Casumo - Games

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Ако барате одличен избор на онлајн игри, тогаш Casumo треба да биде вашата следна дестинација. Прелистувачот на игри е вашиот портал за откривање повеќе од 2000 онлајн игри. 

Ако сте љубител на игри во казино во живо, добро прицврстете се, бидејќи можете да најдете некои од најинтересните и најинтерактивни казино игри во живо. Други игри понудени во казиното Casumo вклучуваат:

 • Бакара
 • слотови
 • покер
 • Бинго
 • Спортско обложување
 • Блек Џек

Бакара

Бакара, исто како Блек Џек, се игра со 8 палуби стандардни карти. Ова е многу едноставна игра која лесно се учи. Има 3 можни исходи во секое коло - играч победува, банкар победи и нерешено. Идејата на играта е да се стави облог на рака која вкупно е најблиску до девет. Да речеме дека сте се обложиле на банкарот и тој има рака што е најблиску до 9, таа рака победува и едноставно ќе освоите двојно повеќе од она што сте го обложиле. Ако сакате да ја направите играта уште повозбудлива, можете да започнете да ставате странични облози кои вклучуваат пар на играчи, пар банкар или совршен пар, само за да наведете некои. Некои варијации на играта ги имаат сите странични облози, некои можеби имаат само неколку. Ваша задача е да пронајдете игра која навистина е вашата шолја чај.

слотови

Бројот на слот игри што можете да ги најдете во Casumo е колосален. До денес, тие имаат повеќе од 350 автомати за автомати за да може да очекувате здрав асортиман на класични слотови до посложени. Некои од најпопуларните слотови во Casumo вклучуваат:

 • Бунар на чудата
 • Овошје искривување
 • Танцување во Рио
 • Златна лабораторија
 • Средновековни пари
 • Вртење тотеми
 • Жаба Грог
 • Ескелето експлозив
 • Спектра
 • Бабушкас
 • Ѕвездена експлозија
 • Џек Хамер
 • Муза Дива инспирација
 • Раздорот
 • Воодушевување на зајдисонце
 • Зумирајте
 • Птици на жица
 • Флукс
 • Аркадер
 • Волшебно
 • Токи време
 • Потрагата на Гонзо
 • Тупаница
 • Магични портали
 • Златна треска
 • Волшебна љубов

Како да играте слотови

Играњето слотови е многу едноставно и лесно. Играта е дизајнирана на тој начин што дури и почетниците ќе разберат како функционираат работите благодарение на интуитивниот интерфејс. Само направете облог, вртете ги ролните и надевајте се на вистинските симболи кои ќе слетаат на активна линија за плаќање. Ова се основните работи што секој играч треба да ги знае. Но, ако сакате навистина да влезете во играта и да видите како функционираат работите, тогаш ве советуваме да продолжите да читате. Веројатно знаете дека класичните слотови имаат 3 ролни и само една хоризонтална линија за плаќање во средината. Во денешно време видео слотови обично имаат 5 ролни, повеќе линии за плаќање и специјални симболи кои активираат посебни карактеристики.

 • Симболите се слики што ги гледате како се вртат вертикално. Секој симбол има различна вредност и колку е поретко симболот, толку е поголема вредноста.

 • Линиите за плаќање се имагинарни патеки што минуваат низ макари. Во повеќето случаи, тие одат од лево кон десно, но има слотови кои плаќаат линии за да одат и од десно кон лево. Кога ќе успеете да поставите идентични симболи еден до друг на активна линија за плаќање, вие добивате.

 • Макари се вертикално се вртат групи на симболи. Повеќето слотови машини имаат пет ролни, но има и други посложени што ја носат играта на сосема ново ниво.

 • Spin е копчето на кое треба да кликнете кога сакате да започне играта. Автоматското вртење е слично, единствената разлика е во тоа што ги врти ролните непрекинато одредено време.

 • Вредноста на монетата и нивото на облог ви помагаат да прилагодите колку сакате да играте по спин. Можете да ја намалите и зголемите вредноста за да го прилагодите облогот.

 • Платната табела е местото каде што можете да ги најдете исплатите на даден автомат. Можете да видите колку монети можете да освоите за секоја комбинација на симболи.

Кога ќе застанат ролните, во зависност од тоа како паѓаат симболите, или победувате или губите. Во повеќето случаи, треба да поставите најмалку 3 идентични симболи по ред од лево кон десно. Постојат многу различни начини на кои можете да победите кога играте онлајн слотови.

 • Победи лево кон десно – Ќе победиш кога ќе собереш идентични симболи во низа од лево кон десно.

 • Победи десно кон лево – Ќе победиш кога ќе собереш идентични симболи во низа од десно кон лево.

 • Победи на двата начини – Ќе победиш кога ќе собереш идентични симболи по ред и од лево и од десно.

