Casumo - FAQ

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Casumo во нашите ЧПП.

Како да направите депозит?

На главната навигација изберете ја иконата за пари и таму можете да го изберете саканиот начин на депонирање. Постојат различни начини на депонирање достапни во Casumo, вклучувајќи Visa, Mastercard, Paysafe, Neteller, Skrill и банкарски трансфер.

Колку време ќе биде потребно за да добијам пари откако ќе направам повлекување?

Во Casumo сите барања за повлекување се разгледуваат во рок од 72 часа, а понекогаш дури и побрзо. Кога ќе се одобри повлекувањето, потребни се до три работни дена пред средствата да бидат достапни на вашата сметка за банкарски трансфери. Шведска и Финска имаат инстант банкарски трансфери, така што ако сте жител на една од овие земји, ќе ги имате вашите средства побрзо. Сите други методи за повлекување се достапни веднаш по одобрувањето. Откако ќе побарате повлекување, средствата се резервирани и повеќе не се достапни во вашето салдо.

Дали Casumo нуди бонус за добредојде?

Casumo нуди бонус за добредојде што е 100% депозит за совпаѓање до $300 и 20 бесплатни вртења на Starburst.

Како можам да ги активирам моите бесплатни вртења?

Кога сакате да ги активирате вашите бесплатни вртења, само треба да го изберете вашето име во главното мени и да кликнете на „вредни вредности“ што можете да ги најдете на врвот на страницата. Само изберете да ги користите бесплатните вртења и играта ќе започне автоматски.

Која е првата казино авантура во светот?

Во Casumo добивате скапоцености и трофеи со собирање поени кои ќе ве одведат на нови нивоа и планети. Додека играте ќе добивате бесплатни кругови и бесплатни пари. Сè на сè, колку повеќе време и енергија потрошите во казиното, толку повеќе награди ќе добивате.

Како да направите депозит?

Кога сакате да направите депозит, треба да ја изберете иконата за пари на главната навигација и да го изберете саканиот начин на депозит. Постојат различни методи достапни во Casumo за да можете да го изберете оној кој е најзгоден за вас. Кога можам да контактирам со поддршката за корисници? Поддршката за корисници во Casumo Casino ви стои на располагање 24/7. Ако ви треба побрз одговор, ве советуваме да користите разговор во живо или ако не брзате, тогаш можете да испратите е-пошта на hey@casumo.com и тие ќе ви се вратат што е можно поскоро.

Дали е лесно да се создаде сметка во Casumo?

Многу е лесно да се создаде сметка во Casumo. Само кликнете на „регистрирај се“ во главното мени и следете ги инструкциите. Пред да го завршите пријавувањето, ќе имате шанса уште еднаш да ги разгледате вашите податоци.

Зошто не можам да отворам сметка?

Треба повторно да проверите дали информациите што сте ги споделиле со казиното се точни. Можеби името Casumo што го избравте е веќе користено, па треба да изберете ново. Ако добиете порака дека вашата е-пошта е веќе искористена, тоа значи дека веќе сте се пријавиле во казиното, но сте заборавиле. Само одете до „Ја заборавив лозинката“ или контактирајте со поддршката за корисници и тие повторно ќе ја активираат вашата сметка.

Сакам да ги исклучам моите претплати на билтени и промоции. Како можам да го направам тоа?

Кога ќе отидете на вашето име Casumo, кое е во горниот лев агол и изберете „Детали и поставки“ и исклучете ги претплатите. Можете да ги вклучите известувањата подоцна на ист начин.

Се обидов да направам депозит но не успеав. Што е проблемот?

Кога правите депозит, проверете дали сите информации што сте ги пополниле се точни. Има многу други причини зошто вашиот депозит не успеа и ние ќе се обидеме да нумериме некои од нив, а тие се како што следува:

 • Проверете дали сте на страницата за повлекување или депозит?
 • Проверете дали користите една од прифатените картички?
 • Проверете дали сите информации се точни?
 • Обидете се со друг прелистувач.
 • Можеби вашиот безбедносен код на Visa или Mastercard не успеа.
 • Можеби вашата картичка е блокирана за онлајн и меѓународни плаќања.
 • Можеби немате доволно средства на вашата кредитна картичка.

