CasinoRoom - Live Casino

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Live Casino

Игрите во живо во Casino Room се обезбедени од Evolution Gaming, најдобриот провајдер на софтвер кога станува збор за овие видови игри. Откако ќе се приклучите на семејството на Казино Соба, можете да уживате во една од следниве игри:

 • Крајниот Texas Hold'em
 • Казино Холдем
 • Рулет во живо
 • Baccarat во живо
 • Блек Џек во живо
 • Карибите Студ покер
 • Покер со три карти
 • Во живо заеднички нерешено Блек Џек
 • Казино рулет во живо од NetEnt

Блек Џек во живо

Во Casino Room, можете да најдете различни видови блек џек за играње. Можете да започнете со традиционалниот Блек Џек, а потоа да пробате бесконечен блек џек и бесплатен блек џек за обложување, изборот е ваш. Ова е лесна за учење игра која може да се игра со часови без да се чувствувате досадно. Уште повеќе, со Live Blackjack можете виртуелно да седите спроти дилерот во живо и да уживате во забавата и возбудата што оваа игра треба да ги донесе.

Ако постигнете Блек Џек со првите две картички, ќе добиете исплата со коефициент 3:2.

Блек Џек во живо ги има истите правила како и секоја друга блек џек игра. Но, ако сте почетник, ќе ги поминеме правилата уште еднаш. Целта на играта е да се победи дилерот`Раката без да се надмине 21. Личните картички имаат вредност од 10, кецовите се нешто како Џокер картите кога станува збор за Блек Џек. Тоа е затоа што Асот може да има вредност од 1 или 11, што и да прави подобра рака.

Играта започнува со 2 карти, каде што еден од дилерот`s картичките се скриени. Откако ќе ги видите вашите две карти и дилерот`s up картичка ќе треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Ако сте задоволни со вашите карти, можете да застанете и да го завршите кругот, или можете да удрите и да побарате друга карта. Ако вкупната вредност на вашата рака е над 21, ќе пропаднете и дилерот ја добива оваа рака.

Најдобрата рака е да имаш поделено 10 и кец од самиот почеток. Ова е природен Блек Џек и без разлика на раката на дилерот вие сте победник. Кога ќе добиете 2 карти со иста вредност, можете да ги поделите вашите карти и да ги играте како две посебни раце. Исто така, ќе мора да го удвоите облогот затоа што секоја нова рака вреди за оригиналниот облог.

Рулет во живо

Рулетот во живо е веројатно најпопуларната казино игра во живо, а во Казино собата можете да уживате во различни варијанти на играта. Ако веќе сте запознаени со играта, тогаш нема да имате проблеми да научите да ја играте верзијата во живо. На екранот ќе ги видите тркалото и табелата за обложување. Она што ги прави игрите во живо да се истакнат во толпата е фактот дека дилер од реален живот ги става вашите облози со вистински чипови во реално време.

Обично има два вида тркала, европски рулет и американски рулет. Единствената разлика помеѓу овие две е тоа што европското тркало има 37 индивидуални џебови со броеви од 1 до 36 и една нула, додека американското тркало има 38 индивидуални џебови, повторно со бројки од 1 до 36, една нула и двојна нула. .

Разлика има и во куќниот раб, имено европскиот рулет нуди куќен раб од 2,7%, а американскиот рулет нуди куќен раб од 5,26%. Ако сте почетник, ви предлагаме да играте Европски рулет, но ако сте повеќе подготвени за предизвик, тогаш американското тркало ќе биде совршено за вас.

Бакара во живо

Baccarat е уште една игра што може да ја играте во живо во казино соба. Ова е многу едноставна игра која ќе ја совладате за кратко време. Не мора да трошите часови и часови за учење комплицирани стратегии за победа пред да ја играте оваа игра.

Ова е една од најважните работи што го прават Baccarat многу привлечна игра меѓу играчите. Едноставно можете да уживате во една или две раце без да морате да се грижите за тие комплицирани правила. Уште повеќе, во собата во казино можете да ја играте играта бесплатно за да видите како работи софтверот и едноставно да добиете чувство на играта.

Најважното нешто во Baccarat е ставање облог. Пребројте ги вашите чипови и одлучете колку сакате да обложите и каков облог да ставите. Целта на играта е да се обложите на победничката страна, ова е чисто игра на среќа каде што треба да предвидите која рака ќе има вредност поблиску до 9. Можете да се обложите на Банкар`раката, играчот`s рака, или дека овие две раце ќе завршат со вратоврска.

Играта обично се игра со 6 или 8 палуби со карти, а играта започнува со 2 раце кои се делат на масата, едната е за Банкарот, а другата е за Играчот.

Играта започнува така што дилерот дели две карти за играчот и две карти за себе, и тие ја пресметуваат вредноста на секоја рака. Десетките и картите со лице се бројат како нула, Ацето се брои како 1. Ако вредноста на вашата рака е двоцифрен број, тогаш се брои само втората цифра. На пример, ако добиете 8 и 7, ова се собира до 15, тогаш вашата рака се брои како 5.

Ако примите две карти кои се собираат до 8 или 9, ова се нарекува природна рака, и вие ја добивате рундата. Ова е местото каде што играта завршува и облозите може да се наплатат.

Ако никој нема природна победа, тогаш играта продолжува. Ако имате резултат помеѓу 0 и 5, тогаш ќе треба да земете трета карта и ќе застанете на 6 или 7.

Правилата за банкарот се малку покомплицирани, но добрата вест е што го правите тоа`Не мора да ги научите овие правила за да имате успешна сесија.

