CasinoRoom Преглед на казино - Games

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Games

Составен дел од собата во казино е бројот и квалитетот на игрите што треба да им ги понудат на своите играчи. Казиното се здружи со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата за да им ги донесат најдобрите можни игри на своите клиенти. Уште повеќе, повеќето игри може да се играат во забавен режим, така што ова е одлична можност да научите како функционира играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Бакара

Кога ќе одлучите да играјте Бакара првото нешто што треба да направите е да ставите облог. Овде имате три опции, можете да се обложите на банкарот, на играчот или нерешено. Играта е многу лесна за играње и треба да се запознаете со неколку правила пред да одлучите да играте. Откако ќе ставите облог, ќе добиете 2 карти, а дилерот ќе добие 2 карти. Многу е важно да запомните дека не играте со или против другите играчи, идејата овде е да го победите само дилерот.

Вредноста на картите е следнава, сите карти со лице и 10 имаат вредност нула, Асовите имаат вредност 1, а картите од 2 до 9 имаат еквивалентна номинална вредност. Кога ќе добиете 2 карти и нивната вкупна вредност е над 10, тогаш ќе минусите десет од вкупната вредност. На пример, ако примите 2 карти, 9 и 5, тие вкупно се до 14. Кога ќе ја испуштиме вредноста 10 во раката, ќе завршите со рака со вкупна вредност од 4. Во некои случаи, трета мора да се постапува со картичката.

Има некои посебни правила за третата картичка, а тие се разликуваат за играчот и банкарот. Добрата вест овде е што не`Не мора да ги запомните правилата за третата картичка за банкарот, тие се покомплицирани и тука не можете ништо да направите или промените. Можете да ги запаметите правилата ако сакате, но тие нема да имаат никаков исход на вашата рака.

Правило за трета карта за играчот

Играчот`раката секогаш се зема во предвид тупаница, така што ова се третите правила за карти за играчот.

 • Ако вашите први две картички се со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, ќе добиете трета картичка.
 • Ако вашите први две картички се со вкупна вредност помеѓу 6 и 7, нема да добиете трета картичка.
 • Ако вашите први две карти се со вкупна вредност помеѓу 8 и 9, ова е природна победа и нема да добиете трета картичка.

Правила за трета картичка за банкарот

Доколку играчот не добие трета картичка, тогаш истите правила важат и за банкарот. Имено, банкарот ќе извлече трета карта кога ќе има рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, а ќе стои ако нивната рака е со вкупна вредност од 6 или 7. Но, кога играчот навистина ќе добие трета картичка, тогаш банкарот треба да следи збир на посложени правила. Како што рековме претходно, не мора да ги знаете овие правила за да победите.

 • Кога играчот ќе извлече 2 или 3 како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка кога нивните две карти се вкупни помеѓу 0 и 4, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 5 и 7.

 • Кога играчот ќе извлече 4 или 5 како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка кога нивните две карти се вкупни помеѓу 0 и 5, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 6 и 7.

 • Кога играчот ќе извлече 6 или 7 како трета карта, банкарот ќе извлече трета картичка кога нивните две карти се вкупни помеѓу 0 и 6, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно 7.

 • Кога играчот ќе извлече 8 како трета картичка, банкарот ќе извлече трета картичка кога нивните две карти се вкупни помеѓу 0 и 2, и тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 3 и 7.

 • Кога играчот ќе извлече 9, лице-картичка или кец како трета карта, банкарот ќе извлече трета картичка кога нивните две карти се вкупни помеѓу 0 и 3, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 4 и 7.

Исто како и секоја друга игра, Baccarat има збир на правила што треба да ги научите и да ги вклучите во вашата игра. Ова ќе ви овозможи да ја свртите играта во ваша корист и почесто да победувате. За да ви ги олесниме работите, подготвивме брз и едноставен водич што треба да го следите за да имате најдобро искуство со играњето Baccarat.

Бакара има само две стратегии на кои некои играчи се колнат. Првата е секогаш да се обложувате на банкарот бидејќи шансите банкарот да победи се малку подобри од оние на играчот`с. вториот и овој беше возможен само во минатото, броење карти. Ова е невозможно да се направи во денешно време бидејќи казината користат повеќе од една палуба карти.