Ако ги проверите сите овие проблеми и проблемот сè уште опстојува, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници.

Направив депозит, но сè уште не можам да ги видам средствата на мојата сметка. Што да правам?

Првото нешто што треба да направите е да проверите дали средствата се одземени од вашата картичка. Ако беа, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници. Ќе трагаат и ќе го решат проблемот. Во некои случаи, можеби ќе им треба копија од трансакцијата за да го истражат проблемот со давателот на плаќање.

Дали има такси за депозит во Casumo?

Сите депозити се без надоместоци во Casumo.

Како можам да направам повлекување?

На главната навигација, треба да ја изберете иконата за пари. Овде треба да го изберете претпочитаниот метод за повлекување и само да ги следите едноставните упатства. Минималниот износ што можете да го повлечете во Casumo е 10 долари.

Кој метод за повлекување треба да го користам?

Многу е важно да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит. Се обидувам да се повлечам, но не успевам да го направам тоа. Што да правам? Во повеќето случаи, кога не успевате да направите повлекување, тоа е обично затоа што вие`внесувате погрешни информации. Погрижете се износот што се обидувате да го повлечете да не го надминува вашето тековно салдо. Проверете дали сте го внеле точниот број на банка. Проверете дали сте на страницата за депозити или повлекувања. Погрижете се да немате активен бонус. Обидете се со друг прелистувач. Ова се работите што треба да ги направите пред да контактирате со поддршката за корисници. Но, ако го сторивте тоа, а проблемот сè уште опстојува, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници и да побарате од нив да го разгледаат проблемот подлабоко.

Како да добијам бонус во Casumo?

Постојат неколку начини на кои можете да добиете бонус во Casumo. Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното, ќе добиете бонус за добредојде за почеток. Подоцна, ќе добивате бонуси додека се искачувате на ВИП нивоата, има и неделни промоции. Само погрижете се да се претплатите на казинотоs newsletters and texts so you wonне пропуштај нешто.

Што се бесплатни вртења?

Бесплатните вртења се бесплатни кругови што можете да ги играте на дадена игра без да треба да направите депозит. Сè уште имате шанса да победите исто како кога играте со свои пари. Сите добивки од бесплатните кругови се претвораат во бонус пари и треба да ги обложите средствата 30 пати повеќе од износот на бонусот. Дали сите игри се вбројуваат во барањата за обложување?

Повеќето игри во Касумо се вбројуваат во барањата за обложување, но не сите на ист начин.

 • Слотовите се бројат 100% на барањата за обложување.
 • Blackjack Pontoon и Double Exposure бројат 0% во однос на барањата за обложување.
 • Рулет, сите сорти се бројат 0% на барањата за обложување.
 • Бакара, сите сорти брои 0% во однос на барањата за обложување.
 • Видео покер брои 30% на барањата за обложување.
 • Punto Banco брои 0% на барањата за обложување.
 • Oasis Poker брои 10% на барањата за обложување.
 • Тексас Холд„Ем покерот брои 10% за барањата за обложување.
 • Казино Држете„Ем смета 10% на барањата за обложување.
 • Сите други игри се бројат 100% на барањата за обложување.

Кои се барањата за обложување за бонусот во Casumo?

Условите за обложување за бонусот за добредојде во Casumo се 30x. Кога имате бонус пари на вашата сметка, тие ќе плаќаат пропорционално на вашите вистински пари. Вака навистина функционира. Ако имате 20 долари во бонус фондови и 20 долари во вистински пари и сте обложиле 2 долари, тогаш 1 долар ќе биде бонус, а 1 долар ќе биде вистински пари. Добивките се распределуваат на ист начин.

Секогаш кога играм игрите се бавни. Што да правам?

