Cherry Casino Преглед на казино

Cherry CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
Бонус500 долари
Ексклузивен допир
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Ексклузивен допир
Cherry Casino
500 долари
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Од бонуси за добредојде до специјални промоции, Cherry Casino секогаш подготвува нешто интересно за своите играчи. Многу Онлајн Казино бонуси се достапни како дел од промоциите на Cherry Casino . Играчите кои сакаат да го извлечат максимумот од нивното искуство со игри, ќе сметаат дека Cherry Casino е одлична опција благодарение на разновидните бонуси што ги нуди. Но, бонусите за казино често доаѓаат со барања за обложување и други ограничувања, затоа не заборавајте да ги проверите ситните букви пред да побарате еден.

Games

Games

Cherry Casino нуди импресивен избор на игри, од кои најголемиот се состои од популарни слот игри. Тие ја обезбедуваат целата библиотека на слотови за NetEnt, вклучувајќи ги магичните „Jack and the Beanstalk“, непослушните „Devils Delight“ и плашливите слотови „Mythic Maiden“. Има и значителен број на игри на маса и некои видео покер игри.

+7
+5
Затвори

Software

Како и целата библиотека со слотови на NetEnt, Cherry Casino исто така работи со игри од други популарни провајдери на софтвер, вклучувајќи ги Microgaming, NYX Interactive, Yggdrasil Gaming, Thunderkick, Amaya (Chartwell), Foxium и Sthlm Gaming. Сите овие провајдери развија игри со највисок квалитет на графика. Некои од игрите нудат извонредни 3-Д анимации.

Payments

Payments

Cherry Casino е едно од најдобрите онлајн казина, па затоа нуди сигурни и лесни начини за депонирање и повлекување. Можете да ја финансирате вашата сметка Cherry Casino користејќи еден од методите 7 и да вршите повлекувања брзо и сигурно. Со лесните процеси за депонирање и повлекување, можете да се фокусирате на играње на вашите омилени игри наместо да се грижите за финансиските трансакции.

Deposits

Исто како и другите онлајн казина, Cherry Casino нуди многу безбедни банкарски опции. Во Cherry Casino, депозитите може да се направат со помош на следниве методи: MasterCard, Neteller, Paysafe Card, Visa Electron, Visa, Trustly, Skrill и брз банкарски трансфер. Минималниот износ на депозит е $5, што е пониско од повеќето други казина и го прави Cherry Casino многу прифатливо.

Withdrawals

Начините за повлекување достапни во Cherry Casino се Neteller, Skrill, Visa Electron, Visa Debit и банкарски трансфер. Во зависност од начинот на повлекување, трансакциите траат од еден до пет дена. Времето на чекање за повлекување е 72 часа. Нема ограничувања за повлекување, но од играчите обично се бара да го потврдат својот идентитет при првото повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

Languages

Cherry Casino е достапно на англиски, германски, фински, норвешки и шведски. Казиното работи главно во Европа и е ограничено во многу земји, вклучувајќи ги повеќето од САД и Австралија, Канада, Шпанија, Португалија, Полска, Белгија, Франција, Данска, Холандија, Чешка, Унгарија, Италија, Словенија, Израел, Тајланд и неколку други.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Cherry Casino . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Cherry Casino спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Cherry Casino на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за Cherry Casino , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. Cherry Casino ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, Cherry Casino се залага за поттикнување етичко однесување. Cherry Casino се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

Cherry Casino е управуван од многу етаблираната и искусна Cherry Ltd. Тие се вклучени во копнената казино индустрија од 1963 година и управуваат со нивното онлајн казино од 2000 година. Cherry Ltd. е регистрирана во Малта и лиценцирана од Комисијата за коцкање на ОК . Казиното има посебна софистицирана и стилска тема.

Брзи факти

Година на основање: 2000
Веб-страница: Cherry Casino

Account

Создавањето сметка е првата фаза од вашата авантура со играње Онлајн Казино . Кај Cherry Casino , процесот на создавање сметка е едноставен и може да се заврши со само неколку едноставни чекори. Откако ќе се регистрирате за сметка, можете да уживате во сè што нуди оваа врвна страница за коцкање преку Интернет. Поминете низ голем избор на игри, земете тони интересни понуди и потпирајте се на професионална поддршка.

Support

Cherry Casino во суштина е казино за инстант играње. Ова значи дека не се потребни преземања и сите игри може да се играат директно на интернет прелистувачот на клиентот. Cherry Casino е оптимизирано за мобилни уреди, а сите игри може да се играат во движење на паметни телефони и таблети со iOS и Android. Се нуди и казино во живо.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Cherry Casino специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Cherry Casino . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Cherry Casino нуди 100% бонус за добредојде до $500 за нови играчи по нивниот прв депозит. Ограничувањата за бонуси и барањата за обложување се применуваат како и обично. Детални информации за нив може да се најдат на веб-страницата на казиното. Како дел од бонусот за добредојде, новите играчи добиваат 200 бесплатни вртења кои важат за одредени игри.

Live Casino

Live Casino

Поддршката за корисници во Cherry Casino е одлична, а советниците се достапни деноноќно за да одговорат на какви било прашања. Иако нема функција за разговор во живо, формуларот за контакт преку Интернет работи многу добро, а на прашањата се одговара брзо, обично во рок од 30 минути. Со прашања направени на јазик различен од англискиот, времето на одговор може да биде подолго.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот