CasinoRoom - Responsible Gaming

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Responsible Gaming

Онлајн коцкањето стана составен дел на луѓето`живее. Бидејќи индустријата постојано расте и секојдневно сме опкружени со информации за истите, безопасно однесување како што е коцкањето може да предизвика некои проблеми за мала група луѓе.

Зависноста од коцкање е сериозен проблем и треба да се третира како таков. Кога една личност`Во животот доминираат игрите на среќа, а кога ќе почнат да го користат коцкањето како средство за бегство, може да се појави проблем. Казино соба прави се што е во нивна моќ за да им помогне на играчите кои развиваат проблематично коцкање.

Предлагаме, како превентивна мерка, да поставите лимит за депозит во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка. Ова ќе ви помогне да ја контролирате играта дури и пред да се појави проблем. Откако ќе го достигнете лимитот што претходно сте го поставиле, нема да можете да уплатите.

Самооценувањето е уште еден начин на кој можете да видите дали вашите навики за коцкање земаат погрешен правец. Гледате, зависноста од коцкање, исто како и секоја друга зависност не е очигледна на почетокот. А, тестот за самооценување ќе ви помогне да одредите дали имате проблем или не.

 • Дали коцкањето ви се мешаше во работата или студиите во последните 12 месеци?
 • Дали имавте повторени расправии со семејството и пријателите во последните неколку месеци?
 • Дали криевте колку време и пари потрошивте на коцкање во последните неколку месеци?
 • Дали сте излажале некого дека сте победиле кога сте изгубиле?
 • Дали имавте периоди во последните неколку месеци кога сè што можевте да помислите е коцкање?
 • Дали имавте периоди во последните неколку месеци каде што сè што можевте да помислите е коцкање?
 • Дали откривте дека ја зголемувате сумата во последните неколку месеци?
 • Дали го користевте коцкањето како начин да се ослободите од лошото расположение во последните неколку месеци?
 • Дали требаше да се коцкате во последните неколку месеци за да избегнете лични проблеми?
 • Дали се вративте по голема загуба за да се обидете да ги вратите парите?
 • Дали во последните неколку месеци требаше да се коцкате повеќе и повеќе со надеж дека ќе заработите повеќе пари и ќе се ослободите од долгот што веќе го имате?
 • Дали мораше да крадеш или да позајмиш пари за да се коцкаш во последните неколку месеци?
 • Дали позајмувавте пари во многу прилики од вашето семејство или пријатели за да имате повеќе за коцкање или за да вратите долг?
 • Дали имавте силна желба да се коцкате во последните неколку месеци што можевте`не мислиш на ништо друго?
 • Дали се чувствувавте немирно или раздразливо кога се обидувавте да се откажете од коцкањето?

Ако одговорот на повеќето од овие прашања е „да“, тогаш треба да размислите да се одморите од коцкањето. Постојат неколку работи што можете да ги направите на вашиот профил. Можете да започнете со пауза од коцкањето. Имате можност да земете слободно време, со што вашата сметка ќе се затвори 24 часа. Ако тоа не е доволно и верувате дека ви треба подолга пауза, тогаш треба да размислите за самоисклучување. Ова ќе ви овозможи да ја затворите вашата сметка најмалку 6 месеци до 5 години. Имајте на ум дека штом ја преземете оваа драстична мерка, можете`да го промените, но наместо тоа, ќе мора да почекате да заврши периодот на самоисклучување. Во овој период, треба да се воздржите од обиди за отворање нови сметки.

Проблем со коцкање

Можете исто така да побарате стручна помош за да се изборите со оваа зависност. Не постои лесен излез, исто како и со било кој друг зависност, коцкањето може да предизвика проблеми во секој аспект од вашиот живот, така што мора да го преземете секој можен чекор кон закрепнување. Постојат некои организации со кои можете да контактирате за да ви помогнат со насоки и совети:

Одговорно играње

Клучот за успешно коцкање е паметното играње. Треба да имате граници и треба да научите да следите некои едноставни правила, за почеток.

 • Правете редовни паузи кога играте.
 • Поставете граница и држете се до неа.

Откако ќе ја достигнете вашата граница, не ја зголемувајте. Имајте на ум дека ако побарате од казиното да го зголеми вашиот лимит, ова нема да биде ефективно веднаш. Ќе мора да чекате помеѓу 24 часа и 3 дена во зависност од вашата јурисдикција.

 • Исто така, треба да одлучите која треба да биде вашата сума за добивка, а штом ќе ја достигнете таа сума треба да престанете да играте.
 • Дури и пред да започнете да играте, одлучете колкави ќе бидат вашите загуби.
 • Никогаш не играјте кога сте под дејство на алкохол или други лекови.
 • Никогаш не играјте кога се чувствувате депресивно.
 • Платете само кога сте целосно одморени и со остар ум.

Проверка на реалноста

Дури и играчите кои ги контролираат своите навики за коцкање треба одвреме-навреме да направат пауза. Во одреден момент од животот, сите ние имаме работи на кои треба да се концентрираме, и коцкањето, иако забавната активност може да го одвлече вниманието во одредена точка. Казино соба ви овозможува да направите пауза некаде помеѓу 7 дена и 6 месеци, а по истекот на паузата, секогаш можете да ја продолжите, доколку е потребно.

За тоа време, нема да добивате е-пошта или текстуални пораки, а штом ќе истече времето за пауза, вашата сметка автоматски ќе се отвори повторно. Доколку не сте сигурни која опција најдобро ќе ви одговара, ве советуваме да контактирате со поддршката за корисници и заедно со нив да одлучите кој чекор да го преземете.

Овозможувањето пауза е многу едноставно. Сè што треба да направите е да отидете во делот „Суспендирај сметка“ во вашата сметка и од таму да изберете „Сакам да одморам“.

Имате неколку опции достапни овде. Можете да паузирате 7 дена, 30 дена, 3 месеци или 6 месеци.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)