Кога играте игри Casumo, ве советуваме да го користите прелистувачот Google Chrome. Секогаш проверувајте дали ја имате инсталирано најновата верзија на Flash на вашиот компјутер. Друга работа што може да ги забави игрите е вашата интернет конекција. Исто така, секогаш треба да ги затворате сите програми во заднина, бидејќи тие може да го исцрпат вашиот пропусен опсег.

Што ќе се случи со мојата рамнотежа ако играта замрзне на средина?

Нема што да се грижите овде. Понекогаш, поради многу причини, играта може да замрзне додека сеуште играте. Кругот ќе биде завршен на серверот, а откако ќе воспоставите добра интернет конекција, можете да се најавите на вашата сметка и да продолжите од местото каде што сте застанале. Сите добивки се исплаќаат на вашата сметка како и обично.

Зошто не можам да отворам игра?

Ова обично се случува кога ќе изгубите контакт со серверот. Треба да се обидете да се одјавите и повторно да се најавите на вашата сметка. Во некои случаи, можеби ќе треба да го исклучите прелистувачот и да започнете од почеток. Ако сте го пробале сето ова и проблемот опстојува, треба да контактирате со поддршката за корисници.

Дали е можно да се направи скриншот?

Можете да фотографирате што е моментално видливо на вашиот екран во секое време. Сликата подоцна е зачувана на вашиот мобилен или десктоп. Еве како можете да направите скриншот на iOS:

 • Притиснете го телефонотКопче за почетниот екран и горното копче кое се користи за заклучување на телефонот истовремено.
 • Одете на вашите фотографии и ќе ја видите фотографијата зачувана во ролетот на камерата. Вака правите скриншот за Android:
 • Притиснете ги копчето за вклучување и копчето за јачина на звук истовремено.
 • Одете во вашата галерија каде што ќе ја видите зачуваната слика од екранот.

Која е целта на лентата за напредок?

Секој пат кога ставате облог ќе бидете наградени со некои поени од казиното. Лентата за напредок ќе ви покаже до каде сте со собирањето на поени. Колку е повисоко нивото што го постигнувате, толку подобри се наградите.

Што се случува кога ќе се достигне ново ниво?

Кога ќе креирате нова сметка, ќе видите мало момче со јаже околу половината на веб-страницата. Јажето го симболизира нивото на почетниците. На секое ново ниво, имате шанса да освоите скапоцености како бесплатни вртења и бесплатни пари. Како што продолжувате да играте, шансите да освоите подобри вредни предмети се зголемуваат.

Не добив награда откако се израмнив. Зошто е тоа така?

Системот на награди во Casumo зависи од многу фактори. Понекогаш ќе добиете награда кога ќе се искачите на ниво, но понекогаш не. Но, тука нема што да се грижите. Сите поени што ги собирате се зачувуваат и се пренесуваат на следното ниво. Значи, ако не сте добиле награда сега, шансите да ја освоите, подоцна, се поголеми.

Можете ли да објасните што се појаси?

Појасите се едноставно ниво на вештина што сте го постигнале. Значи, пропорционално колку подобар појас имате, толку се поголеми шансите да најдете убави вредни предмети. Првиот пат кога ќе ја креирате вашата сметка ќе добиете бел појас, а подоцна тие се следните: жолта, црвена, сина, виолетова и црна.

Можете ли да објасните што се трофеи?

По креирањето на вашата сметка ќе добиете страница за авантура и таму можете да ги складирате вашите трофеи. Ќе заработувате трофеи со извршување на различни задачи.

Можете ли да објасните што се тркачки тркачки?

Reel Races се турнири во казино каде што треба да победите што е можно повеќе пати во одредено време. Колку повеќе освојувате, толку повеќе поени ќе добивате и победува лицето со најмногу поени, кога ќе истече тајмерот.

Како се собираат поени за време на трките со ролни?

Собирањето поени е прилично едноставно. Кога ќе постигнете стандардна победа, ќе добиете 2 поени, а големата победа ќе ви даде 20 поени. Но, за да ги направи работите уште повозбудливи, Casumo додаде 3 типа на бустери за турнири и тие се како што следува:

 • Кога имате 3 победи по ред ќе добиете 5 поени.
 • Кога имате 2 големи победи по ред ќе добиете 35 поени.
 • Кога имате Мега Победа ќе заработите 100 поени.

