар 1
 • Екстремно Тексас Холдем лоби
 • Тексас холдем покер во живо
 • Лоби за покер
 • Тексас Холдем бонус лоби
 • Лоби за покер со тројна картичка

Пред да одлучите да играте една од овие игри, прво треба да ги научите правилата. Покерот е игра за која е потребно време да се научи, а подоцна е потребно многу вежбање за да ги совладате. Треба да ги поминете основните правила и откако ќе ги знаете, можете да играте која било варијација што е таму. Добрата вест е дека правилата не се толку тешки, но учењето како да се донесуваат одлуки во текот на играта може да потрае малку време и вежбање, а најмногу од се посветеност на играта.

Texas Hold'em е примарна верзија на покер што се игра во повеќето казина, а исто така и на турнири.

Покерот се игра со стандардна палуба со 52 карти и играта започнува со двајцата играчи лево од дилерот кои го ставаат облогот за ролетни. Малиот слеп го става половина од минималниот облог, а големиот слеп го става целосниот минимален облог. Секој играч добива две карти познати како „дупче карти“ и започнува круг на обложување. Можете да повикате, подигнете или преклопите кога ќе дојде редот да се обложите.

Потоа дилерот ги превртува следните три карти свртени на масата и тоа е познато како „пропуст“. По флопот, се одржува уште една рунда на обложување. Дилерот ќе додаде уште една карта свртена на масата и оваа картичка се нарекува „сврт“ и потоа следи третата рунда на обложување. Дилерот ќе ја додаде последната отворена картичка на масата, наречена „реката“. Во овој момент, можете да користите која било комбинација од петте заеднички карти и двете дупки за да ја создадете најдобрата можна покер рака со пет карти. Се одржува четвртото и последно коло за обложување, а сите играчи кои ќе останат во играта ќе треба да ги покажат рацете и играчот со најдобрата рака ќе победи.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот
Преглед на казино: доверлив и функционален
2021-03-26

Преглед на казино: доверлив и функционален

Казино е подружница на Reinvent NV, и ги отвори своите врати во 2015 година. Матичната компанија е лиценцирана од страна на органот за коцкање Курасао. Тоа е полн со акција онлајн казино кои соработуваат со водечките програмери на iGaming за да им понудат на играчите многу опции за игри во казино, од џекпот што го менува животот до бонус богат со карактеристики слотови и наелектризирани игри на маса. Во овој преглед на казино Казиноин, ќе ги разгледаме главните карактеристики кои придонесуваат за успехот на казиното.