Club Vulcan

Age Limit
Club Vulcan
Club Vulcan is not available in your country. Please try:

About

Воведен во светот во 2010-тите, Клуб Вулкан е еден од најпопуларните портали за коцкање меѓу публиката што зборува руски, главно во ЗНД. Сепак, меѓу корисниците на онлајн казина има играчи од други земји во светот. Клуб Вулкан работи под меѓународна лиценца издадена од авторитетното тело на Курасао, користи софтверски решенија од водечки брендови и нуди квалитетна поддршка. Ова онлајн казино е достојно да се направи депозит поради голем број причини што ќе ги покриеме во овој преглед.

И покрај фактот дека Vulkan Club е дизајниран првенствено за коцкари кои зборуваат руски, тој може да биде добра опција за играчи од други земји. Со својата голема колекција на игри, дарежливи промоции и брзи трансакции, Vulkan Club ќе обезбеди одлично искуство за коцкање.

Club Vulcan

Bonuses

Бонус програмата Vulkan Club е една од најсилните точки на платформата за која станува збор. Достапни се многу бонуси и за почетници и за лојални коцкари. Вториот може да има корист од понуда за бонус за повторно вчитување од 10%, неправилни бонуси и промоции за кои е потребно да се активираат соодветните промотивни кодови.

Програмата Vulkan Club VIP е врв на ова онлајн казино. Лојалните играчи кои се обложуваат за вистински пари добиваат различни поволности и подароци - FS пакети, поени за лојалност и некои ексклузивни бонуси. Дополнително, Vulkan Club кредитира поврат на готовина до 10% од износот на изгубените пари. Како што го подобрувате вашето ниво преку програмата за лојалност, ќе добиете пристап до нови поволности за казино.

Бонус за добредојде

Клубот Вулкан ги пречекува новите коцкари нудејќи дарежлив бонус од 100% натпревар / бонус за добредојде на нивниот прв депозит. Со уплата, ќе добиете до 10.000 RUB екстра готовина на вашата сметка (или еквивалентен износ во вашата валута). Побрзајте како на добредојде промо е временски ограничен.

Mobile

Сфаќајќи дека мобилната технологија ја движи индустријата напред, креаторите на Vulkan Club обезбедија целосна компатибилност на нивните услуги и игри и со десктоп и со мобилни уреди. Играчите имаат две опции за мобилно коцкање - да играат наслови преку мобилната веб-страница или преку специјална апликација. Последната опција е компатибилна со паметни телефони и таблети напојувани со Android OS. Мобилната апликација Vulkan Club е одлична опција за обезбедување на најдоброто мобилно искуство за коцкање според мнозинството корисници на казино платформата.

Software

Колекцијата наслови на Vulkan Club вклучува стотици слотови од водечки брендови - Evoplay , Новоматик , [Играј`n GO](/софтвер/playn-go/) и уште неколку - вкупно 200+ игри достапни во каталогот. Иако слот машини го сочинуваат најголемиот дел од колекцијата, ќе најдете и неколку игри на маса и карти - рулет , видео покер , бакара и многу други. Vulkan Club нуди опции за коцкање базирани на RNG, потврдени од независни ревизори.

Deposits

Vulkan Club поддржува неколку алатки за плаќање за депонирање и повлекување - банкарски картички и е-паричници на различни платежни услуги. Повеќето од поддржаните банкарски опции беа додадени земајќи ги предвид карактеристиките на пазарот за коцкање на земјите од ЗНД. Сепак, поддржани се и некои алатки за плаќање достапни за западните коцкари.

Брзината на обработка на барањето за повлекување е 24-48 часа. Дополнителни правила и услови се објавени на веб-страницата на Vulcan Club.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010