CasinoRoom Преглед на казино - Payments

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Payments

Еден од добро познатите и најдоверливите начини на плаќање, Neteller и Skrill, е достапен во Casino Room. Единствениот недостаток е што тие не нудат Pay Pal во овој момент, но наскоро може да го додадат како друга опција за плаќање.

Максималниот износ што можете да го повлечете за 7 дена е 10.000 УСД. Максималниот износ што можете да го повлечете за 30 дена е 30.000 УСД. Казино соба може да ви дозволи да повлечете поголема сума, но прво треба да го договорите тоа со Поддршката за корисници.

Ова се начини на плаќање што се достапни во Casino Room, MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, WebMoney, банкарски трансфер, Trustly и Ukash.

Правила за готовина

  • Може да направите повлекување на дебитни и кредитни картички, но само на Visa и Master Card. Ако депонирате со Master Card International, тогаш можете да побарате повлекување преку банкарски трансфер.

  • Повлекувањата се обработуваат на истиот начин на плаќање што сте го користеле за депозити. Ако имате повеќе од една кредитна или дебитна картичка регистрирана во казиното, тогаш повлекувањето ќе се обработи на кредитната или дебитната картичка што сте ја користеле најмногу во последните 6 месеци.

  • Минималниот износ што можете да го повлечете е само 10 долари. Некои начини на плаќање може да наплаќаат такси за обработка на повлекувања, но тие ќе бидат јасно наведени ако тоа го прават.

  • Казиното го задржува правото да откаже повлекување доколку дознае дека сте ги прекршиле Условите и правилата на бонусот или ако дознаат дека сте преземале некоја измамничка активност.

  • Казиното го задржува правото да одвои време за да го потврди вашиот идентитет и да спроведе безбедносни и други внатрешни процедури за вашата сметка.

  • Ако казиното забележи каква било сомнителна активност на вашата сметка, тие ќе ве пријават до соодветните органи и ќе ја затворат вашата сметка.

Total score8.0
Добрите
+ Агресивни бонуси
+ Достапно казино во живо
+ Џекпот игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)