CasinoIn - Withdrawals

Age Limit
CasinoIn
CasinoIn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Повлекувањето од вашата сметка на CasinoIn е многу едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите во Касиерката и да кликнете на делот Повлекувања. Единственото нешто што треба да го имате на ум овде е дека треба да го користите истиот начин на повлекување како оној што го користевте за да направите депозит.

CasinoIn додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да направите повлекување, вклучувајќи:

 • ДИРЕКТНО ебанкарство
 • EcoPayz
 • Интерак онлајн
 • Маестро
 • Mastercard
 • Неосурф
 • Нетлер
 • QiwiQiwi
 • SkrillSkrill
 • Виза
 • Виза електрон
 • WebMoney

Првото повлекување на денот е бесплатно, но сите последователни повлекувања на денот ќе вклучуваат наплата од 3% од казиното. Мора да играте преку вашите средства барем еднаш пред да побарате повлекување. Многу важна работа што треба да направите е да го потврдите вашиот идентитет пред да побарате повлекување во казиното.

Време на повлекување

Повеќето начини на плаќање што ги има CasinoIn, нудат инстантно повлекување, така што не мора да чекате долго време за да ги имате вашите средства на вашата сметка. Единственото нешто што треба да го имате на ум овде е дека треба да чекате 24 часа за да побарате повлекување од последниот депозит.

Бонус за повлекување

Кога сакате да направите повлекување на вашите бонус средства, многу е важно да ги исполните условите за обложување пред да побарате повлекување.

Условите и правилата може да варираат од казино до казино, а исто така може да се променат со текот на времето, затоа погрижете се да ги надминете дури и пред да прифатите бонус.

Бонусот за добредојде во CasinoIn доаѓа со барања за обложување 50 пати. Имате 30 дена да го исчистите бонусот пред да можете да побарате повлекување. Друга работа на која треба да внимавате е дека не сите игри ќе се сметаат за исполнување на барањата за обложување на ист начин. Ако сакате да го исчистите бонусот побрзо, тогаш треба да се фокусирате на игрите со видео слот бидејќи тие се бројат 100% за исполнување на барањата за обложување. Другите игри ќе се сметаат за исполнување на барањата за обложување, но во помал процент.

Валути

Можете да користите една од следниве валути за да направите повлекување на вашите средства: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Ethereum, Monero, Ripple, Dash и евра.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (23)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Еврејски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (20)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Германија
Грција
Индија
Казакстан
Кина
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Полска
Португалија
Русија
Турција
Узбекистан
Украина
Унгарија
Финска
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
AstroPay
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
Diners Club InternationalEcoPayz
Interac
JCB
MasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)