На колку трки со ролни можам да се приклучам?

Има неколку трки со ролни во текот на денот, и можете да се придружите на колку што сакате.

Како да знам дали моите пари се безбедни со Casumo?

Сите информации што ги споделувате со казиното се испраќаат преку безбедни врски користејќи SSL. Тоа значи дека никој не може да ги прочита информациите освен личноста за која биле наменети.

Каде е регулирано казиното?

Casumo моментално поседува лиценци во Малта и ОК. Казиното нуди безбедна и сигурна средина за коцкање за нивните играчи. Тие сакаат да знаете дека како играч може да се чувствувате сигурни дека играте во казино кое е целосно усогласено со сите релевантни закони и прописи.

Како да се обложувам на спорт?

Кога ќе го отворите Sports, ќе се појави едноставен волшебник и ќе ве замоли да ги изберете спортовите за кои сте заинтересирани да се обложувате. Прво, треба да пронајдете натпревар или настан, а потоа да изберете од низа достапни опции. Само кликнете на коефициентите на пазарот за обложување и додајте го во вашата уплатница. Кога сте задоволни со вашиот избор, поставете ја сумата и притиснете го копчето „Постави облог“.

Кои се минималните и максималните облози што можам да ги направам?

Сето тоа зависи од играта што ја играте. Обично, минималниот облог што можете да го поставите е 0,01 УСД, а максималниот облог варира за различни облози.

Кои се видовите облози што можам да ги ставам? Постојат три типа на облози што можете да ги поставите - единечни облози, акумулаторски облози и системски облози. Поединечни облози се ставаат на еден настан каде што го избирате исходот. Комбинираните облози се познати и како акумулаторски облози, и тоа е кога комбинирате 2 или повеќе селекции. Овој облог го добивате ако се добиени сите селекции. Системските облози се состојат од неколку комбинации и единечни облози.

Дали е достапна опција за готовина?

Опцијата за готовина е достапна за некои настани. Ова ви овозможува да го затворите вашиот облог во секое време пред да заврши настанот. Кога ставате облог, етикетата Cash Out на ливчето ќе покаже дали опцијата е достапна или не.

Дали облозите за готовина придонесуваат за барањата за обложување?

Вашите уплатени облози нема да придонесат за вашите барања за обложување.

Можете ли да објасните што е Bet Builder?

Bet Builder ви помага да креирате сопствен облог правејќи максимум 12 селекции. Оваа алатка нуди многу различни популарни опции како 1x2, вкупни цели и пазари со картички, само за да именуваме некои.

Може ли да откажам облог што го ставив по грешка?

За жал, невозможно е да се откаже облогот што сте го ставиле и потврдиле. Но, ако функцијата за уплата е достапна, тогаш имате шанса да го финализирате вашиот облог пред да заврши настанот.

Дали шансите се менуваат?

Шансите може да се променат врз основа на голем број фактори. Коефициентите може да се зголемуваат и намалуваат, но штом ќе го потврдите лизгањето на вашиот облог, коефициентот што сте го земале ќе останат валидни додека облогот не се реши.

Можете ли да објасните што е облог во живо и облог во игра?

Облозите во живо и облозите во игра ви дозволуваат да поставите облог додека некој настан е во тек. Само кликнете на јазичето Live на врвот и ќе ги видите сите достапни понуди.

Мојот облог беше поништен. Зошто е тоа?

Облогот може да стане неважечки поради многу причини, играта може да се одложи или има технички грешки, само да наведеме некои. Но, кога тоа ќе се случи, износот на влогот се враќа на вашата сметка.

Ако играта се одложи, што ќе се случи со мојот облог?

Кога играта е одложена, облогот ќе биде прогласен за неважечки или откажан.

Што е бесплатен облог?

Бесплатен облог е облог што нема да ве чини ништо, но сепак ги задржувате добивките.

Какви видови бесплатни облози се достапни?