Диви – Дивите симболи се најценетите симболи во кој било слот бидејќи тие обично завршуваат добитна комбинација и ја удвојуваат вашата победа. Единствениот симбол што дивите не можат да го заменат е расејувањето.

Проширување на дивината – Овие дивини се шират и ја покриваат целата ролна на која се појавуваат. Ова драстично ќе ги подобри вашите шанси за победа.

Наредени дивини – Ваквите диви диви може да се појават на сите ролни во некои игри, а во други се појавуваат само на одредени ролни. Кога овие дивини се појавуваат на ролната, тие остануваат уште едно вртење или додека функцијата не заврши.

Одење диви – Ваквите диви дивини штом ќе се појават на ролните се поместуваат на страна со секое следно вртење додека не исчезнат откако ќе стигнат до последната ролна.

Растера – Овие симболи се високо ценети бидејќи тие обично активираат одредена карактеристика. Покрај тоа, тие исто така нудат исплати кога ќе се појават 3 или повеќе и тие го прават тоаНе мора да бидете на активна линија за плаќање за да го направите тоа?

Колосални симболи – Овие симболи ја зголемуваат шансата да се заврши линијата за плаќање бидејќи тие се блокови од 2x2 или 3x3.

Симболи за бонус игра

Секоја игра има различни бонус симболи, но во повеќето случаи, тие се симболи за расфрлање. Кога ќе успеете да спуштите 3 или повеќе симболи за расфрлање, обично ќе активирате карактеристика што ќе ви даде шанса да освоите огромни награди. Покрај специјалните симболи, има и некои карактеристики на играта кои можат да ви помогнат да освоите повеќе и тие се разликуваат од игра до игра.

 • Функција за случаен дивина – Оваа функција значи дека обичните дивини може да се појават на макалата во секое време и да ја подобрат вашата победа.

 • Функција за коцкање - Ова е многу незгодна карактеристика што ви овозможува да ги умножите добивките што сте ги добиле на одредено вртење. Обично, треба да ја погодите точната боја на картичката што ќе се појави следно.

 • Функција Respin – Оваа функција ви овозможува повторно да вртите одредена ролна за да завршите добитна комбинација. Кога ќе го направите тоа, сите други ролни ќе бидат заклучени на своето место.

 • Калеми за превртување – Оваа функција прави победничките симболи да исчезнат, а новите паѓаат на своето место, што ви овозможува да направите нови победнички комбинации. Оваа функција е позната под различни имиња, а некои од нив вклучуваат карактеристика Лавина, Каскадни макари и симболи за паѓање.

 • Мултипликатор - Ова е карактеристика што често се множи со вашата победа на вртење. Оваа функција е комбинирана со ролни макари, а износот зависи од тоа колку пати преспивате и колку победи имате по ред.

 • Бесплатни вртења – оваа функција се активира кога ќе спуштите 3 или повеќе симболи за растурање каде било на ролните. Една од предностите на функцијата за бесплатни вртења е тоа што може да понуди поголеми победи од класичната игра. Има и други термини со кои треба да се запознаете ако сакате вашите сесии на игри да бидат поуспешни. Ајде да видиме некои од поважните и нивното релевантно значење:

 • Фреквенција на удари – Да речеме дека играта има фреквенција на удари од 10%, што значи дека 1 од 10 вртења има добитна комбинација. Значи, логично ќе барате игри кои имаат поголема фреквенција на удари што значи дека ќе плаќаат почесто. Но, работата со овие игри е што тие може да плаќаат почесто, но победите се помали, додека игрите што имаат помала фреквенција на удари имаат тенденција да нудат поголеми победи.

 • Стапка на враќање - Враќање на играчот или попознат како RTP е вкупен процент што еден слот им го враќа на сите свои играчи. Просечниот процент на автомати обично е помеѓу 90% и 99%.

 • Нестабилност - Малку ја допревме оваа тема кога зборувавме за процентот на удари, но ајде да видиме што тоа навистина значи и како можете да направите да работи во ваша корист. Ова во основа ја мери големината на добивката. Игрите со ниска нестабилност ќе дадат повеќе исплати, но тие ќе бидат само мали победи. Игрите со висока нестабилност, од друга страна, се исплаќаат ретко, но кога тоа го прават, верувајте ни, сумите го менуваат животот. Исто така, постојат игри со средна нестабилност кои се нешто помеѓу овие две.

покер

Casumo нуди не многу опции кога станува збор за покер игри. Игрите овде имаат варијанти со една и повеќе рака и можете да ги најдете следните наслови:

 • Џек или подобро
 • Deuces Wild
 • Џокер Дивиот
 • Целиот американски покер

Бинго

Можете да играте Bingo Billions во Casumo, која е игра од NextGen. Кога ќе ја отворите играта, ќе видите класична слот игра со слики од Бинго. Играта се игра преку пет тркала и триредна мрежа и 25 линии за плаќање. Bingo Billions е многу популарна игра и најмногу поради тоа што нуди бонус за бесплатни вртења со x3 множител.

