Codere Casino Преглед на казино - About

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Codere Casino датира од 1980 година. Отпрвин, компанијата беше посветена на производство на машини за рекреативни игри, а подоцна почнаа да нудат казино игри. Во 2008 година, тие ги отворија вратите на нивното прво копнено казино во Шпанија, а во 2014 година создадоа онлајн платформа за коцкање која беше успешна ширум светот.

Codere Casino има повеќе од 1500 игри во нивниот каталог, што ќе ви овозможи добро да ги искористите вашите пари. Можете да најдете игри од некои од најпопуларните провајдери на софтвер, вклучувајќи ги Playtech, Net Entertainment, MGA, Zitro и Gaming1, само за да наведете некои.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Codere Casino е Codere Online, а нивниот сегашен извршен директор е Самир Мирелеш.

Број на лиценца

Codere Casino работи според законите на Codere Online, SAU со следниов број на лиценца DGOJ: 225-11 / GA / A86346038 / SGR, AOC / 2014/002, ADC / 2014/001, AHC / 2014/002, 223- GO / A86346038 / SGR, MAZ / 2015/032, RLT / 2016/009, BLJ / 2016/007.

Каде се базира Казиното Codere?

Казиното Codere има седиште на следната адреса: Avenida de Bruselas 26, Alcobendas, Madrid, 28108, Spain/

Total score8.3
Добрите
+ Официјална обложувалница на Реал Мадрид
+ Дарежливи бонуси и награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)