Casumo

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Casumo е прилично ново онлајн казино кое обезбедува игри преку своите десктоп и мобилни платформи. Ова е компанија од Малта која има лиценца да работи со бизнис за игри на далечина. 

Во 2015 година казиното доби лиценца од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство да работи во Обединетото Кралство. Во 2019 година, казиното Касумо доби 5-годишна лиценца од данскиот орган за коцкање да работи во Данска.

Прочитајте го нашиот целосен преглед на Casumo и испробајте го ова онлајн казино денес.

/casumo/about/

Games

Ако барате одличен избор на онлајн игри, тогаш Casumo треба да биде вашата следна дестинација. Прелистувачот на игри е вашиот портал за откривање повеќе од 2000 онлајн игри. 

Ако сте љубител на игри во казино во живо, добро прицврстете се, бидејќи можете да најдете некои од најинтересните и најинтерактивни казино игри во живо. Други игри понудени во казиното Casumo вклучуваат:

 • Бакара
 • слотови
 • покер
 • Бинго
 • Спортско обложување
 • Блек Џек

Withdrawals

Casumo гарантира дека ќе ги прегледа сите повлекувања во рок од 72 часа, па дури и побрзо откако ќе ги добијат сите потребни документи. Кога повлекувањето е одобрено, обично се потребни до 3 работни дена пред средствата да бидат достапни на вашата сметка за банкарски трансфер.

 • ВИЗА - 1-5 работни дена по одобрувањето
 • Skrill - инстант
 • Neteller - Инстант
 • Банкарски трансфери - 1-5 дена по одобрувањето

Bonuses

Има многу бонуси што се нудат откако ќе се регистрирате за казино Casumo. Тие ви даваат можност да играте 20 бесплатни вртења на слотот Jammin' Jars. 

Ова е бонус без депозит, што значи дека можете да ги вртите тие ролни без да треба да вложувате депозит. Ако изберете да депонирате пари, исто така се нудат голем број различни бонуси за нови играчи.

Прочитајте повеќе за различните бонус понуди подолу!

Payments

Casumo им овозможува на играчите да користат различни начини на плаќање за да направат и депозити и повлекувања. Треба да имате предвид дека кога сакате да направите повлекување има минимален износ од најмалку 10 долари. 

Нема ограничувања за тоа колку можете да повлечете во одредена временска рамка, но постои ограничување за тоа колку можете да повлечете во една трансакција.

Account

Пред да можете да ја користите веб-локацијата Casumo, прво треба да креирате сметка. Ова може да се направи во неколку едноставни чекори. Ќе биде побарано да споделите некои информации со казиното, вклучувајќи:

 • Твојата електронска пошта
 • Лозинка
 • Мобилен број
 • Направете корисничко име
 • Твоето целосно име
 • Изберете го вашиот пол
 • Вашиот поштенски број
 • Градот
 • Име на улица
 • куќен број
 • Дата на раѓање

Languages

Веб-страницата на Касумо е достапна на многу јазици, вклучувајќи англиски, фински, германски, норвешки, шведски и дански.

Mobile

Мобилните уреди се на нивниот избор во моментов и секој се обидува да се справи со целата своја работа на својот рачен уред, а обложувачите не се исклучок. 

Така, наместо да чекаат да добијат пристап до работната површина, играчите можат да уживаат во својата омилена игра во движење кога и да посакаат. Само поради оваа причина, Casumo казиното ја има целата нивна веб-страница и портфолио достапни преку мобилен уред. 

Казиното е погодно и за iOS и за Android уреди и нуди одлично искуство со игри. Апликацијата е лесна за користење и веднаш ги ангажира потрошувачите со нивната графика и авантуристичка приказна. 

Дури и на вашиот мобилен телефон, можете да уживате во опцијата „игра за забава“ доколку сè уште не сте сигурни дали треба да играте за вистински пари или не. Апликацијата користи HTML5 и може да се репродуцира на речиси секој вид на мобилен телефон и таблет. 

Треба само да бидете сигурни дека користите тековна верзија на прелистувачот Chrome, Safari, Firefox или Opera.

Погрижете се да го прочитате нашиот целосен преглед на Casumo за мобилни телефони овде.

Live Casino

Во Casumo можете да најдете дилерски игри во живо од Evolution Gaming и Net Entertainment. Овие двајца се сметаат за најдобри даватели на казино игри во живо. Може да најдете вкупно 11 игри со различни опции за обложување, така што и ниските и високите ролки можат да најдат нешто за себе.

Погрижете се да го проверите нашиот целосен преглед на Casumo во живо овде.

Promotions & Offers

Кога ќе одлучите да играте во казиното Casumo, нема да ви се бара да користите никакви промотивни кодови. Во денешно време, повеќето бонуси за добредојде може да се прифатат кога ќе го направите вашиот прв депозит. 

Општо земено, сајтовите што нудат промотивни кодови се оние што се домаќини на повеќе платформи за игри и со давање кодови тие можат да прават разлика помеѓу секоја промоција. Овие промотивни кодови ќе ги добивате преку промотивни мејлинг листи во повеќето случаи.

Responsible Gaming

Касумо со гордост вели дека имаат тим од амбасадори за поддршка на играчи кои се обучени и искусни да им помогнат на играчите подобро да ги разберат знаците на зависност. Тие се достапни 24/7 за да одговорат на кое било прашање и да ве советуваат да ја добиете потребната помош.

Support

Ако имате прашања, секогаш можете да контактирате со линијата за поддршка на Casumo казиното на неколку различни начини. Општо земено, најзгодниот и најефикасен начин за играчите е контактирање со Поддршката за разговор во живо на Casumo.

Deposits

Правењето депозит во казиното Casumo е прилично едноставно. Постојат неколку работи што треба да ги направите прво. Треба да се најавите на вашата сметка и да се упатите кон Касиерот. Допрете го износот на валутата и потврдете дека начинот на депозит е точен.

Casumo Casino deposit options and how fast the money arrives https://www.onlinecasinorank.org

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Casumo во нашите ЧПП.

Affiliate Program

За да се приклучите на Casumo Affiliate Програмата, треба да се регистрирате за една. Процесот е многу едноставен и брз. Треба да пополните некои информации и да ја испратите вашата апликација. Казиното ќе ја потврди вашата сметка и најверојатно ќе ве пречека како партнер на Casumo.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (20)