Casumo - Bonuses

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Има многу бонуси што се нудат откако ќе се регистрирате за казино Casumo. Тие ви даваат можност да играте 20 бесплатни вртења на слотот Jammin' Jars. 

Ова е бонус без депозит, што значи дека можете да ги вртите тие ролни без да треба да вложувате депозит. Ако изберете да депонирате пари, исто така се нудат голем број различни бонуси за нови играчи.

Прочитајте повеќе за различните бонус понуди подолу!

Значи, ќе добиете бонус без депозит кој е 20 бесплатни вртења на Jammin Jars. Потоа од вас се бара да направите депозит, минималниот услов за депозит е 20 УСД и може да побарате 100% бонус за депозит до 500 УСД. Обложувањето и за бонусните средства и за бесплатните вртења е 30 пати. И добрата вест е дека можете да уживате во овој бонус додека сте во движење, играјќи на вашиот рачен уред.

Бонус за добредојде

Кога ќе ја креирате вашата сметка, можете да побарате бонус за добредојде што достигнува 1800 долари. Но, тоа не е сè, ќе добиете и 115 вртења без депозит. И ако имате среќа и освоите готовина, можете да направите повлекување откако ќе ги исполните барањата за обложување од 30 пати.

Оваа понуда изгледа навистина убаво и на крајот на краиштата, кој не би сакал да си игра со неверојатни бонус од 1800 долари. Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за оваа понуда е 10 УСД, а максимумот е 1000 УСД при вашиот прв депозит. Казиното ќе одговара на 100% од сумата што ја депонирате.

Казиното нуди голем број различни опции за плаќање за да можете да го изберете методот што го претпочитате и да го направите вашиот депозит. Откако ќе го направите тоа, можете да изберете од 850 различни игри за играње.

Како што рековме претходно, се што треба да направите за да го добиете бонусот за добредојде е да креирате сметка и да направите депозит. Ве советуваме да ги погледнете условите и условите пред да го прифатите бонусот и сами да се уверите дали тоа е нешто што би сакале.

Во случај да сте почетник, подготвивме едноставен водич чекор-по-чекор за вас како да ја добиете понудата за добредојде на Casumo:

  • Прво, прво треба да креирате сметка. Постои едноставен формулар за регистрација што треба да го пополните. Не можеме доволно да нагласиме дека е од клучно значење да се запишат точните информации.
  • Во следниот чекор, од вас се бара да направите депозит. Изберете го претпочитаниот начин на плаќање, но сакаме да истакнеме дека ако сакате да го добиете бонусот, не може да направите депозит користејќи Skrill и Neteller. Овие две опции за плаќање се исклучени од понудата.
  • Минималниот потребен депозит е 10 УСД доколку сакате да се квалификувате за понудата за бонус. Казиното ќе одговара на вашиот депозит 100% до 1000 долари.
  • Исто така, ќе добиете 15 бесплатни вртења што можете да ги играте и 100 бесплатни вртења поделени во првите пет дена на вашиот прв депозит.
  • Вториот и третиот депозит, можете да добиете депозит за натпревар од 100% до 400 долари
  • Откако ќе ги исполните вашите барања за обложување, можете да ги повлечете вашите добивки.

Бонус за лојалност

Веб-страницата на Casumo има тема за вселената, така што кога ќе се искачите на нивоата, ќе стигнете до нова планета. Ова е одличен додаток на казиното, визуелно е и додава повеќе возбуда. Програмата за лојалност во Casumo се состои од собирање поени за да достигнете повисоки нивоа.

Може да добивате различни награди, вклучувајќи бесплатни вртења и бонуси. Во принцип, колку повеќе време и пари трошите за играње игри, толку повеќе награди ќе добивате. Можете да ги видите вашите поени во лентата за напредок во вашата сметка. Кога лентата ќе се наполни, ќе достигнете ново ниво и шансите за освојување скапоцености се подобруваат. Можете исто така да собирате трофеи играјќи одредени игри и завршувајќи одредени задачи. Постојат предизвици кои се организираат многу често на страницата, а најчесто тоа се трки кои се достапни на ограничен временски период.

