CasinoRoom - FAQ

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

FAQ

Овде, ги собравме најпоставуваните прашања од играчите на CasinoRoom. Ако не можете да го најдете одговорот овде на вашето прашање, проверете ги опциите за поддршка.

Како да ги повлечете добивките од бонусот?

Собата во казино е многу дарежлива со секој нов играч со тоа што обезбедува колосален бонус за добредојде. Тие исто така имаат редовни бонуси и промоции за нивните верни играчи. Она што треба да го запомните е дека кога играте со бонус пари, секогаш имате барања за обложување врзани за почетните пари од бонус. Откако ќе ги исполните условите за обложување, сите добивки ќе се претворат во вистински готовина.

Пред да прифатите одреден бонус, треба да ги проверите барањата за обложување, а ако тоа не е нешто што можете да го прифатите, тогаш можете да го откажете бонусот. Имајте на ум дека можете да откажете бонус пред да ставите облог. Откако ќе поставите облог, ќе мора да ги исполните условите за обложување пред да направите повлекување.

Каде се парите што штотуку ги депонирав?

Поголемиот дел од времето кога правите депозит, парите веднаш се префрлаат на вашата сметка. Но, ако сте направиле депозит и можете`За да ги видите средствата што се одразуваат на вашата сметка, треба да контактирате со поддршката за корисници. Тие ќе побараат доказ за купување со референца за плаќање што треба да можете да го покажете. Тимот на Казино соба внимателно ќе го испита случајот и ќе ги додаде средствата рачно доколку е потребно.

Колку време е потребно Казино соба да ги обработи повлекувањата?

Казино соба има за цел да го обработи секое повлекување во рок од 24 часа. Кога барате повлекување, проверете ја вашата е-пошта во случај казиното да треба да ја ажурира вашата сметка или да му требаат дополнителни документи. Имајте на ум дека максималниот износ што можете да го повлечете е 10.000 долари за 7 дена и 30.000 долари за 30 дена.

Може ли да го поништам повлекувањето?

Да, постои одредена временска рамка кога ви е дозволено да го вратите повлекувањето. Имено, во секое време кога ќе побарате повлекување, вашето барање е на чекање, и за тоа време можете да го откажете повлекувањето и вашите средства ќе се одразат на вашето салдо за играње.

Можете ли да објасните што е KYC?

KYC е безбедносен процес што треба да го следат сите казина. Имено, целта на KYC е да ги заштити и играчите и операторите при префрлање пари онлајн. Постапката овде е да ги обезбедите потребните документи за да ги потврдите информациите за вашата сметка и опциите за плаќање.

Кое е најдоброто време за играње во казино соба?

Ова е прашање што можеме`не одговори, за жал. Не постои најдобро време за играње во казино, можете да играте кога сакате. Постои одредено суеверие кое се врти околу коцкарите кои кога играте, нека ги пушти`да речеме ноќе, игрите ќе платат повеќе. Ова не е точно, мораме да признаеме, бидејќи игрите во казиното ги води генератор на случаен број, што значи дека нема начин да го предвидите исходот на играта на кој било начин, без разлика во кое време од денот е. Значи, за да одговорите на вашето прашање, треба да играте секогаш кога ви се допаѓа и да се надевате дека среќата е на ваша страна кога ќе го направите тоа.

Може ли да добијам бонус без депозит во казино соба?

Казино соба сака да ги наградува своите играчи од време на време. И кој е најдобриот начин да го направите тоа, но да им дозволите на играчите да уживаат во вртење или два без да мора да депонираат свои пари. Затоа, ве советуваме да ја проверите страницата за промоција и да дознаете дали нешто ве чека во форма на бонус без депозит.

Кога можам да ги повлечам парите од бонус?

Откако ќе ги исполните условите за обложување за даден бонус, можете да направите повлекување на вашите добивки. Ќе имате одредена временска рамка за исполнување на барањата за обложување, а за собата во казино, тоа е 7 дена.

Кои опции за плаќање може да се користат во казино соба?

Казино соба дозволува многу различни опции за плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање и повлекување средства од нивните сметки. Можете да користите различни кредитни и дебитни картички, е-паричници и Paysafecard. За целосна листа на начини на плаќање, можете да отидете во благајната и да ја видите целосната листа на достапни начини.

Може ли да го користам мојот мобилен за да се најавам на мојата сметка?

Можете да го користите вашиот рачен уред за да добиете пристап до вашата сметка во Казино соба. Ќе имате целосен пристап до веб-страницата, ќе направите депозит и ќе ја играте вашата омилена игра кога сакате.

Може ли да ја откажам понудата за регистрација?

Ако не`Ако сакате да ја прифатите понудата за бонус за добредојде во Казино соба, можете да ја одбиете. Имајте на ум дека можете да ја откажете понудата пред да го обложите вашиот бонус бидејќи штом ќе поставите облог, ќе мора да ги исполните условите за обложување пред да можете да направите повлекување.

Може ли да депонирам повеќе пари за да добијам повисока понуда за добредојде?

Бонусот за добредојде во казино соба оди дури 1000 долари. Така, дури и да направите депозит кој е поголем од тој износ, нема да добиете повеќе бонус средства.

Може ли да добијам бесплатни вртења во собата во казино?

Да, можете да добивате бесплатни вртења од собата во казино. Тие ги наградуваат своите верни играчи со редовни промоции. Затоа, за да останете на врвот на работите, ве советуваме да внимавате на промотивниот билтен каде што можете да ги најдете најновите нови кодови за бонус за депозит.

Каде можам да ги најдам моите бонуси?

Казиното испраќа бонус понуди во промотивните е-пошта што ги испраќаат до своите играчи. Исто така, можете да ја посетите Промотивната страница на вашата сметка и секогаш кога ќе има нова понуда можете да ја видите таму.

Како можам да откупам бонус код?

Кога ќе се најавите на вашата сметка во Казино соба, можете да кликнете на „Пристирај код“ во менито за навигација и ќе го откупите вашиот промотивен код.

Може ли да играм бесплатно во казино соба?

Ако сакате да ја истражите страницата и да видите какви игри има да понуди казиното, не мора да креирате сметка. Можете да ги играте игрите во забавен режим за да видите за што е целата врева. Казиното ќе ви даде виртуелни пари и можете да играте онолку долго колку што сакате. Но, имајте на ум дека на крајот од сесијата за игри нема да можете да направите повлекување на вашите добивки. Откако ќе се чувствувате доволно сигурни и ќе најдете игра што ви се допаѓа, можете да креирате сметка за вистински пари, да направите депозит и да уживате во една од многуте игри што ги нуди казиното.

Кога можам да го повлечам мојот бонус?

Ако играте со бонус средства, прво ќе треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Ќе имате одредено време да ги исполните барањата за обложување, а во Казино соба ви се дадени 7 дена да го направите тоа.

Може ли да креирам сметка во Казино соба од САД?

За жал, казино соба не е достапна во САД. И, иако ова казино се смета за поинтернационално, сè уште има земји кои се на списокот на ограничени земји, вклучувајќи ги Полска, Швајцарија, Холандија, Шведска, Норвешка, Финска, Австралија, Германија, Обединетото Кралство, Канада и Јапонија. .

За што станува збор за концептот „мисија“?

Казино соба состави клуб за лојалност кој има многу да им понуди на своите клиенти. Секогаш кога ќе се најавите на вашата сметка и ќе ставате облози со вистински пари, ќе добивате поени. Како што се искачувате на нивоата, ќе добивате награди кои се специјално прилагодени за тоа одредено ниво. Ова е само уште еден забавен начин на кој казиното ве наградува за играње.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)