Casumo - Promotions & Offers

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Promotions & Offers

Кога ќе одлучите да играте во казиното Casumo, нема да ви се бара да користите никакви промотивни кодови. Во денешно време, повеќето бонуси за добредојде може да се прифатат кога ќе го направите вашиот прв депозит. 

Општо земено, сајтовите што нудат промотивни кодови се оние што се домаќини на повеќе платформи за игри и со давање кодови тие можат да прават разлика помеѓу секоја промоција. Овие промотивни кодови ќе ги добивате преку промотивни мејлинг листи во повеќето случаи.

Регистрација бонус понуда

Во моментот кога ќе се регистрирате за Casumo, ќе добиете многу дарежлив пакет за добредојде што се состои од бонус за совпаѓање на депозит до 300 долари и 20 бесплатни вртења. Бесплатните вртења може да се користат на еден од најпопуларните онлајн слотови, Starburst и првиот депозит е усогласен 100%. Мора да го обложите износот на бонусот 30 пати пред да можете да направите повлекување, а истото важи и за бесплатните вртења. Она што треба да го запомните е дека не секој натпревар придонесува на ист начин кон барањата за обложување.

  • Слотовите придонесуваат 100% во барањата за обложување.
  • Видео покер придонесува со 30% во барањата за обложување.
  • Casino Hold' Em, Oasis Poker и Texas Hold'Em Poker придонесуваат со 10% во барањата за обложување.
  • Ultimate Texas Hold'Em и сите игри со Baccarat, Roulette или Blackjack придонесуваат со 0% во барањата за обложување.
  • Сите други игри придонесуваат 100% кон барањата за обложување.

Кога имате активен бонус, тогаш 50% од вашиот облог ќе биде изведен од вашите бонус средства, а 50% ќе бидат набавени од вашите парични средства.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)