CasinoRoom

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

About

Казино соба е основана во 2005 година и може да се пофали со неверојатни бонуси што треба да ги добиете`т пропушти. Можете да уживате во повеќе од 950 игри во казиното, а сега благодарение на мобилната страница можете да ја играте вашата омилена игра каде и да посакате.

/casinoroom/about/

Games

Составен дел од собата во казино е бројот и квалитетот на игрите што треба да им ги понудат на своите играчи. Казиното се здружи со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата за да им ги донесат најдобрите можни игри на своите клиенти. Уште повеќе, повеќето игри може да се играат во забавен режим, така што ова е одлична можност да научите како функционира играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Withdrawals

Казино соба нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за повлекување, вклучително и WBank Wire Transfer, Neteller, Visa, Skrill, WebMoney, Paysafe Card, Trustly и Ukash. Времето на повлекување најмногу зависи од методот што го користите, но обично е од неколку часа до неколку дена.

Bonuses

Казино соба е многу дарежлива не само со нивните нови играчи, туку и со нивните постоечки. За почеток, тие нудат многу дарежлив бонус за добредојде за да привлечат нови играчи. Може да добиете до $1000 во бонус средства и згора на тоа, ќе добиете 100 бесплатни вртења.

Payments

Еден од добро познатите и најдоверливите начини на плаќање, Neteller и Skrill, е достапен во Casino Room. Единствениот недостаток е што тие не нудат Pay Pal во овој момент, но наскоро може да го додадат како друга опција за плаќање.

Account

За да играте во Казино соба, треба да поставите сметка. Ова е многу лесно и може да се направи во само неколку едноставни чекори. Можете да влезете на веб-локацијата користејќи го вашиот прелистувач или можете да преземете апликација и да пристапите до вашата сметка во секое време.

Languages

Казино соба е достапна во многу различни земји и поради таа причина, нивната веб-страница е достапна на неколку јазици, вклучувајќи  Англискифинскигерманскинорвешкиполскишпанскиунгарскишведски.

Countries

На жителите од одредени земји не им е дозволено да креираат сметка во казиното поради строгите правила и прописи од нивната јурисдикција. Значи, ако живеете во една од следните земји, за жал, можете`да отворите сметка, САД, Обединетото Кралство, Австралија, Шпанија, Данска, Италија, Холандија и Португалија.

Mobile

Мобилното казино е врвен хит кога станува збор за онлајн коцкањето. Сега, можете да ставате облози без разлика каде сте се додека го имате вашиот рачен уред. Казино соба има локација која е оптимизирана за паметни телефони и таблети.

Live Casino

Игрите во живо во Casino Room се обезбедени од Evolution Gaming, најдобриот провајдер на софтвер кога станува збор за овие видови игри. Откако ќе се приклучите на семејството на Казино Соба, можете да уживате во една од следниве игри:

 • Крајниот Texas Hold'em
 • Казино Холдем
 • Рулет во живо
 • Baccarat во живо
 • Блек Џек во живо
 • Карибите Студ покер
 • Покер со три карти
 • Во живо заеднички нерешено Блек Џек
 • Казино рулет во живо од NetEnt

Promotions & Offers

Во денешно време, казината се обидуваат да ги отстранат промотивните кодови од нивната понуда за да им ги олеснат работите на играчите. Но, сега и тогаш можете да најдете различни бонус кодови за малку да ги зачините работите. Казино соба испраќа промотивни кодови до своите играчи преку е-пошта, така што тие обично се дизајнирани да одговараат на потребите на секој играч. Од таа причина, можеме`Наведете ги сите бонус кодови овде. Првите две понуди за совпаѓање со депозит имаат две различни опции за совпаѓање.

 • Секој нов играч во Казино соба ќе добие 100% бонус за депозит за натпревар и 30 бесплатни вртења на Starburst и згора на тоа 10x7 на Viking Voyage.

 • Играчите од Шведска и Норвешка ќе добијат 100% бонус за депозит за натпревар до 10 000 KR. Исто така, тие ќе добијат 30 бесплатни вртења на Starburst и 10x7 на Book of Dead.

 • Земјите каде што NetEnt е ограничен, ќе добијат 100% совпаѓање до $1000 и 30 бесплатни вртења на Fruit Zen и 10x7 бесплатни вртења на Viking Voyage.

Пријавете се / Понуда на нови клиенти

Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното и ќе направите депозит, ќе добиете многу дарежлив бонус за добредојде. Можете да изберете една од трите понуди, изборот е ваш и тие се следните.

 • Првиот пат кога ќе депонирате во Казино соба, може да добиете 100% депозит кој одговара до 50 УСД. Минималниот депозит потребен за оваа понуда е 20 УСД.

 • Вториот пат кога ќе депонирате во Казино соба, може да добиете 200% депозит до 200 долари. Минималниот депозит потребен за оваа понуда е 100 УСД.

 • Третата понуда е 110% враќање на готовина, а минималниот депозит потребен за оваа понуда е 500 долари.

Постојат одредени правила што треба да ги следите кога играте со бонус пари. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 100 пати и максималниот облог што можете да го поставите може`да биде повисока од 5 долари. Кога треба да ги исполните барањата за обложување, одредени игри придонесуваат повеќе, а некои игри придонесуваат помалку кон барањата за обложување. 

Треба да се запознаете со условите за бонусот и да ја видите листата на игри и процентот што тие придонесуваат за барањата за обложување. На играчите од ОК им се нуди избор од 83 слот игри што треба да ги играат кога треба да ги исполнат барањата за обложување.

Responsible Gaming

Онлајн коцкањето стана составен дел на луѓето`живее. Бидејќи индустријата постојано расте и секојдневно сме опкружени со информации за истите, безопасно однесување како што е коцкањето може да предизвика некои проблеми за мала група луѓе.

Software

Казино соба се напојува со Playtech, еден од најдобрите софтверски провајдери во индустријата. Нивните игри во живо се напојувани од Evolution Gaming, уште еден наградуван провајдер на софтвер. Една од главните причини зад собата во казино`Популарноста меѓу играчите е фактот дека казиното соработува со најдобрите компании за да обезбеди искуство со игри што ќе го паметите.

Support

Поддршката за корисници е клучна кај операторите на онлајн казино. Секогаш да бидат достапни за нивните клиенти треба да биде врвен приоритет за секое казино. Од таа причина, Casino Room ги направи достапни за своите играчи за да можете да контактирате со нив на неколку различни начини во секое време.

Deposits

Изборот на методи за депонирање во собата во казино е широк. Можете да ги користите сите стандардни дебитни и кредитни картички, како и некои од најпопуларните е-паричници како Skrill и Neteller.

Security

Играч`Безбедноста на Казино е врвен приоритет во Casino Room, така што можете да бидете сигурни дека вашите лични и финансиски детали се заштитени и дека казиното ги презема сите неопходни мерки за да се осигура дека приватните податоци се чуваат безбедни. Казиното користи SSL шифрирање на сите чувствителни области на веб-локацијата и игрите редовно се тестираат од страна на трета страна.

FAQ

Овде, ги собравме најпоставуваните прашања од играчите на CasinoRoom. Ако не можете да го најдете одговорот овде на вашето прашање, проверете ги опциите за поддршка.

Affiliate Program

За да се приклучите на придружната програма на Казино Соба, треба да го пополните формуларот за регистрација. Треба да го пополните формуларот со точни информации и да го поднесете формуларот и да чекате за одобрување. Откако вашата апликација ќе биде одобрена, ќе добиете е-пошта за добредојде со информации за тоа како да започнете.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
СофтверСофтвер (10)