Casumo - Live Casino

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Live Casino

Во Casumo можете да најдете дилерски игри во живо од Evolution Gaming и Net Entertainment. Овие двајца се сметаат за најдобри даватели на казино игри во живо. Може да најдете вкупно 11 игри со различни опции за обложување, така што и ниските и високите ролки можат да најдат нешто за себе.

Погрижете се да го проверите нашиот целосен преглед на Casumo во живо овде.

Како што рековме претходно, можете да најдете различни игри во живо во Casumo, а тие се како што следува:

Фаќач на соништа - Dream Catcher е игра со тркала што се пренесува во живо од Латвија, а достапен е и на мобилен. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот е $50. Ако ја играте оваа игра, можете да освоите до 10 пати од вкупниот влог.

Молња рулет - Ова е игра со брз рулет која нуди две дополнителни функции кои им даваат на играчите шанса да освојат повеќе. Среќна исплата и Среќен број се случајни опции за обложување кои можат да донесат победи до 500:1. Минималниот облог што можете да го ставите кога играте Молња рулет е 0,20 долари, а максимумот е 500 долари.

Блек Џек во живо - Оваа игра со дилер во живо ви дава можност да ставате странични облози и да ја видите акцијата додека се одвива пред вашите очи благодарение на повеќекратните агли на камерата. Минималниот облог што можете да го поставите овде е 1 УСД, а максималниот облог е 2.500 УСД и можете да ставате и странични облози.

Рулет во живо - Ова е стандарден европски рулет од Evolution Gaming. Минималниот облог што можете да го поставите додека ја играте играта е $1, а максималниот облог може да достигне и до $40.000. Различните опции за обложување ја прават играта погодна и за ниски и за високи ролки. Играта се пренесува од неколку локации и има многу табели со различни граници за обложување за да одговараат на секој вид на играч.

Крајна Тексас Држете`Ем - Ова е една од најпопуларните покер игри, овој пат доаѓа од Evolution Gaming. Играта се емитува во Рига и таа е една од ретките покер игри достапни на мобилниот телефон. Минималниот облог е дури 0,50 УСД, а максималниот облог е 500 УСД.

Бакара во живо - Оваа варијација на играта има повеќе азиски изглед и чувство и доаѓа од Evolution Gaming. Играта има неколку HD камери и камери со картички одблиску за подобро искуство со играњето. Минималниот облог што можете да го поставите кога играте Baccarat во живо е 1 $, а максималниот облог е 500 $.

Покер од Карибите - Играта се емитува од Рига и се игра со само 1 палуба. Caribbean Stud Poker ги содржи вообичаените странични облози и прогресивен џекпот. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е $1000.

Казино HoldEm - Casino HoldEm е игра развиена од Evolution gaming и е многу слична на Texas Hold`Ем. Играта се емитува од Рига и е достапна и на мобилен телефон. Играта нуди странични облози со бонус и Џамбо 7 Џекпот што може драстично да го подобри вашиот биланс. Минималниот облог што можете да го поставите е 0,50 УСД, а максималниот облог е 2000 УСД.

Покер со 3 карти - Покер со 3 карти е игра од Evolution Gaming и е многу едноставна за играње. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е $250.

Најпопуларните игри во живо во Casumo

Некои од најпопуларните игри во Casumo се Live Blackjack и Live Roulette. Блек Џек е многу популарна игра со карти каде што се обидувате да добиете поголем број карти од дилерот без да надминете 21.

Најдобрата рака во играта се нарекува Блек Џек и тоа се постигнува кога вредноста на првите две поделени карти е еднаква на 21. Блек Џек се игра со 8 палуби карти. Картите нумерирани помеѓу 2 и 10 имаат своја вредност, фановите имаат вредност 10, а Аце може да биде или 1 или 11.

Во Casumo можете да најдете широк спектар на маси за рулет. Благодарение на многуте прегледи на камерата и преносот со HD квалитет, можете да очекувате вистинска акција како да сте во копнено казино. Ограничувањата на облозите ги задоволуваат потребите и на почетниците и на искусните високи ролери.

