Casumo Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Casumo гарантира дека ќе ги прегледа сите повлекувања во рок од 72 часа, па дури и побрзо откако ќе ги добијат сите потребни документи. Кога повлекувањето е одобрено, обично се потребни до 3 работни дена пред средствата да бидат достапни на вашата сметка за банкарски трансфер.

  • ВИЗА - 1-5 работни дена по одобрувањето
  • Skrill - инстант
  • Neteller - Инстант
  • Банкарски трансфери - 1-5 дена по одобрувањето

Колку време ви е потребно за да ги добиете вашите средства откако ќе бидат одобрени од Casumo, зависи од вашата финансиска институција. На пример, ако користите кредитна или дебитна картичка, можете да ги очекувате вашите средства помеѓу 1 и 5 работни дена. Ако користите Skrill или Neteller, можете да ги добиете вашите средства веднаш по одобрувањето.

Бонус за повлекување

Кога барате бонус во Casumo, треба да ги обложите бонусите и добивките од бонус 30 пати пред да можете да направите повлекување. Минималниот износ што треба да го депонирате кога сакате да побарате бонус е 10 долари.

Депозитите мора да се обложуваат барем еднаш пред да можете да направите повлекување. Додека сите бонуси и бонус средства мора да се обложуваат 30 пати пред да можете да направите повлекување.

Откако ќе завршите со барањата за обложување, бонусните средства автоматски ќе се претворат во вистински пари. Ако не ги исполните условите за обложување, нема да можете да направите повлекување.

Како да направите повлекување?

Кога ќе одлучите да направите повлекување, треба да ги следите овие едноставни чекори:

  • Исполнете ги барањата за обложување - пред да побарате повлекување, треба да го погледнете салдото на вашето казино. Проверете дали сте ги исполниле барањата на претставата или не. Исто така, треба да го земете предвид минималниот износ за повлекување.
  • Изберете го вашиот начин на повлекување - Треба да се упатите до благајната и да го изберете вашиот претпочитан начин за повлекување. Ве советуваме секогаш да го избирате истиот метод за вашите депозити и повлекувања.
  • Внесете го износот – Кога повлекувате, посакуваниот износ треба да биде најмалку 10 УСД, што е минималниот износ за повлекување. Кога ќе побарате да направите повлекување над 1000 долари, казиното ќе бара некои документи за да го докаже вашиот идентитет.
  • Завршете ја трансакцијата - треба двапати да го проверите начинот на плаќање и износот што сакате да го повлечете пред да го потврдите повлекувањето. Откако ќе завршите, на екранот треба да се појави порака за успешно повлекување.

Валути

Можете да користите само 4 валути за да направите повлекување во Casumo, а тие се следните: SEK, EUR, GBP и CAD.

Total score10.0
Добрите
+ Достапна е апликација
+ Неограничени повлекувања
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (20)