За да победите во слотот Bingo Billions, треба да спуштите најмалку 3 симболи од ист вид на активна линија за плаќање. Овие симболи треба да се појавуваат на последователни ролни почнувајќи од најлевата макара. Колку повеќе идентични симболи слетувате, толку е поголема победата. Ако сакате да ги проверите линиите за плаќање, можете да го видите тоа во секое време од игрататабела за плаќање. Во Bingo Billions можете да најдете и распрснувачи и дивини. Симболот за расејување плаќа за слетување од 2 до 5 на која било позиција, а вашата победа ќе се помножи помеѓу 2x и 100x вкупниот влог. Дивиот симбол нуди највисоки исплати.

Ако слетате само една дивина на активна линија за плаќање, ќе добиете 2x множител, додека 5 дивини ќе ви наградат со множител од 5000x вашиот облог на линија.

Игра Бинго Милијарди

Кога првпат ќе започнете да играте Bingo Billions, треба да одлучите колку линии сакате да бидат активни во вашата игра. Има 25 линии за плаќање, и колку повеќе линии за плаќање изберете, толку е поголема шансата да добиете победа. Потоа треба да го изберете вашиот облог по линија што може да биде помеѓу 0,01 и 10. Откако ќе го направите тоа, притиснете Play и надевајте се на победа.

Бинго милијарди специјални карактеристики

Играта е опремена со бонус за бесплатни игри, кој се активира секогаш кога ќе слетувате 3 или повеќе симболи за расфрлање. Кога ќе слетате 3 скетери ќе добиете 10 бесплатни вртења, за 4 скетери ќе добиете 15 бесплатни вртења и за 5 скетери ќе добиете 20 бесплатни вртења. Уште повеќе, можете дури и да активирате повеќе бесплатни вртења за време на бонусната рунда. Сите победи за време на функцијата се тројно зголемени.
Друга многу интересна карактеристика е Double Up каде што можете да ја коцкате секоја награда што сте ја добиле. Треба да ја погодите бојата на скриената картичка и ако го направите тоа, ќе ја удвоите вашата награда. Но, ако го предвидите одговарањето на картичката, наградата ќе ви ја зголеми четирикратно. Кога станува збор за мобилната верзија на играта, Bingo Billions има поедноставен главен екран на играта каде повеќето од опциите се преместени во посебно мени. Не можете да уживате во функцијата за коцкање кога играте на вашиот мобилен телефон.

Блек Џек

Ако сте љубител на Блек Џек, можете да најдете неколку интересни варијанти на играта во Casumo. Игрите нудат различни ограничувања за обложување, почнувајќи од 0,10 долари и достигнуваат до 3000 долари. Ова значи дека има нешто за секој вид на играч, па без разлика дали сте висок валјак или низок валјак, можете да најдете нешто за вас. Некои од најпопуларните варијанти на Блек Џек вклучуваат:

 • Блек Џек Двојна изложеност

 • Блек Џек Про

 • Блек Џек Слободна палуба

 • Pontoon Секоја од овие игри има различни карактеристики кои вреди да се проверат. Еден од најголемите се ограничувањата на облозите, на пример, Блек Џек двојното изложување од NetEnt може да се игра во три различни верзии со ниски, средни и високи облози.

Рулет

Во Casumo можете да најдете повеќе од 10 различни игри на рулет од еден од најдобрите провајдери на софтвер како NetEnt, Microgaming и IGT. Секоја варијанта нуди различни ограничувања за обложување кои можат да се грижат за секој тип на играчипотребите на. Можете да ги најдете класичните верзии на рулет како француски, европски или американски рулет, но во исто време можете да пробате нешто ново како Монополски рулет. Овие игри нудат низа интересни странични облози и бонус карактеристики кои ќе ви овозможат уникатно искуство со играње рулет.

Спортско обложување

Casumo Casino има одлична спортска понуда за добредојде каде што се обложувате 10 долари и добивате бесплатен облог од 10 долари. Оваа понуда е достапна само за играчи кои се само од ОК. Облогот треба да се изврши и да се подмири за 35 дена од регистрацијата. Кога ја барате оваа понуда, треба да поставите барем еден квалификациски облог од најмалку $10 на кој било спортски пазар пред натпреварот или во игра за да добиете бесплатен облог од $10. Облогот мора да биде поставен со коефициент 3/5.

Како можете да го искористите вашиот бесплатен облог?

 • Можете да го користите бесплатниот Bet на кој било спортски пазар.
 • Вашиот бесплатен облог не се враќа и не може да се повлече.
 • Вашиот влог за бесплатен облог ќе биде исклучен од какви било добивки.
 • Ти можешДелумно не го откупите вашиот бесплатен облог.
 • Мора да го искористите вашиот бесплатен облог во рок од 35 дена од регистрацијата. Ако не го искористите вашиот бесплатен облог, тој ќе биде отстранет.
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)