Како да играте рулет во живо

Играњето рулет е многу лесно. Играта започнува кога ќе се обложите на кој било единечен број или комбинација од броеви. Кога играте рулет во живо, ќе го видите дилерот како седи зад тркалото на рулетот.

Тркалото на рулетот има 37 слотови нумерирани од 0 до 36, а идејата е да се предвиди во кој отвор ќе слета топката. Дилерот ќе ве замоли да го ставите вашиот облог за следната рунда, а потоа дилерот повторно ќе се јави и ќе ги извести играчите дека облозите се затворени и ќе ја фрли топката во тркалото. Откако топката ќе застане, победничкиот број ќе се појави на екранот.

Ставање облози

Кога сакате да поставите облог, само треба да допрете број или областа на табелата каде што сакате да го ставите вашиот облог. Ако сакате да ја промените вредноста на чипот, треба да го отворите страничното мени и да го изберете чипот што сакате да го користите. Ова се типовите на облози од кои можете да изберете:

Внатрешните облози се облози каде што го ставате вашиот облог директно на броевите од 0 до 36, а исто така и 00 кога играте Американски рулет. Постојат 5 типа на внатрешни облози и тие се како што следува:

 • Стрејт - Овој облог се става на еден број со ставање чип директно на бројот.
 • Сплит - Овој облог се става на линијата помеѓу два соседни броја. Ќе победите ако топката слета на еден од тие броеви.
 • Три линии - Овој облог се става на ред од три броја. Понекогаш овој облог се нарекува Уличен облог и се прави со ставање чип на линијата на почетокот на еден од 12-те редови.
 • Катче – Овој облог се става на четири броја и се врши со ставање чип на пресечниот агол од четири броеви.
 • Шест ред – Овој облог се става на шест броја, како што сугерира неговото име, со избирање 2 реда од 3 броеви. За да го поставите овој облог, треба да поставите чип на почетокот на линијата што ги дели 2-те реда.

Надворешните облози се облози каде што го ставате вашиот облог околу полето со броеви. Овие облози се помалку ризични и шансите да се предвидат овие облози се поголеми. Единствениот пад е што исплатите се помали. Постојат 5 типа надворешни облози и тие се како што следува:

 • Колона – Овој облог се става на кутија 2-1 со ставање чип на една од 3-те области означени со 2 до 1.
 • Dozen - Овој облог се става на 12 броеви кои вклучуваат 4 реда од 3 броеви. Кога сакате да го поставите овој облог, треба да поставите чип на една од областите означени: 1. 12, 2. 12 или 3. 12.
 • Црвено/Црно – Ова е најчестиот облог каде што се обложувате или на сите црни или на сите црвени броеви. На овој начин покривате вкупно 18 броеви, а за да го направите овој облог треба да го поставите вашиот чип на неозначените црвени или црни области.
 • Парно/Непарно – Овој облог се става или на сите парни или на сите непарни броеви, со исклучок на 0. Овој облог опфаќа и 18 броеви и се врши со ставање на чиповите на областите означени со парни или непарни.
 • 1-18/19-36 – Овој облог ги покрива првите 18 или вторите 18 броеви, со исклучок на 0. За да го направите овој облог, треба да ги ставите чиповите на областа означена од 1 до 18 или областа означена со 19 до 36.
 • Облог со сосед - Овој облог се прави кога ќе ги ставите чиповите на тркачката патека за рулет. Овие облози се познати и под името „облози во секција“ и „облози за повик“ и опфаќаат серија од пет броеви. Кога ќе изберете број што сакате да го користите за облогот на соседот, тој облог ќе го вклучува бројот што сте го избрале и двата броја на секоја страна од него на тркалото на рулетот.

Омилени облози

На некои тркала за рулет, можете да најдете функција Омилени облози што ќе ви овозможи да зачувате често играни облози и потоа да ги поставувате автоматски. Кога сакате да го направите тоа, треба да ги ставите сите ваши облози на масата и да го отворите менито Омилени облози. Само внесете име за вашиот облог и притиснете ОК. Значи, следниот пат кога ќе сакате да поставите еден од вашите омилени облози, само одете во менито Омилени облози и изберете облог од вашата листа.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)