CasinoRoom - Bonuses

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Bonuses

Казино соба е многу дарежлива не само со нивните нови играчи, туку и со нивните постоечки. За почеток, тие нудат многу дарежлив бонус за добредојде за да привлечат нови играчи. Може да добиете до $1000 во бонус средства и згора на тоа, ќе добиете 100 бесплатни вртења.

Кога ќе се регистрирате во казиното и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете 100% бонус за депозит до $1000. Значи, ако депонирате 1000 долари, казиното ќе одговара на таа сума и ќе имате 2000 долари на вашето салдо за да ги играте сите ваши омилени игри. Мора да признаете дека ова ќе ви даде многу време да истражувате нови игри и во исто време, можете да ги играте игрите со кои сте запознаени.

Наградите не застануваат тука и ќе добиете и до 100 бесплатни вртења. Првиот пат кога ќе направите депозит ќе добиете 30 бесплатни вртења, а потоа ќе добиете 10 бесплатни вртења во следните 7 дена.

Бонус за лојалност

Откако ќе станете дел од семејството на Casino Room, ќе ве третираат како член на кралското семејство. Колку повеќе играте во казиното, толку повеќе награди ќе добивате. Имено, секогаш кога играте ќе добивате поени кои подоцна ќе можете да ги замените за бесплатни вртења. Добрата работа на оваа програма е што не треба да вложувате никаков напор, само треба да ја играте вашата омилена игра и тоа е тоа.

Бонус за повторно вчитување

Кога ќе го направите вториот депозит, можете да ги зграпчите вашите раце за бонус за повторно вчитување од 20 долари. Сè што треба да направите е да го користите купонскиот код EXPERT кога ќе го направите вториот депозит.

Бонус за натпревар

Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за совпаѓање до 50 УСД при депонирање повеќе од 20 УСД. И, ако депонирате повеќе од 100 долари, ќе добиете 50% бонус за депозит до 200 долари. Значи, тоа значи дека имате две опции на располагање на вашиот прв депозит и можете да го направите изборот кој најмногу ви одговара.

Вториот пат кога ќе направите депозит, можете да побарате бонус од 50% до 50 долари. За да се квалификувате за овој бонус, треба да депонирате најмалку 20 долари. Ако сакате да направите поголем депозит по втор пат, можете да побарате бонус за депозит од 25% до 200 долари. Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за оваа понуда е 100 УСД.

Третиот и четвртиот пат кога ќе направите депозит, ќе ја добиете истата зделка. Имено, ќе добиете совпаѓање од 50% до 50 долари кога ќе депонирате 20 долари или повеќе, а доколку одлучите да депонирате 100 долари или повеќе, ќе добиете 25% бонус за депозит до 200 долари. И, по петти пат кога ќе направите депозит, можете да побарате 50% бонус за депозит до 100 долари за депозити над 20 УСД или 80% бонус за депозит до 400 УСД кога депонирате 200 УСД или повеќе.

Значи, кога ќе ги собереме сите заедно, ќе добиете вкупно 2000 $ во бонус средства. Ова ќе ви овозможи да поминете многу време во казиното и да ги играте вашите омилени игри.

Бонус за регистрација

Онлајн казина даваат многу дарежлива понуда за регистрација за нивните клиенти и ова е начин да се привлечат нови играчи да пробаат одредено казино. Казино соба не е исклучок и, впрочем, тие се истакнуваат во толпата кога станува збор за понудата за регистрација. Покрај бонусните средства, ќе добиете и многу дарежлива сума на бесплатни вртења. Тоа ќе ги намами и направи љубопитни секој вид на играч.

Има некои специјални понуди за играчи кои се жители на одредени земји кога станува збор за бонусот за добредојде.

  • Играчите од целиот свет ќе добијат 100% бонус за натпревар до $1000 и 100 бесплатни вртења.
  • Играчите од Канада, Нов Зеланд и Филипините ќе добијат 100% бонус за натпревар до 1500 долари и 100 бесплатни вртења.
  • Играчите од Финска ќе добијат 100% бонус за натпревар до 1500 долари и 100 бесплатни вртења.
  • Играчите од Индија ќе добијат 100% бонус за натпревар до 80 000 INR и 100 бесплатни вртења.
  • Играчите од Норвешка ќе добијат 100% бонус за натпревар до 10 000 KR и 100 бесплатни вртења.
  • Играчите од Бразил ќе добијат 100% бонус за натпревар до 5 000 BRL и 100 бесплатни вртења.

Бонус без депозит

Бонуси без депозит се секогаш добредојдени. Тие даваат добар поттик без да мора да трошите сопствени пари. Ова е одличен начин да испробате некои нови игри со кои не сте запознаени. Секогаш кога ќе се најавите на вашата сметка, треба да отидете на страницата за промоција и да видите што`е во него за вас. Обично ќе добивате бесплатни вртења или бонус кредити за да испробате некои нови игри.

Правила за повлекување бонус

Секој бонус што го добивате доаѓа со прикачени низи. Имено, Casino Room дава бесплатни пари за да се уверат дека нема да го искористите тоа на кој било начин.

Ќе мора да се запознаете со Условите и правилата на бонусот што го барате. Сите бонуси бараат минимум депозит од 10 УСД за да се квалификуваат и пред да можете да направите повлекување, треба да ги исполните условите за обложување. Стандардните барања за обложување во Casino-Room се 35x, освен ако не е поинаку наведено.

Значи, нека`велат дека добивате 10 долари во бонус средства од казиното. Пред можете да направите повлекување треба да ја обложите оваа сума 35 пати или на друг начин наведете дека треба да играте преку 350 долари. Игрите во живо не се вбројуваат во барањата за обложување. Имате 7 дена да го искористите бонусниот кредит, во спротивно, тој ќе истече од вашата сметка. Ние можеме`Доволно нагласете го ова, треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да побарате повлекување.

Максималната добивка од кој било бонус за бесплатни вртења е 100 долари. Максималниот облог што можете да го поставите додека играте со бонус средства може`да биде повисока од 5 долари. Некои игри може да се играат кога треба да ги исполните барањата за обложување. Некои игри се исклучени, вклучително и Retro Super 80-тите, Retro Funky 70-тите, Retro Groovy's 60-тите, Kings of Chicago, Ghost Pirates, Deolition Squad, Zombies, Dead or Alive, Bloodsuckers, Victorious, Devils Delight и Reel Steal.

Но, ве советуваме да ги проверите условите за бонусот и да ја проверите листата на дозволени и исклучени игри во моментот кога ќе го побарате бонусот бидејќи може да има некои промени.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)