Од друга страна, Baccarat е игра каде што предноста на куќата е навистина мала. Затоа, за да го претворите ова во ваша корист, ве советуваме да го избегнете облогот за нерешено. И, кога се обложувате на банкар или на играч, имате некаде 50-50 шанси за победа. Облогот за нерешено ги нуди најдобрите исплати. Повеќето казина нудат исплата од 8 до 1 за нерешено облог, но други нудат дури 9 до 1 исплата. Но, шансите да се случи овој облог се навистина мали, па затоа ве советуваме да го избегнете овој облог и да останете на безбедната страна на обложувањето.

Процеп

Онлајн видео слот игри нема потреба од вовед. Ова се најиграните игри во кое било онлајн казино. Казино соба се гордее со изборот на игри. Тие веруваат дека секој играч заслужува да има најширок можен избор во нивното казино. Значи, без разлика каков е вашиот вкус за игри, сигурни сме дека ќе го најдете оној што ви се допаѓа откако ќе се приклучите на Casino Room.

 • Видео слотови – Видео слотови се посовремен поглед на многу саканите машини за овошје. Но, работите се променија многу од првите игри кои нудат исплати во форма на бонбони и гуми за џвакање. Сега, можете да уживате во најсовремената технологија и неверојатна графика. Исто така, има повеќе од една линија за плаќање и тие доаѓаат во различни форми и облици, а тоа е само за почеток. Видео слотови нудат различни бонуси и што повеќе.

 • 3D онлајн слотови – Овие видови слотови нудат некои од најдобрите графики и ќе ве одведат на спектакуларно патување каде што ќе бидат задоволни сите ваши визуелни сетила. Одличен пример за ваков вид игра е Rockstar, па ако сте љубопитни можете да ја пробате.

 • Модерни класици – Во оваа категорија ставивме слотови кои се прилично нови, но уживаат таква популарност меѓу играчите, а некои велат дека се безвременски. Одличен пример за модерна класична игра е Gonzo`Потрагата.

 • Джакпот слотови - Игрите со џекпот можат да ви го променат животот за неколку секунди. Со секое вртење, цената расте и штом ќе се погоди, сумите се колосални. Имајте на ум дека обично игрите што нудат прогресивен џекпот треба да се играат со максимален облог, па пред да одлучите да играте, проверете дали можете да си дозволите да играте вакви игри.

Совети за почетници

Ако штотуку сте ја создале вашата сметка во Казино соба и не знаете од каде да започнете, онлајн видео слот игрите би можеле да бидат одговорот овде. но, како почетник, можеби ќе ви биде тешко да одлучите која игра да ја играте бидејќи изборот е одличен. Од таа причина, подготвивме неколку совети, само за почетници, кои ќе ви помогнат да одлучите што да играте.

 • Повеќето од игрите доаѓаат со кратко објаснување за што е играта и информациите ги вклучуваат победничките линии и табелите за плаќања.

 • Пред да започнете да играте која било игра во казиното, поставете го вашиот буџет и држете се до него. Ова е повеќе општо правило, но треба да биде на врвот на листата на кој било играч.

 • Ако сепак сакате да играте џекпот игра, тогаш ве советуваме да изберете игра која нуди помала џекпот награда. Игрите што нудат прогресивни џекпот со помали исплати почесто.

 • Бонусните кругови нудат одлични исплати, обично симболите нудат поголеми исплати за време на бесплатните вртења или мини бонус игра, па затоа е добро да научите како да ги активирате.

покер

Видео покер е исто така многу популарна игра во казино соба. Причината зад тоа е фактот што креаторите на оваа игра направија комбинација од две од најдобрите игри во целата индустрија, покер и слотови. Значи, во основа, оваа игра ја спојува среќата потребна во онлајн слотови и вештината потребна кога играте покер. Со текот на годините беа развиени многу различни варијации на играта, па сега секој вид на играч може да најде нешто за својот вкус.

Откако ќе ја пронајдете варијантата што одговара на вашите потреби, можете да ја играте оваа интересна игра. Играта е многу едноставна. За да ги започнете работите, треба да се обложите и ќе добиете 5 карти. Целта на играта е да се одлучи кои карти од тие да се задржат за да можете да ја создадете најдобрата рака со 5 карти. Рангирањето на рацете е ист како во типична покер игра. Откако ќе изберете кои картички да ги чувате, а кои да ги отфрлите, ќе добиете нови картички и сите добитни комбинации се исплаќаат.

