Codere Casino Преглед на казино - Account

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Account

За да играте за вистински пари во казиното Codere, прво треба да креирате сметка. Ова е јасен процес и ќе го завршите за кратко време. Ќе мора да внесете некои лични податоци за да го направите тоа и да се уверите дека сите информации се точни бидејќи подоцна ќе треба да ја потврдите вашата сметка.

За да се регистрирате за сметка, ќе треба да кликнете на копчето Регистрирај се кога ќе ја отворите веб-страницата на казиното. Копчето се наоѓа во горниот десен агол на секоја страница на страницата. Пополнете го формуларот со вашите лични податоци и проверете дали податоците се совпаѓаат со деталите на вашата лична карта. Откако ќе ги завршите сите чекори, можете да се најавите на вашата сметка од кој било уред.

Казиното Codere исто така нуди телефонска регистрација, што на некои играчи им е попогодно. Ако сакате да ја креирате вашата сметка на овој начин, треба да отидете на официјалната веб-страница и да кликнете на Најава, потоа изберете Телефонска регистрација и внесете го вашиот телефонски број. Ќе добиете повик од претставник на казиното и тој ќе побара од вас да им ги дадете вашите податоци.

Откако ќе ги добијат сите потребни информации, ќе ви испратат СМС со линк кој ќе ви помогне да ја активирате вашата сметка. Последниот чекор е да креирате единствено корисничко име и лозинка што ќе ги користите секогаш кога ќе сакате да се најавите на вашата сметка.

Многу е важно вашите податоци постојано да се ажурираат. Значи, ако промените некои од вашите податоци, треба да ги измените и во вашата сметка. Можете да го направите тоа кога ќе се упатите кон вашата сметка и ќе пристапите до делот „Лични информации“.

Процес на верификација

Многу е важно да го потврдите вашиот идентитет откако ќе ја отворите вашата сметка. Ова е чекор што не можете да го прескокнете и ви предлагаме да го направите тоа што е можно поскоро. За да ја потврдите вашата сметка, ќе мора да испратите копии од правни документи за да го потврдите вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање. Откако ќе завршите со процесот на верификација, не мора да го правите тоа повторно. Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Бонус за нова сметка

Сите нови играчи кои ќе го направат својот прв депозит во казиното Codere ќе добијат многу дарежлив бонус за добредојде. Бонусот ќе го подобри вашето салдо до $200, а исто така ќе добиете и „Бесплатни $5 за рулет“. Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за оваа понуда е 10 УСД, а средствата од бонус автоматски ќе бидат префрлени на вашата сметка. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 35 пати. Имајте на ум дека не сите игри ќе придонесат со ист процент за исполнување на барањата за обложување.

Total score8.3
Добрите
+ Официјална обложувалница на Реал Мадрид
+ Дарежливи бонуси и награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)