Codere Casino - FAQ

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

FAQ

Еве ја листата на најчесто поставуваните прашања што обично ги поставуваат играчите на Codere.

Како да се игра во казиното Codere?

Ако сакате да играте за вистински пари во Codere Casino, прво ќе треба да креирате сметка. Ова е едноставен процес каде што треба да внесете некои лични податоци и вашата сметка ќе биде добра и подготвена за кратко време.

Што се случува ако настанот на кој сум се обложил биде откажан?

Ако настанот на кој сте се обложиле е откажан, тогаш ќе ја добиете сумата на облогот назад.

Што се случува ако настанот на кој се обложувам биде суспендиран?

Ако облогот е суспендиран или прекинат, тогаш треба да се очекува максимално време на презакажување. Максималниот период на презакажување е обично во рок од 7 дена.

Што ќе се случи ако по грешка затворам облог?

Ако по грешка затворите облог, за жал, ништо не можете да направите во овој случај.

Колку долго треба да соберам добитен тикет?

Имате рок од 3 месеци да го наплатите вашиот облог или да поднесете жалба, од датумот на одржување на настанот.

Може ли да соберам награда ако го изгубам мојот билет?

За жал, ако го изгубите билетот, нема да можете да ја подигнете наградата.

Може ли да се обложувам на настан што веќе започнал?

Може да се обложите на некои настани што веќе започнале, само треба однапред да го имате салдото што сакате да го обложите.

Може ли да ги променам моите податоци?

Можете да менувате некои од вашите податоци, а за да го направите тоа треба да се најавите на вашата сметка користејќи го вашето корисничко име и лозинка. Одете на вашата сметка и изберете го делот Лични информации.

Може ли да го сменам моето корисничко име?

Откако ќе изберете корисничко име, не можете да го промените подоцна. Од друга страна, можете да ја менувате лозинката кога сакате. Дури предлагаме да ја менувате лозинката на секои два месеци од безбедносни причини.

Дали е можно да се види мојата историја на обложување?

Да, ако се упатите на вашата сметка и отидете во Историја и Мои облози, можете да ги видите сите облози што сте ги направиле во последните 15 дена.

Не можам да се сетам на мојата лозинка, што да правам?

Ако не можете да ја запомните лозинката, нема што да се грижите. На дното на полето каде што обично ја внесувате вашата лозинка, изберете ја заборавивте лозинката и следете ги едноставните упатства.

Не можам да се сетам на моето корисничко име, што да правам?

Ако не се сеќавате на вашето корисничко име, една опција е да ја пронајдете е-поштата за добредојде што сте ја примиле од казиното во кое е наведено вашето корисничко име. Другата опција е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат да го решите проблемот.

Колку игри со рулет се достапни во казиното Codere?

Постојат неколку видови на рулет што можете да ги играте во казиното Codere, вклучувајќи француски рулет, американски рулет и квантен рулет, само за да наведете некои.

Може ли да победам на слотови?

За да победите на слотови, треба да поставите соодветни симболи на активна линија за плаќање.

Како да играте слотови?

Играњето игри со видео слот е многу лесно. Прво, треба да ја изберете играта што сакате да ја играте, да изберете колку сакате да се обложувате и колку линии за плаќање сакате да играте. Кликнете на копчето за центрифугирање за да започнат ролните да одат и почекајте тие симболи да ја направат својата магија.

Како да направите повлекување?

За да направите повлекување, треба да отидете во Касиерката и да кликнете на делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што најмногу ви одговара и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

Што е единствен облог?

Единствен облог е облог направен само на една игра.

Што е акумулаторски облог?

Акумулаторскиот облог се формира со комбинација од две или повеќе предвидувања во различни настани.

Што е повеќекратен облог?

Повеќекратен облог се формира со три или повеќе предвидувања за различни настани.

Кој е минималниот облог што можам да го ставам?

Минималниот износ на облог ќе зависи од типот на играта што ја играте. Кога ќе ја отворите вашата игра по избор, обично минималниот и максималниот износ на облог се јасно прикажани.

Може ли да барам бесплатни вртења во казиното Codere?

Да, Казиното Codere има редовни промоции што можете да ги барате. Ви предлагаме одвреме-навреме да проверувате на страницата Промоции за да не пропуштите ништо.

Може ли да комбинирам различни промоции?

Не можете да мешате промоции. Можете да барате само еден бонус во исто време, а штом ќе го исчистите бонусот, можете да продолжите на следниот.

Како да побарате бонус за добредојде?

За да го добиете бонусот за добредојде во Казиното Codere, единственото нешто што треба да направите е да направите депозит и средствата веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)