Casumo Преглед на казино - Support

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Support

Ако имате прашања, секогаш можете да контактирате со линијата за поддршка на Casumo казиното на неколку различни начини. Општо земено, најзгодниот и најефикасен начин за играчите е контактирање со Поддршката за разговор во живо на Casumo.

Начини за контакт со Касумо

  • Поддршка за разговор во живо: Ова е најзгодниот и најбрзиот начин за добивање помош или информации што ги барате. Опцијата за разговор во живо можете да ја најдете во менито на Casumo. Откако ќе ги контактирате, тие ќе ви одговорат во секое време во секој ден за само неколку минути.

  • Е-пошта: Ако сакате да испратите е-пошта до казиното, имате можност да го сторите тоа. Амбасадорите на Касумо одговараат на сите прашања секој ден 24/7. Сè што треба да направите е да им испратите е-пошта на hey@casumo.com и тие ќе ви одговорат што е можно поскоро.

Casumo support types

Total score10.0
Добрите
+ Достапна е апликација
+ Неограничени повлекувања
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)