Casoola Преглед на казино

Age Limit
Casoola
Casoola is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Со млад и смел интерфејс, Casoola го прави светот на онлајн казиното да изгледа како видео игра. Ова е казино кое е лиценцирано од Малта и Обединетото Кралство и е основано во 2020 година. Тие вклучуваат меѓу нивните опции слотови и џекпот, казино во живо и многу виртуелни игри од различен софтвер.

Games

Казино игрите, традиционални или модерни, се еден од најважните делови што Casoola им ги нуди на коцкарите. За разлика од другите онлајн платформи, една од најважните игри во Casoola е рулетот, кој нуди многу видови и алтернативи. Исто така, постојат различни верзии на блек џек, покер, бакара, па дури и бинго игри развиени од многу софтвер. Ова онлајн казино има инстант игра, што им овозможува на играчите да играат брзо, безбедно и многу удобно. Исто така, има платформа која се прилагодува на многу мобилни уреди, што го прави искуството на играње Casoola интегрално. .

Withdrawals

И опциите за повлекување не се премногу, но вклучуваат една многу важна: жичен трансфер, што овозможува да се изврши трансфер со заработените пари во речиси секоја земја. Casoola нуди и опции како Visa, MasterCard, Neteller, Skrill или EcoPayz, преку кои може да се надополнат другите можности.

Bonuses

Многу бонуси и од различни видови се нудат од Casoola. Неговиот бонус за добредојде е многу привлечен, особено за младите корисници, бидејќи нуди 100% до 300 ЕУР, УСД или GBP. Покрај тоа, тие имаат бонуси за вториот и третиот депозит, како и бонус за депозит за натпревар кој се состои од 25% до 400 ЕУР, УСД или GBP.

Languages

Главната јазична опција што ја нуди Casoola е англискиот. Речиси сите алтернативи се понудени на овој јазик, а корисниците можат дури и да избираат помеѓу англиски од Канада, Јужна Африка, Обединетото Кралство, Индија или воопшто европски англиски. Покрај англискиот, Casoola е достапен и на германски, норвешки и фински. Вкупно 27 различни монети нуди Casoola на своите играчи. Повеќето од нив се европски валути, како што се еврото, фунтата (достапна само за британски жители), швајцарскиот франк, норвешката круна или хрватската куна. Има и други валути, како што се мексиканскиот пезос, кинескиот јуан или јужноафриканскиот ранд.

Software

Casoola има скратен список на даватели на софтвер за казино, но на тој список има многу важни имиња кои даваат многу квалитет на игрите. Меѓу софтверите се NetEnt, Microgaming, iSoftBet, Red Tiger Gaming, Quickspin, Play'n Go, Gamomat, меѓу некои други. Неколку од овие софтверски компании се добро познати во светот.

Support

Ако агентите на клиентите не одговорат брзо преку разговор во живо или телефонски повик, е-поштата е следната најдобра опција. Агентите за грижа за корисници се многу брзи и професионални во справувањето со прашањата на играчите. За основни прашања и општи информации, Casoola казиното има дел за ЧПП што има за цел да ги просветли новите играчи пред да почнат да играат. За да се постигне контакт помеѓу играчите и тимот на Касула, постојат само две опции. Првиот е да се јавите преку телефонски број, достапен за цела Европа: 00356 27782825. Освен тоа, Casoola нуди и адреса за е-пошта за да одговори на проблемите: support@casoola.com. За жал, тие немаат услуга за разговор во живо.

Deposits

Иако нема премногу опции за депозит, повеќето луѓе можат да депонираат во Casoola, бидејќи ова онлајн казино дава можност да се депонира со Visa или MasterCard, како и со Maestro. Од друга страна, можно е и депонирање преку виртуелни паричници како Neteller или Skrill, што е многу поволно за младата јавност.

Total score7.3
Добрите
Лошите
- Разговор во живо достапен само за регистрирани корисници

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (30)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (26)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Бахреин
Бугарија
Венецуела
Грузија
Индија
Канада
Катар
Кина
Кувајт
Мексико
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Унгарија
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (5)
Live Playboy Baccarat
Wheel of Fortune
Блек ЏекРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (11)