CasinoRoom - Affiliate Program

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Affiliate Program

За да се приклучите на придружната програма на Казино Соба, треба да го пополните формуларот за регистрација. Треба да го пополните формуларот со точни информации и да го поднесете формуларот и да чекате за одобрување. Откако вашата апликација ќе биде одобрена, ќе добиете е-пошта за добредојде со информации за тоа како да започнете.

Откако ќе се приклучите на придружната програма, ќе добиете до 45% и згора на тоа уште 5% под-придружна провизија за која било придружна компанија што ја повикувате на придружната програма.

Можете да промовирате два бренда на казина, CasinoRoom.com и HighRoller.com, а добрата вест е дека нема негативно салдо пренесено во текот на следниот месец. Структурата на провизијата што ќе ја заработите главно зависи од тоа колку нето приходи генерираат вашите играчи и можете да ја користите табелата за идни референци:

  • Ако вкупниот приход што го остварувате е до 10.000 УСД, ќе добиете провизија од 25%.
  • Ако вкупниот приход што го остварувате е помеѓу 10.001 и 25.000 УСД, ќе добиете провизија од 30%.
  • Ако вкупниот приход што го остварувате е помеѓу 25.001 и 50.000 УСД, ќе добиете провизија од 35%.

Ќе ја добиете вашата уплата следниот месец пред 20-ти преку Bank Wire, Neteller или Skrill (MoneyBookers).

Минималниот износ што можете да го добиете е 100 долари, а ако немате доволно, износот ќе се префрли за следниот месец.

Што е придружна програма Казино соба?

Филијалата на Казино Соба е наречена Ellmount Gaming Affiliate.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)