Ако на играчот не му треба трета картичка, тогаш правилата за банкарот се исти. Тие ќе застанат на вкупно 6 и 7 и ќе извлечат трета карта на вкупно помеѓу 0 и 5.

Но, ако играчот извлече трета карта, тогаш ова се правилата за банкарот.

 • Кога играчот ќе извлече трета карта со вредност од 9, 10, лична карта или кец на десетка, банкарот црта ако неговата рака е со вредност помеѓу 0 и 3 и стои ако нивната рака е со вредност помеѓу 4 и 7.
 • Кога играчот ќе извлече трета карта со вредност од 8, Банкарот црта ако неговата рака е со вредност помеѓу 0 и 2, и стои ако неговата рака е со вредност помеѓу 3 и 7.
 • Кога играчот ќе извлече трета карта со вредност од 6 или 7, Банкарот црта ако неговата рака е со вредност помеѓу 0 и 6, и стои ако неговата рака е со вредност од 7.
 • Кога играчот ќе извлече трета картичка со вредност од 4 или 5, Банкарот црта ако неговата рака е со вредност помеѓу 0 и 5, и стои ако раката е со вредност од 6 или 7.
 • Кога играчот ќе извлече трета карта со вредност од 2 или 3, Банкарот црта ако неговата рака е со вредност помеѓу 0 и 4, и стои ако неговата рака е со вредност од 5, 6 или 7.

Откако ќе се поделат сите карти, поените се бројат и се одредува победникот.

Облог за врзување

Понекогаш, многу ретко, Банкарот и Играчот имаат ист резултат и играта завршува нерешено. Ако тоа се случи, тогаш облозите на Банкарот и облозите на Играчот се враќаат, а се плаќа само најдоброто на Нерешено. Исплатата за вратоврската е 8:1, а во некои казина, исплатата за нерешен облог оди дури 9:1.

Покер во живо

Играта покер датира од Германија во 16 век кога се играла со името Почен. Тоа беше само во 1830 година кога играта беше попрефинета и стана позната како покер. Денес, постојат стотици верзии на покер и не постои ниту еден човек кој има засолниште`не слушнав за тоа.

Покерот е игра на среќа како и секоја друга игра, но во исто време бара вештина која ќе ви треба цел живот за да ја усовршите.

Играта се игра со стандарден пакет карти од 52, а во некои игри се додаваат и џокери. Најважното нешто што треба да го научите е вредноста на рацете. Раката за покер се состои од 5 карти и ова се различните комбинации:

 • Пет од еден вид - Ова е најдобрата рака во покер и обично е достапна во игра каде што е вклучен Џокер. Така, пример за пет од еден вид е кога имате четири 10-ки и вајлд-карта, или два кралеви и 3 вајлд-карти.
 • Стрејт Флеш - Ова е најдобрата рака кога се користи стандардно пакување. Стрејт флеш се состои од 5 карти од истите костуми во низа. Највисоко рангиран стрејт флеш е A, K, Q, J и 10 од еден костум. Оваа рака е позната и како Royal Straight Flush.
 • Four of a Kind – Ова е рака која се состои од 4 карти со иста вредност, а петтата картичка не е важна овде.
 • Фул Хаус - Ова е рака која е направена од три карти од еден ранг и две карти од друг ранг, како три 7-ки и два Аса.
 • Флеш - Ова е рака која е направена од пет карти со ист костум и не во низа.
 • Стрејт - ова е рака која е направена од 5 карти во низа, но во ист костум.
 • Три од еден вид - Ова е рака која е направена од три карти од ист ранг и две карти од различен ранг.
 • Два пара - Ова е рака која содржи пар од еден ранг и друг пар од различен ранг.
 • Еден пар - ова е рака која содржи само еден пар, а другите три карти се од различен ранг.
 • Без пар - ова е рака која нема ниту една од горенаведените комбинации. Ако ниту еден од играчите нема рака со повисок ранг, тогаш раката со највисока карта е победник.

Ако две раце се идентични, тогаш врзаните играчи го делат садот.

Игри во живо

Кога ќе одлучите да играте игри во живо во Casino Room, искуството ќе ви биде многу пријатно, а страницата е дизајнирана да биде лесна за навигација, така што нема да имате никакви проблеми. Не мора повеќе да сте дома за да играте во онлајн казино, се што ви треба е вашиот пренослив уред и сметка во Казино соба.

Играњето игри во живо е толку едноставно каде што сè што треба да направите е да изберете игра и да играте.

Сите игри во живо доаѓаат од различни провајдери на софтвер кои се лидери во индустријата.

Evolution Gaming е веројатно најпопуларниот провајдер на софтвер кој нуди казино игри во живо како ниедна друга. Компанијата е основана во 2006 година и оттогаш поминаа долг пат. Можете лесно да комуницирате со дилерите и да играте знаејќи дека ќе имате одлична можност за обложување.

Netent е уште еден провајдер на софтвер кој остави белег во индустријата за онлајн коцкање. Компанијата е основана далечната 1996 година, па може да се претпостави дека знаат што прават кога станува збор за онлајн коцкањето. Netent е познат по неговите познати прогресивни џекпот кои можат да го променат целиот ваш живот за малку.

Во Casino Room, можете да најдете различни казино игри во живо и во моментов, можете да играте:

 • Блек Џек
 • Бакара
 • Казино Холдем
 • Карибите Студ
 • Покер со три карти
 • Рулет

Исто така, можете да најдете некои популарни варијанти на ТВ игри, вклучувајќи:

 • Има или нема договор
 • Тркало за пари
 • Монопол
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)