Casumo - Account

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Пред да можете да ја користите веб-локацијата Casumo, прво треба да креирате сметка. Ова може да се направи во неколку едноставни чекори. Ќе биде побарано да споделите некои информации со казиното, вклучувајќи:

 • Твојата електронска пошта
 • Лозинка
 • Мобилен број
 • Направете корисничко име
 • Твоето целосно име
 • Изберете го вашиот пол
 • Вашиот поштенски број
 • Градот
 • Име на улица
 • куќен број
 • Дата на раѓање

Откако ќе ги внесете сите потребни детали, само прифатете ги условите и кликнете на Потврди и вашата бесплатна сметка е креирана. Само направете го вашиот прв депозит и можете да започнете да ги истражувате сите авантури што ги нуди казиното.

Ако сакате да останете на врвот на сите најнови во Casumo, ве советуваме да се согласите да ги добивате нивните медиуми, на овој начин ќе знаете во секое време кога постои тековна промоција што можете да ја искористите.

Процес на верификација

Од клучно значење е да го потврдите вашиот идентитет што е можно поскоро, за да немате никакви проблеми подоцна кога ќе се обидете да направите повлекување. За да го потврдите вашиот идентитет, можеби ќе треба да испратите доказ за следново:

 • Вашата возраст
 • Вашиот идентитет
 • Земјата на живеење

Casumo Casino account registration picture

Методи на депозит и повлекување

Ќе треба да обезбедите одредени документи за поддршка на клиентите. Ако имате какви било сомнежи или прашања, не двоумете се да контактирате со службата за корисници и тие со задоволство ќе ви помогнат.

Кога ќе се регистрирате за сметка од вас ќе биде побарано да изберете единствено корисничко име и лозинка што ќе ви бидат потребни подоцна за да се најавите на вашата сметка. Треба да ги чувате овие информации безбедни и да не ги споделувате со никого.

Казиното нема да биде одговорно за каква било злоупотреба или злоупотреба на вашата сметка. Ако мислите дека некој друг ги користи вашите податоци за најавување, треба да ја контактирате поддршката за корисници што е можно поскоро и да побарате нови детали за најавување.

Бонус за нова сметка

Кога ќе ја креирате вашата нова сметка во Casumo, имате право на бонус за добредојде до 300 УСД кога ќе го направите вашиот прв депозит. Дополнително на ова, ќе добиете 20 вртења без депозит на Starburst. Ако го прифатите бонусот, треба да ги обложите средствата за бонусот 30 пати пред да можете да направите повлекување.

Оваа бонус понуда звучи совршено. Минималниот депозит што треба да го направите за да го побарате бонусот е 10 долари и целосно зависи од вас да одлучите за големината на понудата со која сакате да играте.

Casumo нуди различни начини на плаќање од кои можете да изберете за да направите депозит. Единственото нешто на што треба да внимавате овде е дека откако ќе го изберете начинот на депозит, треба да го користите истиот метод подоцна за повлекување.

Откако ќе го направите вашиот прв депозит, сè зависи од вас што сакате да играте. Можете да изберете од преку 850 слот игри, или можете да се упатите до дилер во живо или да проверите некои многу игри со карти достапни во Casumo.

Нема да ви треба бонус код за да ја побарате понудата за бонус. Бонусните средства ќе бидат префрлени на вашето салдо во моментот кога ќе го направите првиот депозит.

Како да ја побарате понудата за добредојде на Casumo?

За да ја побарате понудата за добредојде, прво треба да креирате сметка и да го направите вашиот прв депозит. Процесот е прилично едноставен, но за доброто на аргументот ќе ве водиме низ него уште еднаш:

 • Креирајте нова сметка – Ќе треба да го пополните едноставниот формулар за регистрација. Кога ќе го направите тоа, проверете дали сите информации се точни, така што нема да имате никакви проблеми подоцна кога ќе се обидете да направите повлекување.
 • Направете депозит - Во овој чекор, треба да го изберете претпочитаниот начин на плаќање и да направите депозит. Ако сакате да го барате бонусот, не користете Neteller или Skrill, бидејќи тие се исклучени од понудата.
 • Завршете го депозитот – Минималниот депозит потребен за барање бонусот е 10 УСД, а максималниот депозит е 300 УСД. Казиното ќе одговара на 100% од износот што ќе одлучите да го депонирате.
 • Соберете ги вашите бесплатни вртења - ќе добиете и 20 бесплатни вртења за играње на еден од најпопуларните онлајн слотови, Starburst.
 • Соберете ги вашите добивки - Пред да можете да ги соберете вашите добивки, прво треба да ги исполните барањата за обложување. Откако ќе го направите, бонусните средства ќе бидат отклучени и ќе можете да ги барате вашите добивки.
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)