Casiqo Преглед на казино

CasiqoResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус за враќање на готовина 10%
Ново казино
Плати N Играј за DE NL FI
10% Cashback
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Ново казино
Плати N Играј за DE NL FI
10% Cashback
Casiqo is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Играчите на онлајн казино можат да добијат пристап до многу бонуси на Casiko. Тие нудат бонус за регистрација, бесплатни вртења, ВИП и лојалност и некои други промоции.

Games

Games

Вкупно, има над 1.000 игри на Casiko.com. Сите игри може да се поделат во 7 категории. Еве ги имињата на секоја категорија: Блек Џек, Покер, Бакара, Игри на маса, Слотови, Казино во живо и Рулет.

+14
+12
Затвори

Software

Казиното Casiqo вклучува тони софтвер за добро корисничко искуство. Вкупните броеви на софтверите се 12 и еве ги нивните имиња:

 • Аматик индустрии
 • Ендорфина
 • Play'n GO
 • Playtech
 • Quickspin
 • Опуштете се играње
 • 1x2 Игри
 • Ваздан
 • Тандеркик
 • Бестсофт
 • Elk Studios
 • Еволуција игри
Payments

Payments

Casiqo е едно од најдобрите онлајн казина, па затоа нуди сигурни и лесни начини за депонирање и повлекување. Можете да ја финансирате вашата сметка Casiqo користејќи еден од методите 5 и да вршите повлекувања брзо и сигурно. Со лесните процеси за депонирање и повлекување, можете да се фокусирате на играње на вашите омилени игри наместо да се грижите за финансиските трансакции.

Deposits

Казико казино има над а десетина методи на депозит. Еве ги имињата на сите методи:

 • Виза
 • Скрил
 • Mastercard
 • Нетлер
 • Брз трансфер
 • Маестро
 • Доверливо
 • EPS
 • EcoPayz
 • Софорт
 • iDeal
 • iDebit
 • instaDebit
 • Неосурф
 • Цимплер
 • Софорт
 • Инстант банкарски трансфер на Klarna

Withdrawals

Казиното им нуди на своите корисници и неколку опции за повлекување. Еве ги имињата:

 • MasterCard
 • Нетлер
 • Брз трансфер
 • Банкарски жичен трансфер
 • Доверливо
 • Неосурф
 • Виза
 • Скрил

Различни методи на повлекување имаат различно време на повлекување. Еве го времето за повлекување за сите методи.

 • Плаќања со картичка: 1-5 дена
 • Банкарски трансфери: 1-5 дена
 • Е-паричници: 0-1 часа
 • Време на чекање: 24 часа
Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+5
+3
Затвори

Languages

Casiko онлајн казиното поддржува неколку јазици. Корисниците можат да играат игри, да читаат ЧПП и да поставуваат прашања на различни јазици.

Достапните опции се англиски, француски, финиш, германски, полски и норвешки.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Casiqo . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Casiqo спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Casiqo на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за Casiqo , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. Casiqo ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

About

About

Casiko е онлајн казино во сопственост на N1 Interactive Ltd.

Casiqo е ново, иновативно онлајн казино лансирано во 2021 година. Со широко портфолио на излезни игри и огромни промоции за ентузијасти во казино. Веб-страницата за казино Casiqo има премиум чувство, со мобилна апликација за играчи на казино во движење. Тоа е солиден избор кој ги носи потребните елементи за беспрекорно гејмерско искуство.

Casiqo нуди широк каталог за коцкање, флексибилни банкарски опции и бонус понуди. Казиното е лиценцирано и регулирано со законите на Малта. Тој е безбеден и безбеден за сите корисници.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Создавањето сметка е првата фаза од вашата авантура со играње Онлајн Казино . Кај Casiqo , процесот на создавање сметка е едноставен и може да се заврши со само неколку едноставни чекори. Откако ќе се регистрирате за сметка, можете да уживате во сè што нуди оваа врвна страница за коцкање преку Интернет. Поминете низ голем избор на игри, земете тони интересни понуди и потпирајте се на професионална поддршка.

Support

Casiko обезбедува повеќе опции за контактирање со поддршката. Корисниците имаат пристап до делот ЧПП за да го најдат одговорот што го бараат или да се обратат до агент за поддршка на клиентите. За прашања кои не се одговорени во делот ЧПП, корисниците можат да контактираат со поддршката за корисници и да добијат моментален одговор.

Во такви случаи, корисниците можат или да стапат во контакт со претставникот за поддршка на корисници преку поддршка за е-пошта или разговор во живо.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Casiqo специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Casiqo . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со Casiqo , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди Casiqo .