Casumo - Affiliate Program

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Affiliate Program

За да се приклучите на Casumo Affiliate Програмата, треба да се регистрирате за една. Процесот е многу едноставен и брз. Треба да пополните некои информации и да ја испратите вашата апликација. Казиното ќе ја потврди вашата сметка и најверојатно ќе ве пречека како партнер на Casumo.

Во овој момент, Casumo Affiliates нудат само дел од приходите. Можете да заработите провизија помеѓу 25% и 45%. Партнерите можат да заработат пари, но во исто време можат и да загубат, што значи дека може да има негативна нето заработка. Но, добрата вест е дека Casumo Affiliates не поддржува негативно пренесување. Во Casumo Affiliates можете да најдете низа функции кои ќе ви помогнат да заработите повеќе. Можете да ја видите вашата статистика со користење на софтверот NetRefer. Ова е многу корисна платформа која ви нуди сеопфатни извештаи за заработените приходи. Друга многу популарна карактеристика е отсуството на месечни преноси. Веб-страницата нуди бројни опции за обработка на плаќања, вклучувајќи Neteller, Skrill и банкарски трансфер. Може да очекувате да добивате исплати во првите петнаесет дена од секој месец. Минималниот износ на прагот е 100 УСД, а во случај износот да биде под 100 УСД, тогаш нема да добиете исплата, туку ќе се пренесе во следниот месец.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)