Casumo Преглед на казино - Mobile

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Mobile

Мобилните уреди се на нивниот избор во моментов и секој се обидува да се справи со целата своја работа на својот рачен уред, а обложувачите не се исклучок. 

Така, наместо да чекаат да добијат пристап до работната површина, играчите можат да уживаат во својата омилена игра во движење кога и да посакаат. Само поради оваа причина, Casumo казиното ја има целата нивна веб-страница и портфолио достапни преку мобилен уред. 

Казиното е погодно и за iOS и за Android уреди и нуди одлично искуство со игри. Апликацијата е лесна за користење и веднаш ги ангажира потрошувачите со нивната графика и авантуристичка приказна. 

Дури и на вашиот мобилен телефон, можете да уживате во опцијата „игра за забава“ доколку сè уште не сте сигурни дали треба да играте за вистински пари или не. Апликацијата користи HTML5 и може да се репродуцира на речиси секој вид на мобилен телефон и таблет. 

Треба само да бидете сигурни дека користите тековна верзија на прелистувачот Chrome, Safari, Firefox или Opera.

Погрижете се да го прочитате нашиот целосен преглед на Casumo за мобилни телефони овде.

Мобилна апликација за Андроид

Андроид уредите се едни од најкористените гаџети во светот на паметните телефони и поради таа причина тие создадоа мобилна апликација за своите корисници. Во денешно време, играчите имаат можност да ја преземат апликацијата и да почнат да се обложуваат директно од своите мобилни телефони.

Сите игри од главниот сајт се интегрирани во апликацијата Android, така што можете лесно да ја играте играта што ја сакате и да контактирате со поддршката во секое време.

Преземањето на апликацијата е многу лесен процес и трае само неколку минути. Треба да ја преземете датотеката APK која функционира слично како и апликацијата. За да го направите тоа, треба да ги следите овие едноставни чекори:

  • Одете во Поставки и „Дозволи непознати апликации“ на телефонот.
  • Пребарајте ја апликацијата Casumo Casino.
  • Кликнете на „Инсталирај апликација“ за да започнете со преземање на апликацијата на вашиот телефон.
  • Одете во преземања, пронајдете ја преземената апликација и кликнете на Инсталирај.
  • Откако ќе заврши процесот на инсталација, апликацијата ќе биде подготвена за употреба.

Мобилна апликација за iOS и Mac

Мобилното казино Casumo е исто така достапно за корисниците на iOS. Сите игри што се достапни на веб-локацијата може да се најдат и на апликацијата. Преземањето на апликацијата е лесно и може да се направи за само неколку минути. Апликацијата може да се најде во продавницата на Apple и треба да ги следите овие чекори за да ја инсталирате апликацијата
успешно:

  • Пребарајте ја апликацијата Casumo во Apple Store.
  • Допрете на апликацијата за да ја преземете на вашиот телефон.
  • Посетете ја папката Преземања и инсталирајте ја апликацијата.
  • Откако ќе се инсталира апликацијата, можете веднаш да започнете со обложување.

Апликација Casumo за Windows Phone

Има некои корисници кои претпочитаат Windows телефони и добрата вест е што Casumo е достапен и на овие уреди. Можете да користите Windows 10 за да пристапите до главната страница на Casumo и да ги играте вашите омилени игри.

Нема посебна апликација, но веб-страницата е достапна преку прелистувач. Сите прелистувачи, вклучувајќи ги Chrome, Firefox, Edge, Safari и Opera се достапни на телефоните со Windows.

Total score10.0
Добрите
+ Достапна е апликација
+ Неограничени повлекувања
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)