Casumo Преглед на казино - About

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Casumo е прилично ново онлајн казино кое обезбедува игри преку своите десктоп и мобилни платформи. Ова е компанија од Малта која има лиценца да работи со бизнис за игри на далечина. 

Во 2015 година казиното доби лиценца од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство да работи во Обединетото Кралство. Во 2019 година, казиното Касумо доби 5-годишна лиценца од данскиот орган за коцкање да работи во Данска.

Прочитајте го нашиот целосен преглед на Casumo и испробајте го ова онлајн казино денес.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на казиното е Casumo Services Limited Casinos, а нивниот сегашен извршен директор е Шели Сатер-Хадад.

Број на лиценца

Casumo има лиценца од органот за игри на Малта која важи до 4 септември 2027 година. Нивниот број на лиценца е MGA/B2C/217/2012.

Каде се базира Casumo?

Казиното е со седиште во Малта, но тие имаат седишта во Барселона и Гибралтар. Нивната сегашна адреса е Unicorn Center, Triq il-Uqija, Swieqi, SWQ 2335, Малта.

Total score10.0
Добрите
+ Достапна е апликација
+ Неограничени повлекувања
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)