Бинго

Постојат различни бинго игри што можете да ги играте во казино соба. Некои од најпопуларните игри вклучуваат Rainforest Magic Bingo, Sweet Alchemy Bingo и Bingo Millions. Играта е обично иста. Може да играте до 4 карти одеднаш. Секоја картичка содржи 15 броеви помеѓу 1 и 90. За секоја игра се извлекуваат 30 топки и во секое време бројот се совпаѓа со бројот на вашите картички создавајќи обрасци на вашите картички. Тие обрасци ќе ја одбележат вашата победа.

Блек Џек

Блек Џек е класична стара игра која многу играчи ја претпочитаат од другите игри. Целта на Блек Џек е да се победи дилерот со добивање рака со вкупна вредност поблиску до 21. Ќе најдете различни варијации на Блек Џек за играње во Казино Соба, можете да започнете со класичен блек џек ако сте почетник и откако ќе добиете малку повеќе искуство можете да играте варијанти со повеќе раце.

Играчите кои бараат малку поинакво искуство, можат да го пробаат Atlantic City Blackjack Gold. Ограничувањата на табелата исто така се движат, така што има игри за ниски и високи ролки исто така.

Рулет

Рулетот е уште една класична игра може да играте во казино соба. Играта се врти околу мало тркало и треба да се обложите на која нумерирана преграда ќе слета белата топка. Веднаш до тркалото има табела со броеви каде што треба да се обложите.

Играта е едноставна и секој може да се обложи и е запознаен со облозите со црни и црвени броеви. Но, ако сакате повеќе да ја контролирате играта, тогаш треба да научите за сите различни облози што можете да ги ставате. Видете, има облози со поголеми шанси да се случат и други со помали шанси да се случат. Така, на почетокот треба да одлучите дали сакате да играте повеќе на безбедна страна или сакате да ризикувате и да уживате во повисоки исплати. Сето тоа зависи од вашиот стил на игра и вашиот буџет секако.

Има и различни варијации на оваа игра. Постојат три класични варијации, европски, американски и француски рулет, но исто така има и некои понови игри како Monopoly Roulette Tycoon и European Roulette Gold Series. И, ако сте подготвени за предизвик, можете да пробате рулет со високи ролери.

Рулетот е една од најпопуларните игри и веруваме дека не постои ниту една личност која има засолниште`не сум слушнал за оваа игра. Играта рулет е прикажана во многу различни филмови и таа е најпопуларната игра во кое било копнено казино. Играчите кои сакаат да ја искусат играта, но поради некоја причина не се во можност да посетат копнено казино, можат да го пробаат рулетот во живо каде што играта ја води професионален дилер во живо и се пренесува онлајн.

Играта започнува со тоа што ќе се обложите на посветеното место на масата. Сите облози треба да се стават пред дилерот да ја затвори сесијата за обложување.

Правилата на рулетот се прилично јасни. Го имате тркалото што има црвени и црни слотови. Овие слотови се нумерирани од 1 до 36, и има една зелена единечна нула во европската и француската верзија и две зелени нула слота во американската верзија. Постои и табела која ги содржи овие бројки и неколку дополнителни сектори.

Откако сите учесници ќе ги стават своите облози, дилерот го врти тркалото и ја фрла белата топка. Бројот што топката ќе слета откако тркалото ќе престане да се врти е победничкиот број. Ако сте се обложиле на тој број, тогаш ќе добиете исплата. Најважното нешто што треба да го знаете кога играте рулет е типот на облог што можете да го поставите.

За да ги започнете работите, можете да се обложувате на еден број или група на броеви. За да знаете што да правите, треба да научите како се делат облозите. Имено, постојат внатрешни и надворешни облози кои се основни категории и најавени облози кои се нудат само во одредени варијации на играта. Но, прво треба да ги научите основите на играта и во исто време основните облози на рулет.

Внатрешните облози се облозите што се ставаат на броевите во табелата, а облозите што се ставаат на другите сектори од табелата се нарекуваат надворешни облози.

