CasinoRoom Преглед на казино - Account

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Account

За да играте во Казино соба, треба да поставите сметка. Ова е многу лесно и може да се направи во само неколку едноставни чекори. Можете да влезете на веб-локацијата користејќи го вашиот прелистувач или можете да преземете апликација и да пристапите до вашата сметка во секое време.

Дозволено е да имате само една сметка во Казино соба. Ако отворите повеќе од една сметка, казиното го задржува правото да блокира таква сметка. Тие исто така имаат право да задржат салда на сметките и да ги конфискуваат сите средства.

Процедура за верификација

Процедурата за верификација во собата во казино е многу едноставна, но во исто време, тоа е клучен чекор низ кој треба да помине секој играч. Ќе мора да испратите некои лични документи во казиното за да го докажете вашиот идентитет. За да го направите тоа, ќе мора да испратите копија од вашиот важечки пасош или вашата национална лична карта. Исто така, ќе треба да испратите сметка за комунални услуги за да го потврдите местото на живеење.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Кога ќе ја креирате вашата сметка за вистински пари во собата на казиното, ќе биде побарано да изберете корисничко име и лозинка. Ваша одговорност е да ги чувате тие информации безбедни од другите. Вие сте целосно одговорни за активноста што се одвива на вашата сметка откако ќе бидат правилно внесени деталите за најавување.

Бонус за нова сметка

Собата во казино е многу дарежлива кон своите играчи кои прв патуваат. Во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка и ќе направите депозит, можете да побарате многу дарежлив бонус за добредојде што ќе го подобри вашето салдо. Така, можете да ја продолжите вашата игра и да испробате уште неколку игри. Ќе добиете 100% бонус за депозит за совпаѓање до 500 УСД. За што мора да признаете е огромна сума што ви ја дава казиното.

Условите за обложување за бонусот за добредојде се 45x и мора да ги исполните тие барања пред да можете да направите повлекување. Имате 30 дена да ги исчистите барањата за обложување, а после тоа бонусот ќе истече. Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за бонусот е 30 долари.

Total score8.0
Добрите
+ Агресивни бонуси
+ Достапно казино во живо
+ Џекпот игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)