Casumo - Deposits

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Правењето депозит во казиното Casumo е прилично едноставно. Постојат неколку работи што треба да ги направите прво. Треба да се најавите на вашата сметка и да се упатите кон Касиерот. Допрете го износот на валутата и потврдете дека начинот на депозит е точен.

Casumo Casino deposit options and how fast the money arrives https://www.onlinecasinorank.org

Casumo нуди различни методи за депонирање за да ви го олесни животот. Можете да изберете од следниве начини на плаќање и да го најдете оној кој е најзгоден за вас:

 • Банкарски трансфер
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Paysafe картичка
 • Виза
 • ИДЕАЛНИ
 • GiroPay
 • Скрил
 • PugglePay
 • Многу подобро
 • Sofortüberweisung
 • CashtoCode
 • EcoPayz

Добрата вест е дека во Casumo можете да направите депозит користејќи еден од најкористените е-паричници, PayPal. Причината за тоа е затоа што PayPal нуди јасни услови за користење и лесно можете да управувате со вашите финансии и на десктоп и на мобилен телефон.

Натпревар за депозит

Кога го барате бонусот за добредојде, треба да ги обложите депозитот и бонусот за добредојде најмалку 30 пати пред да можете да направите повлекување. Во Casumo ќе добиете 100% бонус за депозит кога ќе креирате нова сметка и ќе го направите вашиот прв депозит. Овој бонус достигнува 200 долари, па затоа е зделка што не треба да ја пропуштите.

Лимит на депозит

 • Минималните и максималните ограничувања за депозит се разликуваат во зависност од начинот на плаќање што го користите.
 • Минималниот износ што треба да го депонирате кога користите Visa Icon е 10 УСД, а максималниот износ е 50.000 УСД. Времето за депозит е моментално.
 • Минималниот износ што треба да го депонирате кога користите Mastercard е 10 УСД, а максималниот износ е 50.000 УСД. Времето за депозит е моментално.
 • Минималниот износ што треба да го депонирате кога користите мобилен е 10 УСД, а максималниот износ е 50.000 УСД. Времето за депозит е моментално.
 • Минималниот износ што треба да го депонирате кога користите Skrill е 5 УСД, а максималниот износ е 50.000 УСД. Времето за депозит е моментално.
 • Минималниот износ што треба да го депонирате кога користите Paysafecard е $0, а максималниот износ е $4.000. Времето за депозит е моментално.
 • Минималниот износ што треба да го депонирате кога користите Neteller е 10 УСД, а максималниот износ е 50.000 УСД. Времето за депозит е моментално.
 • Минималниот износ што треба да го депонирате кога користите банкарски трансфер е 10 УСД, а максималниот износ е 50.000 УСД. Времето за депозит е моментално.

Валута

Можете да користите голем број различни валути за да направите депозит во Casumo, вклучувајќи GBP, EUR, SEK и NOK.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)