Нека`нурнете и прво научете ги внатрешните облози. Постојат неколку различни облози кои се дел од оваа категорија и тие се како што следува:

 • Стрејт - ова е облог што покрива само еден број. Ако сакате да го направите овој облог, треба да ги ставите вашите чипови во квадратот на бројот.

 • Сплит - Ова е облог на два броја кои се еден до друг на масата. Ако сакате да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на споделената линија од двата броја.

 • Улица - Ова е облог на три последователни броеви лоцирани на иста линија. Ако сакате да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на надворешниот агол од редот.

 • Шест линии - ова е облог на две соседни линии. Ако сакате да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на заедничкиот надворешен агол на двете линии.

 • Агол - Ова е облог на четири броја, а овој облог е познат и како Квадратен облог. Ако сакате да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на заедничкиот агол од четирите броеви.

 • Трио - Ова е облог на 3 броја кои ја вклучуваат нулата. Ако сакате да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на линијата што ја делат нула кутии и другите два броја.

 • Кошница - Ова е облог на 0, 1, 2 и 3. Ако сакате да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на аголот што го делат нула кутии и првата линија.

Како што можете сами да видите, внатрешните облози се прилично лесни за разбирање и паметење. Но, повторно така се и надворешните облози. Овие облози се ставаат надвор од полето со броеви на делот што опфаќа поголема група на броеви. Постојат 5 видови надворешни облози и тие се како што следува:

 • Црвена или црна – Ова е веројатно најпопуларниот и најпознат облог од сите. Можете да се обложите овде на бојата за која верувате дека топката ќе слета.

 • Непарни или парни – Ова е уште еден лесен облог каде што предвидувате дека добитниот број ќе биде непарен или парен.

 • 1 до 18 или 19 до 36 – Со овој облог предвидувате дали добитниот број ќе биде низок, од 1 до 18 или висок, од 19 до 36.

 • Десетина- Ова е облог на една од трите десетици кои се наоѓаат на распоредот на табелата.

 • Колони – Ова е облог на еден од броевите од трите колони.

 • Облог со змија – Ова е дополнителен облог што може да се најде на одредени маси за рулет. Овој облог ги опфаќа следните броеви 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 и 34. Причината зошто овој облог се нарекува облог змија е тоа што бројките создаваат форма на змија. Овој облог ги покрива црвените броеви, но има табели со облог со црна змија и овој облог ги опфаќа следните броеви 2, 6, 8, 10, 13, 17, 20, 24, 26, 29, 28, 31 и 35.

Најавените облози се специјални облози кои обично можете да ги најдете во француски рулет. И, бидејќи тие се вклучени во францускиот рулет, тие имаат и француски имиња.

 • Ќе започнеме со Voisins du Zéro облог кој е познат и како Облог на соседите. Овој облог ги покрива нулата и 7-те броеви на секоја страна од нулата. Кога сакате да го поставите овој облог, треба да користите 9 чипови за овој облог што опфаќа 15 броеви.
 • Le Tiers Du Cylindre е уште еден облог кој покрива многу бројки. Овој облог се наоѓа спроти тркалото и опфаќа 12 броеви. Броевите опфатени со овој облог се 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23,10, 5, 24, 16 и 33.
 • Орфелини е уште еден популарен облог што опфаќа 8 броеви, 1, 6, 9, 14, 17, 20, 31 и 34.
 • Jeu Zero облогот опфаќа 3 соседи на нула слот на секоја страна од тркалото.

Има многу други интересни облози што можете да ги ставите кога играте рулет. Овде, во овој преглед, опфативме многу од нив, но ако сте љубопитни и ги научите основите, после тоа можете лесно да истражувате различни игри и да видите како работите функционираат за себе.

Откако ќе ја разберете играта, нема да имате никакви проблеми. Добрата вест е што можете да играте која било игра што ја сакате во Casino Room бесплатно. Казиното ќе ви додели виртуелни пари за да можете да ја играте играта во забавен режим и да вежбате. Единствените игри што можете`играњето во забавен режим се игри во живо.

Total score8.0
Добрите
+ Агресивни бонуси
+ Достапно казино во живо
+ Џекпот игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)