Во Casumo има 2 типа бесплатни облози, заклучени бесплатни облози и отклучени бесплатни облози. За заклучени бесплатни облози треба да исполните некои барања како што се ставање депозит или ставање облог за да го отклучите вашиот бесплатен облог на пример. Од друга страна, за отклучени бесплатни облози не треба да правите ништо.

Можете ли да објасните што е зголемување на профитот?

Зголемувањето на профитот ќе ги зголеми добивките на даден облог за одреден процент. На пример, ако добиете 100% зголемување на профитот од казиното кога ќе добиете 20 долари на облог, ќе добиете 40 долари благодарение на зголемувањето на профитот.

Како можам да најдам одреден натпревар или настан на кој сакам да се обложувам?

Во горниот десен дел од менито, можете да најдете функција за пребарување што можете да ја користите за да го пронајдете кој било настан на кој сакате да се обложувате.

Може ли да играм слотови на мојот паметен телефон?

Играчите можат да најдат различни слотови што можат да ги играат на нивните мобилни уреди. Единственото нешто во што треба да се уверите е да имате паметен телефон што работи брзо и добра интернет конекција.

Може ли да играм рулет или блек џек на мојот паметен телефон?

Да, можете да играте рулет и блек џек во движење користејќи го вашиот мобилен телефон или таблет. Можете да ги играте игрите користејќи ги апликациите или можете да ја користите мобилната страница.

Може ли да играм казино игри во живо на мојот паметен телефон?

Казиното во живо Casumo е достапно и на мобилни апликации и на мобилни сајтови. Кога играте игри во живо на вашиот мобилен телефон, ќе ги уживате истите привилегии како оние што играат на нивниот десктоп.

Дали Casumo нуди бонус за мобилни казино?

Во Casumo можете да најдете различни видови на бонуси. Нема посебни бонуси за мобилните корисници, но тие имаат право на истите бонус понуди како и корисниците на десктоп.

##Може ли да ја користам мојата апликација на мојот паметен телевизор?

Ако имате паметен телевизор што работи на Android, тогаш можете да го користите за да се обложувате на игрите Casumo.

Може ли да направам депозит или повлекување користејќи ја мојата апликација?

Да, клиентите можат да ги искусат истите привилегии за депонирање или повлекување користејќи ја мобилната верзија на страницата или апликациите. Процесот трае само неколку минути каде што го избирате претпочитаниот метод за финансирање на вашата сметка или за повлекување.

Дали имам пристап до сите игри кога ја користам мобилната страница?

Да, сите игри што се достапни на главната страница се достапни и на мобилната страница и апликациите. Користењето на телефонот за обложување е многу лесно, а висококвалитетната графика ќе им овозможи на играчите целосно да уживаат во играта што ја играат.

Дали апликацијата Casumo е бесплатна за преземање?

Да, апликацијата е бесплатна за преземање и нема скриени трошоци. Ова им овозможува на повеќе клиенти да ја преземат апликацијата и да уживаат во нивните омилени игри во движење. Овие апликации содржат реклами кои клиентите обично не ги сакаат, но ве уверуваме дека се безбедни и за клиентите и за компанијата. Клиентите кои ја користат апликацијата за казино може да очекуваат нивните лични податоци да бидат заштитени од пристап од трети страни.

Може ли да играм за вистински пари користејќи Casumo Apk?

Да, играчите кои ја преземале Casumo Apk можат да играат за вистински пари во секое време кога сакаат и можат да очекуваат сигурна и брза платформа.

Дали има разлика помеѓу App и Apk?

Постојат некои разлики помеѓу App и Apk, но во исто време, постојат и некои сличности. Апликација е апликација која може да се преземе и инсталира на различни уреди, додека apk може да се инсталира само на уреди со Android. Може да преземете апликација од Google Play или App Store додека apk може да се преземе директно од страницата на компанијата. Пред да преземете apk-датотека, треба да дозволите преземање датотеки од непознати извори. Многу важна работа што треба да ја запомните е никогаш да не преземате apk-датотека од страници на кои не им верувате, бидејќи тие може да содржат вируси кои можеби сте вашиот мобилен уред.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)