Бонус за повторно вчитување

Откако ќе го направите вашиот прв депозит, ве чекаат 4 бонуси за повторно вчитување во Casumo Casino. На вториот и третиот депозит, вашиот износ ќе биде зголемен за 50%, а на четвртиот и петтиот депозит, вашиот износ ќе се зголеми за 25%.

Бонус за натпревар

Кога ќе се регистрирате во Casumo Casino како нов играч, ќе добиете 20 бесплатни вртења на Starburst, Book of Dead или Jammin Jars, сето тоа зависи од тоа каде сте`свири од. Ако сакате да добиете бонус за натпревар, прво ќе треба да направите депозит. Casumo нуди многу дарежлив бонус, па можете да бидете сигурни дека сте го избрале најдоброто казино за играње. Ќе добиете 100% бонус за депозит за совпаѓање на вашиот прв депозит до $300. Мора да имате најмалку 18 години за да аплицирате за казино, а исто така и овој бонус.

Бонусните средства доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да направите повлекување. Условите за обложување се 30 пати и кога ставате облог додека имате активен бонус, 50% од вашиот облог ќе ги искористи вашите парични средства и 50% од вашите средства за бонус. Да речеме дека сте ставиле облог од 5 долари додека имате активен бонус, тогаш само 2,5 долари ќе се вбројат во барањата за обложување.

Бонус со висок ролери

Како општо правило, играчите кои играат повеќе се повеќе наградени. Ова е случај со Casumo, казино кое сака да ги прави работите на малку поинаков, но забавен начин. Нивните бонуси се поставени да се вртат околу бесплатните вртења и готовина. Тие немаат страница за промоција за играчите да ја проверат, но наместо тоа, тие испраќаат е-пошта или СМС до нивните клиенти за да понудат промоции.

На овој начин тие ги ангажираат своите клиенти и се сигурни дека тие се наградени за нивните напори. Во овој момент, казиното нема специјален висок ролерски бонус да понуди, но им дозволува на своите играчи да се обложуваат со поголеми влогови и да заработат огромни суми на пари.

Одредби и услови за бонус за добредојде

Бонусот за добредојде е достапен само за новите играчи при нивниот прв депозит. Ќе добиете 100% бонус за депозит до 300 УСД првиот пат кога ќе направите депозит. Покрај бонусот за депозит за добредојде, ќе добиете 20 бесплатни вртења на Jammin Jars, Starburst или Book of dead, во зависност од вашата земја на живеење. Сите добивки од бонус од казино мора да се обложуваат 30 пати пред да можете да направите повлекување. Исто така, ќе треба да обложите какви било добивки на бесплатни вртења 30 пати.

Бонус без депозит

Бонусот без депозит е една од најпопуларните понуди меѓу играчите на казино. Причината зад ова е фактот што не треба да вложувате депозит за да играте за вистински пари. Во Casumo можете да најдете неколку различни понуди за бонус без депозит.

  • Бесплатни вртења – Ќе добиете 20 бесплатни вртења при регистрирањето на Starburst.
  • Бесплатен готовина – Ќе заработите бесплатни пари кога ќе се искачите на ниво во Авантурата.

И покрај тоа што не треба да трошите пари за да го играте бонусот без депозит, тие доаѓаат со прикачени жици. Како и повеќето понуди, и овие доаѓаат со барања за обложување. Така, кога ги играте бесплатните вртења, можете да освоите вистински пари, но готовината што ја добивате подоцна подлежи на барања за обложување 30 пати. Истото важи и за готовинските понуди што ќе ги добивате секогаш кога ќе се искачите на ниво во програмата за лојалност во казиното.

Бонус код

Сите бонуси им се достапни на играчите кога се регистрираат за сметка и ги исполнуваат условите за обложување. Не мора да користите бонус код пред да се регистрирате за да ги исполнувате условите за понудата за бонус.

Правила за повлекување бонус

Секој пат кога ќе прифатите понуда за бонус, треба да знаете дека треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да направите повлекување. Откако ќе го добиете бонусот, барањата за обложување ќе ви бидат достапни за читање.

Ако побарате повлекување пред да ги исполните условите за обложување, казиното ќе го одземе целиот износ на бонус, како и сите добивки направени од парите од бонус пред да го одобри повлекувањето. Казиното исто така има право да избере која игра и колку играта придонесува за барањата за обложување.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)